Kadının en büyük düşmanı yine "kadın" değil midir ?

Kadınların içgüdüsel bir kıskançlıkla birbirlerine bilinçli/bilinçsiz şekilde zarar verme eğilimi olduğunu düşünüyorum.

Bizden daha iyiyiye, daha güzele, daha akıllıya, daha zekiye tahammülümüz yok mu sizce de ?

Ezelden beri kadını en çok yine “kadın” incitiyor. Çünkü sadece bir kadın başka bir kadına iltifat ederken aynı anda onu aşağılamayı becerebiliyor. Ve sadece bir kadın başka bir kadının yumuşak karnını veya en gizli sırlarını öğrenmek için en iyi arkadaşıymış numarası yapabiliyor!

Bir düşünelim istedim;

Bugüne kadar hakkınızda çıkan dedikoduları kadınlar mı çıkarmıştır erkekler mi?

Bir kadına en acımasız eleştiriyi kadın mı yapar erkek mi?

Gelinlerin en büyük düşmanı eşlerinin ailesindeki kadınlar mıdır adamlar mı?

1|0
22|40

En İyi Kız Görüşü

• Kadınların dünyası erkeklerinkine göre daha acımasızdır..Çünkü kadınlar ne kadar inkar etseler bile tek bir şey için yarışırlar : Erkeklerin beğenisini kazanmak..

Bu erkeklerin onların ailesinden olup olmaması önemli değildir..Erkek olmaları yeter..Bu yüzden her kadın hemcinsi için büyük bir rakiptir..Onlar rakiplerini alt etmeyi yumrukla, tekmeyle,silahla yapmazlar..Sözlerle , bakışlarla veya hain planlarla yaparlar..

Ben bu yüzden hiçbir bayan arkadaşıma güvenmem..Onları, fikirlerinde ve davranışlarında , ne kadar samimi imiş gibi görünseler de samimi bulmam..Her bir davranışın bir nedeni vardır biz kadınların dünyasında..İçten pazarlıklıyızdır, hainizdir, acımasızızdır..Bu sözlerim bir aşağılama olarak algılanmasın..Kadınların doğasında vardır bunlar..

Kadınlar birbirlerinin omzuna basarak yükselip amaçlarına ulaşmaya çalışırlar..Misal; güzel bir kadının arkadaşlığını kazanan nispeten çirkince bir kadın kendini şanslı sayabilir ama aslında diğerinin kurbanıdır..Çünkü güzel olan onu yanında gezdirdikçe erkeklerin ilgisini daha çok çekeceğini bilir..

Velhasıl kadınların dünyasında bir kadın olarak varolabilmek için yeterince cesur olmak ve oyunu kurallarına göre oynamak gerekir..

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 40

• tabi ki kadındır.

mesela kadın erkekleri kötüler durur ama ana olduğunda oğlu için kadınları kötüler durur.

gelin kaynana geçinemez 250 mt2 evin içinde.. 80 mt2 evin içine 10 tane bacanağı koy gül gibi geçinirler 2 okey masası kurarlarda dışardan 2 adam daha bulurlar 3. masayı kurmak için.

erkekler çirkin olan erkek arkadaşlarına çirkin derler buna hiç bir erkek alınmaz lakin kızlar en çirkin kız arkadaşlarına bile çok güzelsin diyip onu buna inandırırlar. arkasındanda erkeklere onu kötülerler.

erkeklerde arkadaşının sevgilisi yengedir. hakkında yorum bile yapmazlar. peki ya kızlarda ? erkek ardaşlarının sevgililerini öyle bir incelerler ki kadın dünyaya geldiğine erkek o kadını sevdiğine lanet eder.

4|2
    0|0
  • Kahpelik gizli yapılır ama gizli kalmaz derler. Erkek kahpeliği gizli yapar yapmasına da, kadınlar hırslı olduklarından o kahpeliğin gizli kalmamasını sağlar.

