Bazı kavramları anlamlarını gerçekten biliyor musunuz?

Çok sorular soruluyor KS'de soru anlatımda bile karmaşıklığı ana unsur olarak kullanarak farklı olduğunu vurgulamaya çalışan üyeler bile bulunuyor .

Çok fazla cevap beklentisi için de soru sormamayı seviyorum. bilgilendirme amacı taşıyan soruların azlığını farkedenler olmuştur.

Soru başlığının devamı olarak ;

Ulusalcılık , liberalizm, kominizm, emperyalizm, BOP, toplumda algı yönetimine yön vermek , bu kavramların anlamını biliyor musunuz ?

Yazılar bölümü gene kapanmış açık olsa idi bir yazı paylaşımı yapılabilirdi.

bildiğiniz kadarı ile yorumlar mısınız?

0|0
56

En İyi Kız Görüşü

• İlk kurduğun cümleyi sevdim. Karmaşık anlatım eşittir kültür değil.

Öyle sanılıyor sadece.

Anlaşılmamayı kültürlü olmak sandıkları gibi okuduğunu anlamayanlar da bunun kültür olduğu konusunda hemfikir. Ne diyelim.

Diğer soruna da gelince gövde gösterisi yapmak niyetiyle gelmedim. Başka bir içerik altında denk gelirse gücümün yettiğince konuşuruz.

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• belli bir saatten sonra herkesin üslubu ,imzası olup çıkıyor zaten.birbirinden ayırt etmek zor olmuyor.sırf marjinal olmak adına bilmedikleri kelimeleri burada dayatan çok tabi.

herkes kendi olsa sorun çözülür de egolar tavanken biraz zor.entel dantel görünmek adına komik maskeler takmaya gerek yok,bilsinler istedim.

0|1
    0|1
  • Sevgili soran, sen değil misin geçen sorduğun bir soruda gençlerin hayallerine ''tırt'' diyen? Başkalarını eleştirmen önce kendine bakmalısın.

0|0
    0|0
  • Böyle sorulara ihtiyacımız var.

Evet bildiğim söylenebilir. Bilmiyorsam da muhabbetini dahi etmem. Ama en azından ayırdına varabilirim.

Yazı bölümünü de tekrar kapattıkları için site yönetimini de ayrı bi' kutluyorum.

0|0
    0|0
  • ben yorumlayamam misal

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• occam ın usturası: mevzuyu basit anlatacaksın..

İç dünyamda kopan fırtınalar diye mevzuya başlayıp global sistem içerisindeki çıkış noktası ve kutuplaşan dünyada memleketim nerede yer almalı diye konuyu bitiren kardeşlerimiz var..

Daha havalı kelamlar çözüme yardımcı değil gardaşlar yapmayın..

6|1
    0|1
  • Kavramlarin çok bir önemi yok...olayın bütününü görmek lazım. Bir çok yabancı kelime katarak sorular soran cevaplar veren kişiler : ben aslında bursa suna değinmek istemiştim havasindalar. Böyle soru ve cevapları okuyan bazı kişilerde yazarın burda anlatmak istediği ya da ressamın burdaki teması şudur edasıyla kafalarını zikmesini hiç anlamam...bir topluma konuşuyorsan ortak dil kullanmalı herkes...

0|0
    0|0
  • bence abi seninde buraya göre ksde algı yönetimi tarzında sorular sorman lazım başka türlü pek verimli cevaplar almazsın..yani demek istediğim bunların yeri aslında burası değil..sende benim kadar biliyorsun.. :(

1|0
    0|0
    • bazen algı yönetimi yapmamak gerekir. insanları yöneltmenin her daim anlamı olmaz bu nedenle düz sormak daha doğrudur.

verimli cevaplar almayacağımı biliyorum. fakat bunların yeri burası değil mantığıda doğru değil. 18 yaşında olmayan çok kişi var burda :) ne demek istediğimi anlıyorsun .

• :) sürü olmayı kabullenen bir kesim var bu artık reel gerçeğimiz. o zaman biz insanları sürü olmayın diyerek uyarıyoruz sürekli ve bu da sorunsalı derinleştiriyor. sürü olmayı kabul eden bir kitle var ise ve bunda inat ediyorlar ise salakların bu sürüyü gitmesine izin vermeyerek güdülecekse bari düzgün güdülsün mantığı ile bu tarz sorularında olması gerekiyor. ayrıca bu sayfada ki salakça sorulardan bıkıpta soru bulamıyoruz diyenler içinde bazı sorular olsun arşivde .

• haklısında baksana alttaki gereksize..sorduğun sorulara gelip bu tarz cevap yazıp gidicek sürünün en basit üyelerinden bir tanesi :) hani gelipde adam akılı yazıp şu şudur demicekler..anlatmak istediğim bu..neyse sürünün hepsi engelli bende..sdfdfsd

bunları bırakalımda rakı balık ?

• Ya sen sokak ağzı soracaksın ,yada onlar sorularına cevap veremeyecek ...Yalnız bahsettiğin kavramların anlamı hakkında hem fikirim, çok kullanan var ama içeriğini bilen sayısı az

0|0
    0|0
  • bunlar basit kavramlar biliyorum hepsini en az birer makale okumuşluğum vardır her biriyle ilgili

cayırt

0|0
    0|0
  • edit komünizm komin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...