Ailenizde ,sosyal hayatınızda olan kadınlara karşı davranışlarınız nasıl ?

Efendimiz s.a.v. Veda Hutbesi’nde de şöyle buyurmuştur:

“Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namuslarını Allah’ın adıyla kendinize helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde haklarınız olduğu gibi, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.”

Peki biz gerçekten de kadınlarımızı bir emanet olarak

görüyormuyuz ?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• günümüzde kadını 2. plan görüp, sırtından köteği karnından bebeği eksik etmeyeceksin mantığı, ayrıca ya benimsin ya toprağın tarı yaşamı destekleyip müslüman olduğunu dile getiren insanlarla yaşıyoruz... bunların yüzünden altta ki arkadaşında yaptığı gibi insanları örnek göstererek islamı kötületiyoruz... islamın üzerine attığımız bu çamuru biz müslümanlar olarak nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum...

"hanımını üzen ahirette benim hasbım olur" diyen bir peygamberin ümmeti bu devirde artık bırakın üzmeyi kadını insan sıfatına bile koymuyor... yazık çok yazık.. bunları yapanlar ben müslümanım diye övüne övüne anlattıkları için yüce dinimiz islam da her geçen gün daha da kötüleniyor...

Yusuf İslam ın da dediği gibi "islamı müslümanlardan öğrenseydim hiç bir zaman müslüman olmazdım" evet işte biz bu vebali nasıl öderiz ne yaparız onu Allah bilir...

Ateist, deist vs arkadaşlardan rica ediyorum islamı müslümanlara bakarak kötülemeyin müslümanı kötüleyin çünkü o islam adı altında müslümanlığı rezil etmektedir... İnandığınız tüm değerler adına selametle...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Müslümanlığı layıkıyla yerine getiren kaç insan vardır acaba çok merak ediyorum.

Kaldı ki Müslümanlık yayılmadan önce kadına verilen önem daha fazla iken sonradan git-gide azalmasıda hayretler edici.

1|1
    0|0
  • Görmeyenler, görenlerden cok.

Hor görülüyor kadınlar bazen.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Müslümanların kadınları nasıl 2. plana attığını,hele arapların nasıl ezdiğini eşya olarak gördüğünü biliyoruz..Geçiniz bunları

1|0
    0|1
Yükleniyor...