Süregelen bir çok ilişkinin sonrası hep bu şekilde olmamış mı? Ayrıldıktan sonra partnerinin gerçek yüzü değil de, hiç göstermediği yüzünü görmez mi insanlar? Ve o yüzün ortaya çıkardığı cümleler, size karşı hırsla ve nefretle kendini besleyen diğer kadınlar tarafından süslenip püslenip dağıtılmaz mı dilden dile?

Ama işin o*su olmak vardır dedikoduda. Bunu da bir kadın çok iyi yapar.

4|0
    0|0
  • kadınlar öyle ya , fitne fesat aman aman , Allah korusun , birbirlerini en yakın arkadaşlarını bu kadar çekememezlik kıskançlık olamaz överken bile çaktırmadan yeriyorlar birbirlerini misal ;

- ayy canım yeni kıyafetim nasıl olmuş ?

- bebişim çok güzel hem seni daha zayıf göstermiş ( burda sinsice sen kilolusun aşağılık seni ) vurgusu yapılmış :) ama bizim erkekler ölemi aynı konuşmayı erkek arasına koysak şöyle olur ;

- bu nasıl yakıştı mı kanka

- damat gibi olmuşsun şart olsun

- beğendiysen vereyim sen giy takıl kanka al köpeğin olsun kıyafet senin :)..

ama şu var bunu takdir ediyorum ki kadınların hepsi olmasa da bir çoğu bu huylarını kabul ediyorlar sinsiyiz fesatız kıskkancızz hainane plan yapıyoruz diye itiraf ediyorlar ya işte bu iyi bişey , bazıları var ay hayatta yapamam öyle şeyler diyorlar asıl onlardan kork sinsiliğin dikalası siniri bozulsun neler yapıyor bak , hele ki nefret ettiğim kesimlerden bir kesim bile bile en yakın iki erkek kankanın arasını bozanlar ..

4|0
    0|0
    • Gülümsedim, son derece doğru bir tespit teşekkür ederim :)

• Malesef kadın olmak böyle bir şey. Kimin kuyusunu ne zaman kazacağımız meçhul daha doğrusu kuyu hep hazır sadece kimi ne vakit atacağımız belli değil. Teşekkür ederim yorumların fevkaledeidi

• Rica ederim hep kızlar bizim dedikodumuzu yapıyor senin sayende bizde bir dedikodunuzu yapma fırsatı bulduk asıl ben teşekkür ederim :)..

• Kadının en büyük düşmanı kadındır bencede.. Misal yolda kızlar ve kadınlar erkeklerden cok birbirlerine bakar ve süzerler erkekler birbirine dikkat etmez bile tanıdık değilse :)

3|0
    0|0
    • Aynen öyle kadınlar kadınlar için giyinirmiş:)

• Değişik bir şey olacak ama eski kız arkadaşımla aramıda ablası açmıştı :)

• Kıskançlık orada bile hakim aslında kardeşi bile olsa

• Kadına düşman olan kadın değildir!

Kadına şiddet uygulayan erkek değildir!

Beşiktaşlı olmayan insan değildir!

Hıck!

2|0
    0|1
  • Doğru söze ne hacet.

Aldatmalar bile kadınların birbirine olan düşmanlığından ortaya çıkıyor burada bile karşılaşıyoruz adam evli çocuğu var ama ben çok seviyorum vazgeçmeye niyetim yok tarzı şeyler.

1|0
    0|0
  • Bir kadin disariya cikmazdan suslenir puslenir

Ama disari ciktigindada baska kadinlari incelerr

Nasil giyuinmisler diye

3|0
    0|0
    • Sadece o kadar olsa keşke. Bir kadının bir başka kadına nice anlamsız kini vardır, bilirsin.

• Onun icindirki bir kadi in ahi i almam asla,

Bir kadinin gucunu bilirim cunku

Kendisi bunun farkinda olmasa da

• Yapılanı edileni önce gören Allah var her zaman, kimsenin ahı da kimsede kalmaz

teşekkür ederim yorum için :)

• Kadınları çözebilen erkek, henüz doğmadı bence. :D

Kadınlar, neden birbirini çekemez gerçekten?

