Tek başıma hiçbir şey yapamıyorum sorun ne ?

Arkadaşlarımla filan olunca neysede kendi başıma hiçbir yere gidemiyorum nerde nasıl konuşulacak bilmiyorum utanıyorum çekiniyorum dışarda gezmeyi sevmiyorum vs. vs. sorun ne ? Markete gidip bişeyler alamıyorum o derece yani . Kendi ayaklarımın üstünde duramıyorum hep birilerine bağlı yaşıyorum . Bıraksalar evde ölene kadar yaşarım o derece ne yapmam lazım açılamıyorum böyle kaldım .

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kemikleşmiş bir sosyal fobi'n var . Bu kendine güvenini de darmadağın eder. İlk yapacağın şey bir uzmandan destek alman ve sosyal fobini oluşturan örüntü içinde detayda neler var bunları buldurup konuşman , verdiği ilaçları zamanında kullanman ve , önerilerini de yerine getirmen gerek.

İçeri kapanmak daha çok kapanmayı getirir. Oysa insanlar dünyanın öbür ucuna gidip insanlarla tanışıyor yerler geziyor bilirsin. Sen bu kadarını yap demesem de , evden gittikçe uzaklaşan daireler denemeleri ile , bu fobiyi yenmek için en gerekli adımları atabilirsin

0|0
    0|0
    • Kendime olan güvenim herşeyim yıkıldı spora filan veriyorum kendimi moral olsun diye yok oda fayda sağlamıyor boş boş oturuyorum yapamıyorum hiçbir şey.

• Gittim faydası olmadı

• Bu tarz destekler hap almak gibi değildir. Konuştuklarınız sonucunda varılan kararları sen uygulamak durumundasın , yoksa seni şurdan alıp buraya koyacak birşey yapmaz uzman. Yani iş sende biter, sana sorunu ve çözümü gösterir sen de çözümlerden birini seçer ve kararlılıkla uygularsın. Uygulamaman , bu duruşta içsel bir hoşnutluğun olduğunu gösterir. Yani kendini zora sokmamış oluyorsun evde oturmakla , bu da bir çeşit psikolojik çıkardır.

Kızlar Ne Diyor 2

• O zaman sizin hic bir hastaliginiz yok.asiri korumacilik sizi yalniz karar vermemeye.alisdirmis.benim akrabam var.evin tek cocugu o ister ailesi yapardi.ev ve diger konularda ona akil danisilmazdi.soguk deye kisda disari cikmazdi.hasta filan deyildi.anne cocugu olmusdu.evlendi ve hala da onu boyle yap.sen benim yavrumsun.ay usudu.ay ses olar uyumaz diyor anne.babasi.kendince karar veremez durumda cocugunu bile izinsiz parka goturmez.asililik onu hasta yapmis.siz kendinizi ozgurluye karsi kapatmissiniz.kendince birseyler yap hayata tekbasina devam et.arkadaslik kur.marketden istediyini kendin al.

0|0
    0|0
  • Daha iyi yorum yapabilmek icin sormak zorundayim.Sizce bu duygulara kapilmaniza.utangacliginiza sebep olan seylar neler.cocuklukda nasil bir hayat yasadiniz.hep sus.sen konusma.deye bir tavirmi gordunuz.markete gidip birseyler alirsaniz.ne olur.ne ile karsilasirsiniz sizce?ozur dilerim.ama sormak zorundayim.ki nedenini anlayarak yorum yapib.yardimci olayim.

0|0
    0|0
    • Yok öyle bir çocukluk değilde hep hazıra alıştım yani ben isterim alırlardı öyle öyle oldu şimdi hiçbir şey yapamıyorum bişey olmayacak markete gidince ama bişeyler gitmememi istiyor

Erkekler Ne Diyor 1

• Korkularından kurtulmak için üzerine gitmen lazım malesef..

0|0
    0|0
    • Gidemiyorum bir türlü eve atıyorum en ufak şeyde kendimi.

• Eğer karanlıktan korkan karanlığa atmassa kendini üzerine gitmezse nasıl yenecek korkusunu

• Çoğu kez rezil oldum yapamıyorum çok yıprandım yav valla aşamıyorum denedim olmuyor

Yükleniyor...