Geleceğe mektup yazar mısınız?

Şimdi bir evlat sahibi olduğunuzu düşünün. 20 sene sonra ona vereceğiniz bir mektup yazmak isteseniz neler yazarsınız? 2034 yılında okuyacak yani. 20 yıl sonra bugün, ona bugünkü hislerinizi aktarmak istemez misiniz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• tosunum, sana yazdığım bu mektupta seni ne kadar sevdiğimi falan söylemeyeceğim. lafı eveleyip

gevelemeden direk hayatın gerçeklerini ve yapman gerekenleri sıralayacaım. 1) hayatın okula başlayana kadar güllük gülistanlık geçecek lakin okulla birlikte çetin bir

yarış başlıyacak. her günün ayrı sınav, her günün ayrı yarış olacak. sende henüz ne

istediğini bilmediğin için çevrenin ideallerini kendininmiş gibi benimseyip bu idealler

uğruna kendini parçalayacaksın. bunun için şimdilik bir şey öneremiyorum kusura

bakma tosunum sistem böyle. 2) büyüdüğünde bir çok arkadaşın olacak. bunların içinde siyasete meraklı olanlar

muhakkak ki olacaktır. onları kaale alıp cevap verme, mazallah düşünce suçlusu

diyerekten içeri atarlar. gülme it önceden bunu yapmışlar. 3) her türk genci gibi sıkı bir spor sever ve bir futbol takımı taraftarı ol. bu takımı

seçmekte özgürsün.(fenerbahçe olmazsa sıçarım ağzına!) lakin senden ricam ne olur

stada maç izlemeye gitme. oraya gelenleri arasında maçtan önce hapını, alkolünü,

uyuşturucusunu alıp gelenler var. yanlışlıkla adama bakarsın falan ne bakıyorsun diye

öldürürler. yazık genç yaşta ölme. 4) ergenlik döneminde gözün açıldığında etrafında dolanan ucuz kara kuru, tahtamsı

kızlara paranı yedirme sakın. onlar sana belki bir adriana lima gibi görünüyor olacak

ama onlar senin paranı yiyici 2. sınıf çirkin ördek yavrularıdır. sen kendinden yaşça

biraz daha büyüklerle takıl. onların yanında piş. gerekirse bu dönemlerini manitasız

geçir. zaten üniversitede kızlar teklif ediyor. 5) sakın makine mühendisi olma zira olursan 4. maddenin sonundaki söylediğim cümle

iptal olur. çünkü makinede teklif edecek kız yok. gramaj hesabı yapanlar mı dersin, işin

istatisliğine girip umudunu kaybetmeyenler mi dersin. bak uyardım kendin

kaybedersin. 6) zorunlu olmadıkça devlet kurumlarına gitme. çünkü adamın ömründen ömür yer. 5

dakikalık işin için saatlerce sıra bekler, bu sıra bekle esnasında kendi bölgeni korumak

için gerekirse kavgalar verirsin. sıra sana geldiğinde yanlış yerde beklediğini söyle

ihtimalleri yüksektir. zira kendi aralarında masaları dönüşümlü kullanarak

çalıştıklarından şüpheleniyorum ya da kamera şakası falan yapıyorlar. 7) yemek buldun mu ye, dayak buldun mu kaç! ve nerde beleş oraya yerleş! felsefelerini

iyice çözümle, sonra özümle, sonra yadımla. gerekirse meditasyon falan yap. ne

yaparsan yap bu felsefelerin özlerini kavra ve hayatın her alanında uygula. 8) hayat boş, eğlen coş! felsefesine çok fazla takılma çünkü o felsefe senin rakiplerinin

seni egale etmek için kullandıkları, farketmeyeceğin bir şekilde yenilgiyi kabullendiren

bir taktiktir. kısaca eğlen ama dozunu kaçırma sonra baban gibi şarapçı olur çıkarsın

allah korusun. tosunum şimdilik söyleyeceklerim bu kadar ama ben aklıma geldikçe tekrar yazacağım.

görüşmek üzere tosunum adres :anasının *****

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden boyle birsey yapayim ki? Ben yirmi sene sonra da oglumun yaninda olacagimi dusunuyorum. Gerci Allah bilir yine de ama yirmi yil sonra oglum (insallah erkek olur) yaklasik 12 - 13 yaslarinda olacak ve o yastaki bir cocuga boyle bir mektup birakmayi dogru bulmuyorum.

0|0
    2|0
  • gelecek diye birşey yoktur gelecekte bir gün geçmiş olacaktır.

1|0
    0|0
  • evet mantıklı aslında ama bir 20 yıl sonra nerede olacagını bilmiyorsun işte

0|0
    2|0
  • kendimi rehberlik dersinde hisettim:D

0|0
    2|0
  • Benim değilde kız kardeşimin 20 Eylül 2011 de bir oğlu oldu adınıda ben verdim bir nevi isim babasıyım ve doğduğu gün ona bir mektup yazıp kendim mühür mumu ile mühürleyip anasına verdim 20 yaşına geldiğinde oğluna versin diye.

Mektubun bir kopyası bende diğer kopyası anasında bir başka kopyasıda aile büyüğümüz olan dayımızda duruyor üç mektubuda el yazımla yazıp kendi elimle mühürledim.

2|0
    0|0
    • Buarada mektubu yazarken belli başlı dikat edeceğin hususlar var onları gözardı etmemelisin eğer yazacaksan

Kızlar Ne Diyor 3

• sekiz yıl önce dileklerimi yazdığım bir kağıdı geçtiğimiz günlerde buldum okumak oldukça güzel ve komikti :) hımm buda komik olabilir şuanki düşüncem fikirlerim filan 20 yıl sonra farklı olabilir

2|0
    0|0
  • sevgili ben, nassin iyi misin. umarim mesleginde kariyer yapmis ve hayalindeki aski bulup evlenmissindir. mutlu olmani temenni eder gozlerinden operim :*

0|0
    2|0
  • O duyguyu yasamadan bılemem kı ona gore hıslerımı yazım

0|0
    2|1
Yükleniyor...