En azından, bu sorunun cevabını bulabilmeyi isterdim... :)

1|0
    0|0
    • Fıtrat de yaradılış de ne dersen de

aşağıda bir arkadaş bilimsel yaklaşmış bana da mantıklı geldi açıkçası

• Kadının işte..

Ne söze , nede kalıplara sığar..

Kadının rengi kırmızıdır..

Anladın..

2|1
    1|0
  • bunun yanında cok sevdıgın bı arkadasın cok guzel bı ılıskı yasıyor hemen ona psılık yapma cırkeflık yapma en kotu kıskanclık yapıyor bıde

2|0
    0|0
  • şöyle ibr şey var,ama dinen.(ben agnostiğim ona göre,yobaz değil:D)Bir erkeğin en büyük düşmanı kadındır,malum,zinadan dolayı.Kadın istemezse erkek yapmaz,yapamaz,ancak kadın izin verirse yani.En çok Kuran'a göre de kadınlar cehenneme gideceklermiş zinadan dolayı,erkekleri baştan çıkardıkları için.Ben demiyorum Kuran diyor.Ama ayet veremiyorum hangi ayet olduğunu(yada ayetler)bilmiyorum.Şeytan'a bile pabucunu ters giydiren yine kadındır:DDDD

2|0
    0|0
  • bizden bir zarar gelmiyo işte :))

2|1
    0|0
  • çok güzel bir tesbit işte güzel kadınların aldatılma nedeni kadınlar arasında ki bu rekabetten dolayı olur

1|0
    0|0
  • Bu yüzden gururla erkeğim

bizde böyle şeyler yok öfke işgal ederse aklı safkan intikam duygusuyla alırsın hıncını

1|1
    0|0
  • Soruyu soruyorsun ve en güzel cevabı sen veriyorsun :D

Çok kötü bu kadınlar çok, her kötülük onların başının altından çıkıyor çok haklısın asdfhjk

2|0
    0|0
  • Güzel bir öz eleştiri...

1|0
    0|0
  • buyuzden kadın sıddetıne karsı savasanların cogu erkek kadınlar fazla aldırmıyor

1|0
    0|0
  • onu bunu bilmem de biz erkekler safız yani gerçekten safız anladın mı hafız ?

1|0
    0|0
  • Ya bir bi kadını erkek aldatırken gene başka bir kadın ile aldatıyor, yani erkek kadınlar arasındaki mücadelede sadece bir araç değil mi?

1|0
    0|0
  • Kadınlar şeytandır derler (herkez üstüne alınmasın -_- )

1|0
    0|0
  • kadınlar çok tehlikeli varlıklardır.

2|1
    0|1
  • yahu ne gerek var bu kadar ayırım yapmaya.. insanın en büyük düşmanı yine insandır uzatmaya ne hacet :)

illa her yerde kadın erkek ayırımı yapacaksınız :D

1|1
    0|0
  • cadılar boşuna çıkmamış meydana:) korku filmlerinde bile en çok bayanları kullanıyorlar:)

1|1
    0|0
  • Aynen öyle hicazkar..

1|0
    0|0
  • İki kadın bir araya gelince ne konuşur iki erkek bir araya gelince ne konuşur acaba

1|0
    0|0
  • Kadinlarin coğu pek riyakâr

Müstesna azinlik fedakar

sen hangisisin hicazkar:))

1|0
    0|0
  • genelde kadının elestirisinde nefret erkegin elestirisinde ise intikam alma duygusu saklıdır

1|0
    0|0
  • insanın en büyük düşmanı insandır kadın erkek ayrılmamalı.

1|0
    1|1
  • her kadın erkeklere laf eder ama birgün çıkar birisini koluna takar birisini ayağında sallar bunun farkına varmalı artık.

0|0
    0|0
  • evet ...************

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 21

• Haklısın ablacığım. İstisnai kadınlar dışında çoğu hemcinsimiz karşısındaki bayanın küçücük dahi olsa bir özelliğini kendinden üstün görüp kıskanır.. Bizim için üzücü bir durum.. Çünkü böyle tip bayanlar iç huzuru yoktur..

