Zina yapan arkadaşıma şahit oldum. Günaha girer miyim ?

yakın arkadşım 2 gün önce kocasını aldattıgını itiraf etti. bana söyledi. evli bir admla uzun br süredir birlkteliği var. ne yapacağımı bilmiyorm. Böyle bir olaya şaht oldm istemeden. geçenlerde yanlarındaydım okdr iyi davranıyor ki kocasına aldatıyor demezsiniz. neden böyle yapıyorsun diye sordgmda elmde değil aşık oldm seviyorum diyor. boşan diyorum ortada kocan var diyorm. ona saygı duyuyorm onu ihmal etmiyorum hakkını yiyemem diyor saçma span cmleler kruyor.

2 gün öncesine kadr itiraf etti bana her şeyi. bitir yanlış yoldsın diyorum. gittiği yere kadar diyor. Arkdşlar şimdi ben böyle çirkin bir şeye şaht oldum. Günahım var mı burda benm ? yani kocasına böyle birşeyi asla söyleymem ben .. kötü birşey ççok kötü .

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

• aslında mantıklı olan kocasına söylemen adama yazık ama oda riskli. şöyleki; diyelim sen adama seni aldatıyor dedin kadın hemen inkar moduna girecek. senin de elinde delil olmadığı için sanki aralarını bozuyormuşsun gibi anlaşılabilir. hatta kadın seni anında satıp kocasına sende gözü var kesin gibi bir şey söyleyip seni karalayabilir. en iyisi kadına yaptığın yanlış deyip arkadaşlığını bitir. günah kısmına gelince din adamı değilim net cevap veremem ama kadını uyarıp onunla arkadaşlığını bitirirsen senden çıkar ve günah olmaz gibi geliyor.

ayrıca düşünce yapını sevdim bir de arkadaşlığını koparırsan on numara beş yıldız olur saygılar..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• senin neden günahın olsun sen uyarını yap guzel bır şekilde doğruyu göster gerısı ona kalmış merak etme zaten bı sure sonra o adamdan buyuk pişmanlık duyar ve kocasına bağlanır tekrar hep boyle olmuştur ama adama yazık ben bekar oldugum halde gorusmek ısteyen evlı bayanlarla asla görüşmedım kendımı kocanın yerıne koyarım ve onun düştüğü duruma düşmek istemem bu yuzden ben görüşemem dedım sen kocasına soyleme şimdilik senınde huzurun kaçar yoksa

1|0
    0|0
  • vaybe sende dogru yoldasın aldatmazsın demek neyse kocasına söyleme bence günahıda ona kocasına söylersen iyice kötüye gider sen uyardıysan görevini yapmışındır gersi kadına kalmış

1|0
    0|0
  • Git kocasına anlat demeyeceğim çünkü iki kadının bildiği sır, sır değildir. Yani bir şekilde koca bunu duyacaktır ve bu iyi haber. Umarım her ikisi de bu sayede cehennemi boylar:/ bazen kadınların ağzında bakla ıslanmadığına sevinmiyor değilim.

1|0
    0|0
  • Kim bir kardeşinin günahını orterse Allah ta onun günahını örter. Sen başkasına anlatma yeter sana günah yok. Uyaridada bulunmussun yapacak bişey yok

2|0
    0|0
  • görmüyomuş bilmiyomuş gibi davran hatta uzaklaş o arkadaşından

1|0
    0|0
  • söylemelisin . sen ne dersen de bir insanın hayatıyla oynanıyor . o kadın boşanmıyor cünki kocası ona bakıyor cevresinin tepkilerinden korkuyor vs vs.

1|0
    1|0
  • O kadınla bir daha görüşme çünkü bunu bildiğin halde kocasına soylememen ne kadar kötü olur. Senin kocan seni aldatsa bunu arkadaşlarına anlatsa sen bunu bilmek ister miydin bir onu düşün.

1|0
    0|1
  • vayy be ulen ne oyospular var ya

1|0
    0|0
  • sizi ilgilendirmez yani günah size yazılmaz başkaları keyif edecek günahı sizemi gececek

1|0
    0|0
  • tek merak ettiğin günah olup olmayacağı mı ?

1|0
    0|0
    • ben kendi adıma sordum banane onun yaptgı şeyden ben şaht oldum diyorm

• "ben kendi adıma sordum banane onun yaptgı şeyden ben şaht oldum diyorm" diyorsun , bak demek k sana neymiş ... yani seninle alakası yokmuş olayın ... Tanrı da biliyordur bunu elbette , sen o arkadaşının gittiği yoldan gider de ona özenirsen , o zaman çok ayrı bir boyutta incelemek gerekir.

• onların günahı sen karı koca arasına girme yine de arkadaşının kaşarsa senin ne suçun var ki

1|0
    0|0
  • seninle ne alakası var olayın sen karışma..ilgi ve arkadaşlığını kes..olayların içinde kalma sende..

0|0
    0|0
  • Kocasının yerinde oluyum ya öldürürüm ya da boşarım aldatmak şerefsizliktir hele ki evli ise.

1|0
    0|0
  • en az senin de onun kadar günahın var

cayırt

1|0
    2|1
  • Nasıl yani anlamadım? Onları izledin mi? Nasıl şahit oldun?

0|0
    0|0
  • onlarla birdaha görüşmemen senin için en doğrusu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sen karışma.

Sonra sen kabahatli olursun.

3|0
    0|0
  • Her insanın günahı kendine.Her koyun kendi bacağından asılır :).

1|0
    0|0
  • Yuva yıkmak daha büyük günah kardeş. Sus ve uzaklaş bence...

1|1
    0|0
    • vururum ben o karıyı ne kadar adice bişey :\

• senin ağzından çıkanla kulağının duydugu bir mi :D diye bir repliği var leyla ile mecnunda ismail karakterinin :D yalnız kalmayı sevemek nedir bide o da deidn başka kim yalnız kalmış ? özgüven denmez ona cahil cesareti denir

• Hiç bilemicem :/

• Arkadasini uyarmissin sen sonucta... bence gunah senden gitti, simdi gidio onun ayibini kocasina anlatmanda iyi olmaz. sonra onlar barisir kabak senin basina patlar. kari koca arasina girilmez.

1|0
    0|0
  • Arkadaşını ikna etmen lazım, aldatan bizden değildir diyor peygamberimiz,

1|0
    0|0
  • kocasına söylemede naparsan yap

1|0
    0|0
  • Bidaha görüşme bence bu arkadaşinla ne candan geçiyo ne canandan vaybe ne insanlar

1|0
    0|0
  • Bence o arkadaşınla hemen bağlantını koparmalısın. Böyle çirkin insanların ne yapacağı hiç belli olmaz. Ayrıca sana neden günah olsun ki? Onun yaptığı hatanın cezasını sen çekecek değilsin.

0|1
    1|0
Yükleniyor...