Kapat

Bir gün her zaman yaşadığınız günlerden birine uyanmama ihtimalinizi düşündünüz mü hiç?

Diye sormus KAFKA ve devam etmis;

Üstünüzde var olan bir yığın sorumluluktan veya sizden umulan beklentilere karşılık vermeme ihtimalinizi hiç hesapladınız mı? İçinde bulunduğunuz yaşam alanınızda kendinizi yok sayabilecek insanlara rastladınız mı? Ya da herhangi bir kusurunuz yüzünden sizden utanıldığı hissine kapıldınız mı? En yakınlarınızın, sırf onların istediği gibi bir hayatı yaşamıyorsunuz diye size olan tepkilerine tanık oldunuz mu?

Evet...Istediginiz soruya cevap verebilirsiniz.

Önemli olan bir nebze "düsünmek" ve de "düsündürmek"

dinlemelik; link

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Şavk, sorular zor çok zor hemde...

Bazıları için evet bazıları için hayır ama yaşam prensibim kimin ne dediğini ne düşündüğünü umursamadan yaşamak sanırım.

Kimseyi aynı anda mutlu ya da tatmin etmem olası değil. Ki kendi tatminsizliklerim doruklardayken...

Kimsenin istediği gibi olamam annemin bana giydirmeye çalıştığı elbiseye bile direnmişken, bir başkasının biçtiği hiç bir kostüme girip de hiç bir sahteliği sahneye koyamam.

Oyuncu olmadım hiç sadece yaşadım.

Seven böyle sevdi. Sevmeyen de sevmesin...

1|0
    0|0
    • Hicazkar...sizi görmek ne güzel,hosgeldiniz öncelikle.

Evet sorular gercekten de zor...beni de zorladi...

Hayattaki prensibiniz cok güzel ve dogru...Insanlarin agzi torba degil,büzülmüyor.Onlar hep konusurlar.Istedikleri kaliplara sokmak isterler karsilarindakini...baktilar olmuyor,dislamaya,hor görmeye baslarlar.Hayattaki en önemli seylerden bir tanesi insanin kendisi gibi olabilmesi.Her seye ve herkese ragmen...

Sizi bir kere daha takdir ettim.

tesekkürler

• Çok teşekkür ederim Şavk; soru her zamanki gibi güzeldi.. Sevgiler

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• tüm soruları yaşadım ama hayat işte böle ben onları yaşarken bu soruları söyleyemedim anlatamadım bir de cahilliğimizi düşünelim bak adam yerimize ne ğüzel yazmış beni anlatan sözler lazım ağlıyorum boğazımda sözler bir türlü cıkmaz kelimeler hislerimi duygularımı anlatacak kelimeler ben neden aynısı yazamadım demek adam yazarmış.işte bunun için yazar olmaya karar verdim

1|0
    0|0
  • Her insanın bir yapısı var ya onu böyle kabullenmeli ya da uzaklasmaliyiz kim kimi degistirebilmis şimdiye kadar

1|0
    0|0
    • Kusurlara da göz yummamali ama her zaman... :)

Yoksa insan kendisi istemedigi müddetce onu degistirebilmek pek mümkün degildir,katiliyorum.

• İnsan kendini değiştirebilir ama bunu başkası yapamaz.

• Evet öyle...katiliyorum.

• İnsan olmanın gayesi de budur galiba... acısıyla tatlısıyla bir ömrü sürmek... Ve bu alemde hoş bir sada bırakabilmek...

1|0
    0|0
  • çok düşünüyor , çok düşündürüyorsun

1|0
    0|0
    • Lakin sanirim insanlarin bircogu düsünmekten yana degiller... :)

• Cok tesekkür ederim...bunu ben de sizin icin diliyorum :)

• teşekkürler bu güzellikleri paylaştıgın için

• konusmak yazmaktan daha kolay be:)

saydıgın butun olasılıkları yasadım yasıyorum

o olasılıklar sanıyorum ben yapan beni.

hayal ettiğimiz butun olasılıklar belkide bir yerlerde gerceklesiyordur kim bilir:)

1|0
    0|0
    • Biliyor musunuz bunu ben de düsünüyorum zaman zaman...

Olasiliklar,düsünceler...imkansiz gibi düsündüklerimiz ya da tam da su anda belki birileri tarafindan yasaniyordur diye...

söylediginiz gibi...kim bilir :)

• Bunu dilerim. :))

• pardon baglantim gitti de

Rica etsem birkac dakikaligina mesaj kutunuzu acar misiniz?

• ben çocukluğuma dönmek isterdim hep telekinezi denedim flan ama olmuyo

1|0
    0|0
  • link :D..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aslında düşünülmesi gereken ama asla cevabını bilemeyeceğimiz bir soru.. Yine de bu soruyu daha çok bir şeyleri ertelediğimiz zamanlar, hayatımızdaki arka plana attığımız her şey için düşünmeliyiz. Hayatın her anında düşünürsek bu soruyu yaşamanın bir anlamı kalacağını düşünmüyorum..:)

1|0
    0|0
    • Kesinlikle dogru hanimefendi... :) katiliyorum.

tesekkürler

• Beklentileri karşılayamadığımızda hepimizin karşılaşacağı durumdur, ailen bile el olur bir anda. Gregor gibi de dönüşmeye gerek yoktur bunun için. Ufak bir eksikligin gözlerde büyür, batar insanlara. Orada en üzüldüğüm şey; Gregor'un ölümünde aile üyelerinin nasıl da birbirlerinin vicdanlarını rahatlattıkları, vicdan en kolay yalan söylenilen...Bir de, Gregor böcege dönüştükten sonra, ihtiyaçlarının bir bir kısıtlanması. Hani, zaten işe yaramıyor, karnı doysa yeter gibisinden...

1|0
    0|0
    • Cok dogru...cok.

Insanlar herseyin üstünü cok kolay örtüp,vicdanlarini rahatlatabiliiyorlar...bu beni de her zaman üzer...cokca sasirtir...

Ne denebilir ki...

tesekkürler bu güzel yorumunuz icin

• Cok üzüldüm bende...

Umarim ayni yanlisi bir daha yapmaz evladina karsi.

Haklisinz...insanoglu gercekten de iki yüzlü...hatta on yüzlü bile olabiliyor.Öylelerinden Allah esirgesin.

Tesekkür ederim..bu paylasim iyi geldi. :) <3

• düşündüm ve hiçbiri umurumda değil. seni tanıdığım güne lanet olsun kafka.

1|0
    0|0
    • asıl ben teşekkür ederim bunları hatırlattığın için :)

• Ne demek... :) iyi aksamlar.

Yükleniyor...