Hayvanları Soğuktan Ne Kadar Koruyorsunuz ?

link Al sana bugünün gündeminden bir haber. Eşekler Şanlıurfa Siverek'te buz tutarken, donarken bir Allah'ın kulu da ahırına alma ihtiyacı hissetmemiş. Fotoğrafını ve videosunu çekmek insanlar daha yeğ gelmiş. Onun da bir canı, bir Yaradanı olduğunu unutmuşlar. Habercilere haber malzemesi yapmak daha kolaylarına gelmiş. Kim bilir o hayvanlar insanlardan nasıl merhamet dilendiler kendi dillerince ! Kim bilir nasıl feryat ettiler de duyan olmadı.

Peki sen, mahallendeki herhangi bir evsiz gördüğünde Belediye'ye haber ediyor musun ? Veya soğuktan donmak üzere olan, açlıktan sürünen hayvanlara yardım ediyor musun ? Yoksa görmezden mi geliyorsun ? Bu konuda ne tür önlemler aldığınızı bizimle paylaşın lütfen.. Çünkü bu olay hakikaten çok zoruma gitti.

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• soğuktan ertelenen maçı günlerce konuşurken,vanda çadırlarda üşüyen insanları bir saniye bile düşünmeyen insanlarımızı anlamıyorum bende...

1|5
    2|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Yaziklar olsun.Vallahi yaziklar olsun.

Insanligin gelip durdugu su noktaya bakin.Esas bunu yapan,bunlara

müsade edenlerdir hayvan olan.

...

Insanin aklinin mantiginin alacagi türden degil böyle seyler.

Mideme dokunuyor...kalbime dokunuyor.

...

1|2
    0|0
    • Sorma kardeşim. Yani ne diyebilirim ki ? Allah belalarını versin. Bela okumayan bana bile bela okutuyorlar ne diyeyim..

• Diyecek baska bir sey bulamiyorum inanin...

• evet bende gördüm haberi ...cok üzüldüm öyle donuk bir halde duruyorlardi masum masum

ama simdi resimlere tekrar bakinca hakikatten nasil buz tutmus öyle yaa

islak olmalari gerekirdi yoksa öyle asagi kadar buz tutmasi mümkün degil

belkide kendi vücut isilarindan olmustur ..bilemiyorum :/

ben elimde geldigince yardim ederdim tabiki

hepimiz etmeliyiz de zaten ..ama maalesef dünyada cogu kisi hayvanlara eziyet ediyor

1|2
    1|0
  • Allah kahretsin sinirim bozuldu bu nasıl bir zalimlik bu hayvanları gören hiç mi insan evladı olmamış başıboş eşek mi olur kanım dondu manzara karşısında. İnsanların birbirine hayrı yok emin ol bir avuç duyarlı insandan başka kimse sokaktaki zavallı hayvancıklara yardım etmiyor. Aksine sevgiye muhtaç zavallı hayvancıkları kovuyorlar tekme atıyorlar. Ne kadar çabalasak insanların gözüne soksak bu haberleri kar etmiyor insanda yürek olması lazım vicdan olması lazım öncelikle yoksa ne anlatsan boş onlar için.

1|2
    1|0
    • Yazın tarlalarda bir balya saman için, iki yudum su için çalıştırılıyor bu hayvanlar. Bakımlarını üstlenmemek için kışları salıyorlar köylerin içine. Allah ne kadar belası varsa yağdırsın böyle p**evenklerin üzerine.

• Allah bin belasını versin bunu yapan adi şerefsizin balya az kalır.

• Ay kıyamam :( bir kedm bir köpeğm var evde besliyorm yazık onlarnda canı var

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• evet onu gördüm sadece saymakla yetindim inançdan adaletten bahsediyorlar ama insanlık diye bir düşünceleri yok birde utanmadan sıkılmadan kameraya cekiyorlar sadece eğlence şerefsizler içn

0|1
    0|0
  • canlılara sahip çıkalım

1|1
    0|0
    • Şu haberi izleyince kanım dondu resmen. Ağlayacak gibi oldum..

• hangisi eşek diye bir başlık çok güzel olurdu bu habere

• Bakma hocam, o gavatların da işine geliyor böyle haberler afedersin. Sinirden var ya.

• Bahçemizde bir anne ve yavru kedi var..bir karton kutu içini keçe ile kapladım alıştırdım artık kendileri girip içine yatıyorlar :)

2|1
    0|0
  • Allahlarından bulsunlar. . İnsanın içinde hiçmi merhamet olmaz hiçmi yürek olmaz. Bu hayvanlar Allahın sessiz kulları ağızları var dili yok gariplerim ya . Bu hayvanlar haklarını diğer tarafta alıcaklar. Buna gözyuman devlet ve kapitalist milletin Allah belasını versin.

0|1
    0|0
  • Elimden geldiğince kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum ama senle benle bitmiyor malesef en azından herkes camının önüne 1 parça ekmek bile koysa ne kadar güzel olur.

1|1
    0|0
    • Kardeşim bir istedikleri saygı görmek merhamet görmek. Ama işe bak ki biz onlarız onlar hayvan. Yazıklar olsun bizim insanığımıza.

• Yardım etmiyosun madem hayvanlara zararda verme ne kadar çok sakat hayvanlar var sokakta beleediye bir işe yarasada hayvanlar içinde birşey yapsa ama yapan yok malesef.

• oralardaki hayati bilirim gidip sahit olmuslugum var,essekler yazin isleri olunca kulanilir kisinda sokaklara basibos birakilir.Ilk once orda hayvanlari bu sekilde kullananlara insanligi ogretmek lazim(lafim bahsettigim sekilde yasayanlara)

0|1
    0|0
  • O hayvanlari bence bilerek islatip o hale getirdiler haber yapmak icin. Nerde gorulmus karin o sekilde eriyip vucudunda sarkit olusturdugu? Hangi serefsiz haysiyetsiz o hale getirdiyse RABBIM bildigi gibi yapsin.

0|1
    0|0
  • Bu oradaki insanların(!) geri zekalılığından kaynaklanıyo. kar buz olmasına gerek yok ki insan bir sürü işte kullandığı hayvanı koruması gerekir. yani köyde yaşayan insan bunu çok iyi bilir. sen ona bakarsan o da sana bakar.

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • Hele nihayet.

• Sorun o abi işte. Nasıl haberleri olmaz ki ? Bizim burada evin önünde pazar kurulur Salı pazarı. Pazarcılar tahtalarını tezgahlarını buralara bırakır giderler. Kediler yaşta yağmurda onların üzerinde yatıyor görünce içim gidiyor. Üşüyorlardır diye. Millet nasıl görmemiş 6 tane koca koca eşşeği hayret.

• sizin orası gibi kalabalık yer değildir orası.sonuç olarak kasıt yok

Yükleniyor...