Sorularının cevaplarına gelince;

1) Bugüne kadar hakkınızda çıkan dedikoduları kadınlar mı çıkarmıştır erkekler mi?

Yukarıdaki saydığım unsurlara dayanarak hemcinslerimiz yani bayanlar çıkarıyordur..

2)Bir kadına en acımasız eleştiriyi kadın mı yapar erkek mi?

Erkekler yaradılış gereği her ayrıntıyı görmediklerinden takılmazlar..

Elbette eleştrilerin en ağırı yine kadınlardan gelmektedir.

3)Gelinlerin en büyük düşmanı eşlerinin ailesindeki kadınlar mıdır adamlar mı?

buna Elti eltiden kaçar görümceler bayrak açar ' atasözünü söyleyerek cevaplayayım..

Bu atasözünün anlamı ise 'Eltiler birbirleriyle pek geçinemediği için soğuk dururlar. Görümceler ise gelinlerle, didişerek kavga ederler. 'dir..

Dolayısıyla Gelin kayınvalidesi ve görümcesiyle sürekli didişir kavga eder çünkü ortada paylaşılan DAMAT vardır.. :)

2|1
    0|0
    • Ellerine sağlık meleğim, çok güzel özetlemişsin. Kaynana, görümce, elti derken bile yine bir erkeği paylaşamıyor birbirimize giriyoruz. Fıtratımız gereği böyle ne yazık ki

• Damat paylaşılamıyor ki.. Hele de el kızı girince aileye :)

• Canlı olmanın, çift olarak yaratılmanın bir nedeni vardır. İnsanlar da hayvanlar da 'en iyisini isteme' içgüdüsüne sahiptir. Sadece insanlarda değil hayvanlarda da aynıdır. Erkekler içgüdüsel olarak neslini devam ettirebilecek bir dişi ister. Yani doğurgan olmalı. Dişiler ise en iyi gene sahip yavruları dünyaya getirebileceği ve en iyi ortamlarda onları yetiştirme imkanları olan erkekleri ister. Ortada tek sorun var Annelik içgüdüsü.. Dişiler her zaman birbirleriyle rakiptir. Hepside kusursuz geni ve iyi koşulları ararlar. Ve bu yüzden bir yarış içindedirler. Aynı zamanda Diğer kadınlardan üstün olmak üstün anne olmaya paraleldir.

Dişi neden iyi geni arar.. Ortamda genetik çeşitlilik mevcut. Kötü gen aynı zamanda neslin kirlenmesi ve gittikçe yok olması demektir. Neslin kusursuz devamı için kusursuz bir gene ihtiyaç vardır.. Aslına bakarsanız erkek geni olmadan da nesli devam ettirilebilir fakat genetik çeşitlilik sağlamak ve genetik bozuklukların oluşmaması için farklı genlere ihtiyaç vardır.

İşte bu Kadınların diğer kadınlardan üstün ola isteğinin içgüdüsel sebebi bu. Neslin genetik çeşitliliğini sağlayıp hastalıktan kurtarmak ve devam ettirmek. Bu yüzden en iyiyi elde etmek için savaşmak zorundadır.

Diyelim ki eş seçimi tamamlandı. Aile kuruldu. Bu sefer yavruyu kusursuz yetiştirmek için annenin üstün olma içgüdüsü devreye girer. Burada da biraz duygusal etmenler etki ediyor. Eğer dişi üstün olduğunu hissetmezse bu onu kötü etkililiyor ve annelik görevini yerine getiremiyor. Bu durumda da erkeğin görevi önemli. Dişiye diğer kadınlardan üstün olduğunu hissettirmeli. Bir dişiye ne kadar üstün olduğu hissettirilirse o kadar iyi anne olur bir o kadar da doğurgan olur.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Olay sadece gözle görünenler değildir..

Not: Kadın, erkek için değil yavrusuna kusursuz gen bulmak için süslenir.

1|1
    0|0
    • Bilimsel bir yaklaşım olmuş bu da.. Çok teşekkür ederim ellerine sağlık

• Kısmen doğru. Kısmen diyorum, çünkü bilimin, insan ilişkileri konusunda açıklayamadığı konular olduğunu düşünüyorum. Sezgiler gibi, para ve çıkara dayalı ilişkiler gibi...

