En son kimden helallik istediniz ?

Ahireti üzerinde meraklı olan kimseler, başkalarının haklarına tecavüz etmekten sakınmalıdırlar. Çünkü Allah (C.C) bir ayet-i kerime de şöyle buyurmuştur:

“... sonra şüphesiz siz de kıyamet günü Rabbinizin huzurunda hesaplaşacaksınız.” (Zümer; 31)

Hayatımız boyunca bilerek ya da bilmeyerek bir çok kes başka insanların hakkına giriyoruz. O kadar keskin bir konu ki bu kısaca şöyle örnek verelim Metrobüs sırasında yerini kaptığınız bir insana bile borçlu kalırsınız inanışımıza göre.

Peki siz hakkına girdiğiniz insanlardan helallik istiyormusunuz ?

0|0
9|3

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba hacım

Yav kimden dileyim... Ahirete intikal ettiriyoruz hak hukuk meselsini

Bugün burada haklarını helal etmeyen bazı bir takım arkadaşlar, yarın mahşerde kendileri de bir hak ihlali yaptıkları zaman anlayacaklar esas durumu

Hak ihlali yapmayan insan yok ama mümkün mertebe bu ihlali asgari seviyede tutmak lazım

Bugün Ben Ayşe'nin hakkını ihlal ettim

Yarın Ayşe , Fatma'nın hakkın ihlal edecek

Fatma, Muallanın, Mualla Döndü'nün derken böyle gidecek

E kardeşlerim madem birbinize hakkınız var

Sen hakkından şu kadarını ver hesap kapansın sen bu kadarını ver hesap kapansın

Sen sevabınedena bu kadar ver hesap kapansın denildiğinde

Eğer ki elinizde avucunuzda sevap namına bir şey kalmadıysa

Kalpten ve gönülden dediğiniz La İlahe illallah" kelimesi size cennetin kapılarını açmaya kafi.

Tabi üzerinide günah kalmışsa, onlardan arındıktan sonra...

Yani günahınız sevabınızdan çoksa, bir cehennemi tadacaksınız

Bazı hocalar şimdi çıkmışlar aynen şöyle diyorlar

Vay efendim, kim La ilahe illallah Muhammeden Resulullah derse" o kişi 24 defa hırsızlık da etse o kişi 24 saat şarap da içse 24 defa zina da etse o cennetliktir o Muhammedi'dir o kardeşimizdir diyorlar

Vallahi aynen böyle diyorlar

Yavrum sen bir vaizsin. Hiç La ilahe illallah diyen bir adam

Çx

24 saat şarap içer mi hayvanoğlu hayvan

Bir de çıkmış kürsüye vaizim diye konuşuyorlar

Bu safderunlara kanmayın çocuklar. Elinizden geldiğince salih amel işleyin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• annem beni yolcu ederken istemiştim.

her ayrılmamda isterim.

0|1
    0|0
    • Dünyanın yükünü 7 kat sırtıma alsam yinede annemin hakkını ödeyemem...

• Eğitim hayatımda şehir dışındaydım. Her ayrılışta aslında bende yaşadım sizin sahnenizi...Allah hiç kimseyi vakitsiz anne acısıyla sınamasın...

• aynen ben de şehir dışında okuyorum.

her gelişimde ağlayarak ailemin değerini daha iyi anlıyorum.

son olarak amin, Allah yaşatmasın :(

• Hergun annemle helallesiyoruz kahvaltiyi o hazirlarsa ben helallik.alirim

Ben hazirlarsam o alir

Daha yeni bir saat once komsu net parasini getirince helal lestik

0|1
    1|0
  • kimsenin hakkına girmedim

0|1
    1|0
  • karşılıklık konuşurken ya da şuanda bıle gırlıyor hakka dedğin gibi çok ince .çok içime dert edecek bişyde derim ya hakkını helal ben senın için böyle düşünmytum aslında boyle değilmısn gibi .farklı açıda var bunu kullanıp ınsanalrın zayıf noktaından vurup herşeyde hak hukuk meslesıne katılanları saymıyorum

0|1
    0|0
  • Kimseye kötülük yapmamaya çalışıyorum, çünkü kötülük yaparsam nasıl helallik istemeye yüzüm olur ki? Ancak geçmişte günahını aldığım insanlar için tövbe edip, aynı hataları tekrarlamamaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • keşke alabilsem hepsinden kimbilir üzdüğüm kırdığım kaç kişi oldu bugüne kadar :(

0|1
    0|0
  • Eski sevgilimden sanırım ..

0|1
    1|0
  • Annemden isterim hep .

üzerimde hakkı var .

0|1
    0|0
  • Üstümde hakkı olduğunu düşünüyorsam tabii ki helallik isterim. En son bir arkadaşımdan istedim, ama beni duydu mu hissetti mi bilmiyorum... Dün gece geldi aklıma, ne zaman hatırlasam dua ederim, helallik isterim hala. Mekanı cennet olsun.

1|1
    0|0
    • Her şeyin helalliği olur da gönül borcunun olmaz. 'Umut verip güven aşıladığın birini yarı yolda bırakırsan iki dünyada da gönül borcunu ödeyemezsin.' Hz. Muhammed (SAV)

Fazlasıyla ironi içeren bir soru olmuş soran kişi açısından. Biraz geç oldu, ama yazmadan edemedim.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...