Anksiyeteden kurtulan var mı ?

kendimi eve kapattım çok boğuluyorum dışarı çıkmak isteyip çıkamıyorum pskiyatrinin verdiği ilaçları içmedim ama kaygıdan kafamda kurmaktan ölecem nerdeyse bu hastalıktan kurtulan var mı

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Henüz kurtulamadım ama kurtulma yolunda azimle mesafe kaydediyorum. tek başına çözmen mümkün değil mutlaka doktor kontrolü şart hem de düzenli. İlaçlarında faydasını hemen göremezsin zaten zaman lazım en az 1 yıl diye başlamıştım ben hala devam ediyorum 1,5 yıl oldu.

Seni üzen yoran insan ve ortamlardan uzak dur,meşgaleler edin.

N ekadar zor olduğunu biliyorum çok geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim siz nerdeyse atlatmışsınız darısı bana

• düzenli doktor kontrolü şart ilaç alman da

• anladım teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 7

• Birileri ile konuşmayı dene olmadı kitap oku ya da kendini duvarlara ya da suya anlat bunlar çıkış yollarıdır

1|0
    0|0
  • Öncelikle ilaçları düzenli içmen ve ayda bir kontrole gitmen şart.Sonrası gelir zaten kendiliğinden.

0|0
    0|0
  • Senin bir ilişkiye ihtiyaç ın var biliyorsun dimi

0|0
    0|0
    • ya evet ne demezsin

• Benle ilişki yaşa demedim ilişkiye ihtiyacın var dedim yoksa kendi başına çözemiceksin

• antidepresan al geçer

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar cesultra diye bir cihaz var kullanan var mı

0|0
    0|0
  • o ne belki bendede vardır o hastalıktan :))))

0|0
    0|0
  • Eski bir kız arkadaşım bu hastalığa sahipti. Cidden kafadan kontaktı.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok pis bişe yaa :S Bende de var. Hem ayrı olarak sosyal fobi de var. 2 ay kadar önce ağır olarak yaşadım kaygıyı. O süre içinde de kaygıdan dolayı hastalandım. Ayrı olarak stres ve kaygıya bağlı nefes darlığı yaşıyorum. Sanki astım olmuş gibi nefessiz kalıyor, uykuya dalamıyor ve şiddetli iç çekiyordum.Psikolojik.. Ve gene şiddeti arttığında diyare ve kusma oluyordu..

- Kaygıyı tetikleyecek durumlardan uzak durmaya çalış. Antidepresan işe yarıyor kullanmayı dene. Doktor gözetiminde başla doktor diyince bırakırsın. Sosyal ortamlara gir. Sevdiğin kişilerle vakit geçir. Eğlen.. Komedi programları izle. ( Mesela ben yarışma programları bile izleyemem. Kaygımı arttırıyor.) Eve kapanma! Dışarı çıkamıyorsan eğlenceyi kendi ayağına getir. Kısacası eğlen, kafanı dağıt. Mutlu şeylerle kafanı meşgul et kaygıya yer kalmasın... Aklıma geldiğince yazdım. Kişiyi rahatlatan şeyler kişiden kişiye değişir. Kendi kendine bulursun seni rahatlatan şeyleri aslında..

Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum. 1. sene sınava kaygı yüzünden giremedim. Bu sene gireceğim. Tabi psikolojik durumumda bir süpriz olmazsa :D Bu senede giremezsem, Birkaç sene ara vereceğim. Sınavı düşünmedikçe çok mutluyuum :D ( Sınavdan korktuğum için kaygılanmıyorum. Kendi hayatımın sorumluluğunu almak beni kaygılandırıyor.. Ama bunu herkes yapıyor neden boşa kaygılanıyorum ki diyorum kendime. Bilincindeyim ama engel olamıyorum. Anksiyete oldu için kafaya gereğinden fazla takıyorum.. )

Mutlu ve kaygısız bir hayat diliyorum.. :)

1|0
    0|0
    • yapmak isteyip yapamıyorum bunları sen ilaç kullandın mı ne kullanıyorsun ?

• kaygıdan yapamıyorum oturduğum yerden kalkamıyorum bile

• Aslında herşey senin elinde. Kendinle konuş. Aslında ortada hiç sorun yok de. Zorla da olsa at kendini dışarı. Ben atlattıysam sende atlatırsın. Şu aralar o kadar neşeliyim ki :) Kaygı her zaman eser bırakır. Ben kontrol edebiliyorum. Sadece elimde olmayan nedenlerden dolayı oluşan olaylar , durumlar dışında hiç karşılaşmıyorum bile. Önemli olan kendini tanıman. Sen yazdıklarımı yapmaya çalış . Birde ilaçlarını al. Atlatacaksın merak etme :) Geçmiş Olsun ..

• Benim de var. İlaç kullanmak istemiyorsan hergün sabah akşam sarı kantoron çayı içmeni öneririm. Iyi geliyor.

0|0
    0|0
    • ankisyete mi var sizde de ne işe yarıyor oçay ?

Yükleniyor...