Birgün yine arkadaşımın evinde sigara içiyoruz aklımıza bir soru takıldı

ve bir türlü kurtulamadık bunu düşünmekten.bizim çocuklara bir soralım dedik;

Fatih altaylının bir yazısını okumuştum. farelerden bahsediyordu.

Fareler bir yerde yiyecek buldukları zaman önce grubun en yaşlısını ççağırır ona yedirirlermiş. eğer o yaşlı fare ölmezse bunun üzerine o yiyeceği yerlermiş. bunun üzerine fare zehiri üreticileri 5 dakika sonra öldüren bir zehir icat etmişler. fareler baya bir zaiyat verdikten sonra artık yaşlı fareyi 5 dakika beklemeye başlamışlar. zehir üreticileri ölüm süresini artırmış,fareler beklemeyi. ve böylelikle 1 saate kadar ulaşılmış. en iyi zehir yaklaşık 1 saatte öldürüyor.

zehir üreticilerini anlarım,birbirlerinden haberi varda,bu fareler nerden akıl ediyorlar bu kadar beklemeyi. hadi diyelim bir grup veya belirli bir yöredekiler birbirinden öğrendi. farklı yöredekiler nereden biliyor?

Bu da parçanız link

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• fareleri bilmem de hamsterım var acayip zeki. çarkın ayagına oyuncagını sıkıştırıp kafesten kacmayı biliyor mesela

0|0
    0|0
    • korkulur bu hayvanlardan. o kadar zor şartlarda hayatta kalmasını biliyorlar

• bir gün yeryüzüne fareler egemen olacak

• korkuyorum :S

Kızlar Ne Diyor 2

• bir video var izle "adaletsiz dağıtıma maymun protestosu" diye

:)))

farelerde zeki varlıklar binlerce yıldır insanlar uğraşsa da soyları tükenmedi ve çoğalmaya devam ediyorlar çünkü gerçekten zekiler :)

0|0
    0|0
  • hiç işiniz gücünüz yokmu :) fareleri bulmuşsun gece gece :)

0|0
    0|0
    • ah sen bilmezsin! kafana çakıldı mı bu sorular,ya cevabını bulacaksın ya da sabaha kadar düşüneceksin...

• link 4. hikaye maymunlarla ilgili olan buda benim dikkatimi çok çekmişti

• enteresan bir hikaye

Erkekler Ne Diyor 2

• ahh ulan sigara akdjsaşljsd hamam böceğide böyle. şerefsizler nasıl çözdüyse olayı ilginç. hamam böceği gerçi enteresan bir yaralık. kafasını koparsan 2 hafta civarı yaşıyormuş. denicem bir gün alsdjklashd

0|0
    0|0
  • fatih altaylının*sana bişey olmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...