Savaş fotoğrafçılığı hakkında düşünceleriniz neler?

Savaş fotoğrafçılığı hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Sizler etik yönden nasıl değerlendiriyorsunuz? Ben kendi fikirlerimi ünlü savaş fotoğrafçısı James Nachtwey'in sözleriyle belirteyim. "Savaş fotoğrafçılığı savaşın panzehridir." Jim savaş fotoğrafçılığının savaşın gerçek yüzünü dünyaya göstermek, o insanların sesini duyurmak için yapıldığını söyler. Ben de katılıyorum buna. Sizin fikirleriniz nedir?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben katılmıyorum. Şöyle düşün, askerler düşman olarak gördüğü herkesi öldürüyor ve köşede de küçük bir kız saklanıyor. Bir savaş fotoğrafçısının o kızı kurtarma olasılığı oldukça yüksek. Ancak fotoğrafçı o kızı kurtarmak yerine fotoğrafını çekiyor ve kız 30-40 saniye sonra öldürülüyor.

0|1
    0|0
    • Kolay bir şey olduğunu ne ben söylüyorum, ne de bu işi yapan insanlar. Psikolojik olarak çok büyük yıkımlara sebep olabiliyor, bu yönden de katılıyorum. Ancak bazen tek bir fotoğraf yıllar süren diplomasinin, ya da savaşların başaramadığını başarabiliyor.

• Afrika'daki savaşlar bitti mi ? Asya'daki savaşlar ? Hiç biri bitmedi.

• Savaşların bittiğinden bahsetmiyorum zaten. Dünya döndükçe de asla savaşların sonunun geleceğini sanmıyorum. Çünkü insanoğlu her zaman sahip olduğundan daha fazlasını ister.

Kızlar Ne Diyor 1

• akıllı adam işi değil ölümle nişanlanmış olursun :)))

0|1
    0|0
    • Normal fotoğrafçılık ve sinema da zaten akıllı adam işi değil bence :D İnsan biraz deli olacak ki iyi işler çıkabilsin. (Bu arada sinemacılık öğrencisiyim :D ) Ama savaş fotoğrafçılığı gerçekten çok zor. Buna tamamen katılıyorum. :D Etik yönden düşüncen ne peki?

• Düşüncelerinize saygım sonsuz tabiki. Ayrıca bu güzel tartışma için de teşekkürler. :)

• ben teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 2

• savaş fotoğrafçılığını belli kimselere(devletlere ve ya siyasi kişiler)değil de insanlara savaşın gerçek yüzünü ve katliamları göstermen bu hayatta yaptığın en güzel şey olur demişti benim savaş fotoğrafçısı bir yakınım.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle bu sözlerine katılıyorum. Bir çok insan, olayları engellemeden fotoğraf çekilmesini etik olarak kınıyor. O bakımdan fikirlerinizi merak etmiştim. Paylaştığın için teşekkrüler.

• herkezin harcı bir meslek değil zor iş

0|1
    0|0
Yükleniyor...