Başbakanının meclisteki simit hesabı...

Erdoğan, "5 kişilik bir aile, üç öğün çay simit tüketse ayda 450 lira eder" dedi.

Ancak yüzde 40 zamla satılan simidin tanesi 1 lira değil, 1 lira 40 kuruş. Yani 5 kişilik bir aile çay içemeden 3 öğün sadece sadece simit yese bile 630 lira ediyor...

Bu nasıl hesap ? yanlış hesap bağdata kadar bile gitmedi ne düşünüyorsunuz

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi kitlesine hitaben yapılmış bir hesap. kimse oturup doğru mu yanlış mı diye hesaplamaz seçmenlerinden..oğluna gemicik millete simit...

0|2
    3|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hıc asagılarda gözu olmayan turler verın bakanlara felan asgari ücretı gecınsınler mılletın halını anlar 1 ay sımıt cay yesınde görelım oy verenlerde suc hala gözlerı görmuyor allah akıl fıkır versın

0|2
    1|0
    • yaa adamlara baksana simitin kaç para olduğunun hesabını yapıyorlar o kadar değil diyor 1.40 krş simitmi olur diyor arkadaşım adam satamadığı için bak az önce aldım 75 krş aa düşün buna takılıyor...

hesabı bırak olay tam bir fiyasko ben sürekli simit yiyip çaymı içicem 3 gün boyunca kendisi yapsın yaa

• aynen vereceksın elıne asgari ücret nekadar bılmıyorum ama gecınsın bakalım nasıl gecınecekse

• yok hala olay simit 1 liram ı 1.40 krş mu olayın hala burasndalar

• Hangi şehirdesiniz bilmem ama biz Sivas'ta bir simit bir çaya 1,50 lira ödüyoruz.

rakamlarınız biraz abartı değil mi...

0|1
    0|0
    • Ah benim güzel kardşm ah olaya verilen örneğe bakmazsin parasijna bakarsın satamadıkları için

1 veya 75 krş yoksa elinde patlyck

• Allah sonumuzu hayretsin.. ayrıca içanadoluya hakaret ettin ben sivaslıyım... neyse bunu es geçersem artık yatma vaktim geldi ve içimde ukde kaldı geçen gün bana söylediğini iade etmek istiyorum kızma olur mu müsadenle... iyi geceler aptal efendi...

• seni seviyorum... canımsın akıllı hatunsun tebrik ve takdir ediyorum senii kanım ısındı yanii sana iyi geceler iyi uykular

• Beyni yok fikri var

0|3
    1|0
  • Halk bir an önce gerçeğin iç yüzünü anlasa da oylarını men etseler Tayyipten. Sandıkta Görüşürüz Tayyip bey.

0|1
    0|0
    • yok yaaa aşağıdaki yorumlara baksana adam bankoc.başkanı olacak

simitin kaç para olduğunun hesabını yapıyorlar o kadar değil diyor 1.40 krş simitmi olur diyor arkadaşım adam satamadığı için bak az önce aldım 75 krş aa düşün buna takılıyor...

hesabı bırak olay tam bir fiyasko ben sürekli simit yiyip çaymı içicem 3 gün boyunca kendisi yapsın yaa

Erkekler Ne Diyor 7

• Et tüketiminde Afrika ülkeleriyle aynı kategorideyiz, millet düzgün beslenemiyor. Battı denilen Yunanistan'da kişi başı et tüketimi Türkiye'nin 8 katı kadar neredeyse.

5 kişilik bir ailenin ortalama bir Yunanlı gibi yaşayabilmesi için 10 bin lira falan gelire sahip olması lazım.

0|1
    0|0
    • gelde yancılarına anlat...

• bilnçli seçmenler oldukça bu şekilde yarınlarımız aydınlık olacak

• AVM'ler, bilmem ne rezidansları son 15 senedir tüm dünyaya yayılmaya başladı, Tahran'da da, Delhi'de de, Karachi'de de, Rio'da da, artık bu binalar heryerde. Enflasyonist politikalar Beyaz Rusya, İran ve bir kaç Afrika ülkesi hariç Türkiye ile birlikte diğer tüm gelişmekte olan ülkelerde düştü. Tayyip yerine başkası da olsaydı yine bu değişimler yaşanacaktı.

• simit bulamıyosanız pirzola yiyin de der o yakında

0|2
    1|0
  • BAŞBAKANIM DİYORSA DOĞRUDUR ARKADAŞ !

1|1
    1|1
  • 1.40 kuruşa simit nerede satılıyor , gelin kızılay ankara'ya tanesi 20 kuruştan ahahah

1|1
    0|1
    • normal gramajlı sımıtten bahsedıyor arkadasım ankaradayım bende evet var ama normal sımıt fırınından almaya kalksan nekadar sende bılıyosundur fıyatını tane 1 tl ve 75 kuruş arasında deısıyor basbakan yesın bakalım 1 ay sadece simit ne olcak görsun mılletının basbakanı işte

• Ankara'dan en lüks simit 1 tl o da en lüksü yani.

Türkiye ortalaması İstanbul'a göre yapılırsa zaten , biz yaşamayalım ölelim.

• olaya ne diyorsun peki ?

• Millet hala bu herife oy veriyor ya, hakkediyor bunu aslında. İşin kötüsü arada biz yanıyoz

0|1
    1|0
  • bizim buralarda 50 kuruş

1|0
    0|0
  • Simit 1 lira olsa bile çayı bedava içtiğimizi sanıyor asdafghjklş

0|0
    0|0
Yükleniyor...