• Aslına bakarsan sezgilere, paraya ve çıkara bakarsak yine aynı sonuca varırız. Her ne kadar sosyalleşmiş ve devir atlamış olsak da ilkel içgüdümüzle hareket etmeye devam ediyoruz. Ki öyle olmasaydı neslimiz tükenir ve salgın hastalıklar boy gösterirdi.. Tüm sır genlerimizde. Sosyal şeyler değişkendir..

• Eger cevaplarima denk gelen olduysa gormustur mutlaka, hatta son yaptigim iki cevabimda da bahsettim. Kadinlara erkeklerden daha az guveniyorum!

Yukarida yazdiklarinin her kelimesine her satirina parfgrafina harfiyen katiliyorum.

Hayir arkadas bu "insan kendinden bilir isi" gibi bir durum degil. Erkekler birbirleri icin bunlari diyemezler, cunku bir erkek digerine bunlari yapmaz, dedigin gibi en basidi iltifat ederken bile yerden yere vurmaz.

Hele bir erkek, arkadas taklidi yapmaz. Yapamaz. Cunku yaradilis geregi erkekler cok duz mantiktir, nettirler, anlarsin. Ama bir kadin oyle degil. Erkek sana guzelsin diyorsa gercekten guzelsindir, seni o an begenmisdir ve o an soyler. Kadin sana guzelsin derse, cirkin oldugunu mu imaliyor, bir kendine bak mi diyor, telkin mi ediyor, sana mi baskalarina mi goz boyuyor anlayamazsin.

Kadin kadinin kurdudur. 28 yasindayim ve hayatimda ki butun darbelerin hepsinde bir kadin parmagi oldu

1|0
    0|0
  • Kadının en büyük düşmanı egoları, herşeyi idare etme isteği, doğuştan gelen yetenekleri. Birde erkeklerin iradesizliği malesef. Bunlar birleşince gerçekten üzücü sonuçlar çıkıyor.

1|0
    0|0
  • Haklısın evet ama bu yanlışlarda kadınlar asla tek değil muhakkak yanında bir erkek oluyor.

Örnegin, evli bir çift var ve erkek eşini aldatıyor. Görünüşte evet bir kadınla aldatıyor ve o kadın ahlaksız.

Ama bir erkek istemezse o aldatmayı asla yaşatmaz eşine. Bu durumda bence kadın değil erkek suçludur benim gözümde.

1|0
    0|1
  • Kadın kadının kurdudur.

2|0
    0|0
  • ahanda damarıma basmış bulunuyorsun :)

daima bir yarış var sanki aramızda dimi? başarı konusunda, aşk konusunda, parasal mevzularda... bir adım önlerine geçtiğin anda bir numaralı düşmanken, kötü bir duruma düştüğünde ise "yanında olmak" adı altında egolarını tatmin edişleri...

garip canlılarız gerçekten.

1|0
    0|0
    • Evet ne yazık ki öyle... Mutsuzken yanında olanlar mutlu olmana dayanamıyorlar. Ne tuhaf yaratıklarız

• Ben kimseyi umursamıyorum gerçekten kadınların ne kadar sinsi yaratıldığını Allah Kur'an'da bile yazmışsa fazla söze gerek yok diye düşünüyorum en acımasız eleştiriyi elbet kadın yapar ben hemcinslerimden uzak durmaya çalışıyorum şahsen bir erkeğe oranla kadınlardan daha fazla korkuyorum

1|0
    0|0
  • evet bu kadinlarin bitmek bilmeyen kiskancliklari vardir...

bende kiskanirim ama hic öyle hain planlar icerisinde olmam, laf sokmam,sinsilik yapmam ..insanlarin hayatini cehenneme cevirmem.. ugrasmam böyle lüzümsüz sacmaliklarla yani

erkeklerin dostluklarina imrenirim bu yüzden herzaman.. en azindan yüzüne söylerler daha dürüst olurlar ..

