Tanrı'ya soru sorma şansınız olsa ya da bişiler söyleme şansınız olsa ne söylerdiniz ?

Mesela olduda Tanrı katına çıktınız (bizler için Allah c.c.). Tek bir soru sorma ya da tek bir cümle söyleme şansınız olsa neler söylerdiniz ya da ne sorardınız ?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Öncelikle soru da hata olduğunu belirtmem gerek. ''Tanrı'' Türkçe'de, ''ilah'' kelimesinin karşılığıdır. Kur'an-ı Kerim'de ise, Allah'tan ''ilah'' olarak bahsedilir. Bu sebeple, tanrı ile Allah kelimesini birbirinden ayrı kategoriye koymak doğru değildir.

O'na ne soracağıma gelince, o da ben de kalsın artık...

0|1
    0|0
    • Ayrı kategoriye koymak yanlış bunu biliyorum ama etrafta o kadar yobaz var ki. Tanrı deyince "tanrı deme lan kafir allah o allah" diyorlar.

• ''Allah'ım senin o manken gibi yarattığın kız ateist ama sen bilirsin'' :ÇD:DÇd.

1|1
    0|0
  • Etrafta onca diniyle ırkıyla alay edenlere neden kudretini göstermiyorsun derdim ..!

0|2
    0|0
  • Bu aralar felaket takık olduğum bir konu var?

Neden bazı ülkelerdeki insanlar aç, bu engellenemez mi?

0|1
    0|0
  • İnsanların içinden tüm kötülük duygularını neden almıyorsun Allahım derdim..

0|1
    0|0
    • Öyle olsalar melek olurlardı. Hata işlemez tevbe etmezlerdi. İmtihanın anlamı kalmazdı. İnsani vasıflarınız öne çıkmazdı. Ahirette herkes hak ettiğini bulduğunda herkesin razı olduğunu adaletin sağlandığını göreceksin mi derdi ki O da. Haşa bilemeyiz ama...

• Cennet o dediğin. Ve bura Dünya... Yani 'alçak yer' aşağıda ki yer demek.

• Allah herkese cenneti nasip etsin o zaman :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Ey güzel Allah'ım

Senden sual sorulmaz ama;

Sana esma-ül hüsnalardaki adınla ve ism-i Azamla hitap etmek yerine "Tanrı" diyen künefelere ne yapacaksın...

Diye sorardım

2|2
    1|1
    • ''Tanrı'' Türkçe'de, ''ilah'' kelimesinin karşılığıdır. Kur'an-ı Kerim'de ise, Allah'tan ''ilah'' olarak bahsedilir. Bu sebeple, tanrı ile Allah kelimesini birbirinden ayrı kategoriye koymak doğru değildir.

Ayrıca sorunun içinde bizler için Allah c.c. dedim. okuman yazman yok mu senin ?

• Eksik bilgi:

Tanrı: "Çok tanrıcılıkta var olduğuna inanılan insanüstü varlıklardan her biri" anlamını da taşır

Hiçbir İslam alimi tanrı diye seslenmez. Hıristiyan ve Yahudilere benzemeyin

• beni, affet

2|2
    0|0
  • Neden ben değilde o

0|1
    0|1
  • nasılsın? derdim

0|1
    0|0
  • "Neden adaletini bu zalim insanoğluna göstermiyorsun Ey Yüce Tanrım!"

0|1
    0|0
  • Hangisine sorcaz ona göre..

Zeus'a mı, Ra'ya mı, Allah'a mı, Ahura Mazda'ya mı?

Yoksa diğer binlerce Tanrıdan birine mi?

Bilelim de ona göre yani..

0|1
    0|1
  • hebebebebebe

0|1
    0|0
  • Aman Tanrı deme bazı Müslüman arkadaşlar kızıyor.

0|1
    0|1
  • Nerelerdesin panpa sen yoksun diye ateist oldum

0|1
    3|2
Yükleniyor...