1|0
    0|0
  • Çoğu kadının kuaföre harcadığı paraları yaptığı makyajı erkekler üstlerine alırlar..

ama kadının en büyük amacı diğer kadınlar dan guzel olmasıdır..

1|0
    0|0
  • Akademik tezler yazılıyor bu konu hakkında artık ...

2|0
    0|0

• Kadınlardn sogudum :/

Yoksa artık ben cınsıyet mı değiştirmelyim?

bu kadar kotuyse kadıınlar,kadın olamam ben.

1|2
    0|0
  • Evet haklısınız gerçekten.Başka söze gerek yok :).

1|0
    0|0
  • :D kadınlardan korkucan hacı

1|1
    0|0
  • Düşündüm de nefret ettiklerimin çoğu yine "kadın".

Demek ki hemcinslerimizle problemi halledemedik hala..

1|1
    1|0
  • ewet ablam malesef

1|0
    0|0
  • ben yazılanlardan farklı düşünüyorum bir de burdan yakın yani

aile içi şiddet

töre cinayeti

işkence

taciz tecavüz ve buna benzer iğrençliklerin

sorumlusu kim acaba

erkek mi kadın mı?

1|0
    0|1
  • gene de severim çiçi saçlıları

1|0
    0|0
  • aynen oyle. Evlencegin adam da bile anasi karsi cikip ayirmaya calisiyosa sen dusun artik

1|0
    0|0
  • Soru başlığı 'Kadının en büyük düşmanı yine kadın mıdır?' olsa düşünce payı daha çok olurdu, ama cevap o kadar bilindik ve kesin ki soru başlığındaki '...değil midir?' kısmı bile anlatıyor bunu.

Kesinlikle öyledir. Kadınlar, kıyaslama ya da kendini üstün çıkarma söz konusu olunca çok tehlikeli oluyorlar. Bunu kendimden bilmiyorum, ben öyle değilim. Bu yüzden kendime şaşırmıyor değilim. Hemcinslerimden biliyorum, başıma gelmişliği ve bildiğim örnekler var. Kadınlar, birbirlerinin zayıf noktalarını ve duygusal anlarını daha iyi görebiliyor, en derin yaranın nasıl açılacağını da... O yüzden daha tehlikeli oluyorlar zaten. Şahsen ben öyleleriyle değil arkadaşlık yapmayı, karşılıklı oturup konuşamam bile. Kompleks, kapris, tavır, her şey var. İnsan hemcinsini bile herkesten neden kıskanır yahu?! Hadi paylaşmak istemez, kıskanır da neden kısıtlar, neden kurallar getirir? Çok saçma... Kesinlikle uzak durulması gereken kadın modelleridir bunlar. Bu konuda erkeklere de fazlasıyla hak veriyorum.

Allah böylelerinden uzak etsin bizi.

1|0
    0|0
    • Amin canım. Aynen dediğin gibi bu konuyu en derinlemesine paylaştığım insan sensin :) Teşekkür ederim

• Rica ederim canım. Ne zaman istersen buradayım ben, bunu unutma sakın.

• Kadınlar gardını hep erkeklere karsı aldıgı için etrafındaki hemcinslerinin düsmanlıklarını ve kötülüklerini hissedip göremiyor ne yazık ki..

Bir kadının en gizli sırlarını ögrenmek icin onla dostmus gibi davranıp yüzüne gülen yine bir kadın.

Sokakta bile yürürken gördügümüz kadının poposuna veya kıyafetine bakıp ''ne büyük popolu kadın, sisko, pazardan almıs rüküs '' gibi hakaret edercesine elestiren yine bir kadın.

Kıskanclık, ikiyüzlülük, fesatlık... Erkekler en azından ne varsa gelip suratına söyler arkandan konusup yerden yere vurmaz. Veya seni nasıl ezerim hayatını maffederim diye plan yapmazlar. Erkekler buna üsenir zaten ama kadın öyle degil, ne yapar ne eder intikam planlarını kurar kafasında.

Mesela suanda bile ben bir kadın olarak hemcinslerimi burda elestirdim :)

2|2
    0|0
Yükleniyor...