Squat egzersizi yapımı?

Evde bir 20 dk ısınma hareketi yaptıktan sonra dumbella squat egzersizi yapmayı düşünüyorum aynı zamanda spora da gidiyorum fakat spora gitmediğim günler bunu yapacağım. Squat kalça sıkılaştırmada ve basen eritmete gerçekten çok etkili mi? Bazı kadınların o hareketi yaptığı halde basen bölgesi kalın ve kaslı, öyle olmasından korkuyorum yapanlar cevaplarsa çok sevinirim. Bir de videolardan gördüğüm kadarıyla yapıyorum ben fakat yanlış olabilir, siz nasıl yapıyorsunuz bu hareketi?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• squat ile ilgili herşeyi sorabilirsin

evde yapacaksan senin için en saglıklısı omuzlarına sopa alıp o sekilde yapman dumbell ile hareket sadece bacakların calısır halbuki diğer bolgelerini sırtında ki sopa sayesinde calıstırma olanagı saglarsın hareketlerin kralıdır biliyorsundur ama dogru yapmazsan sakatlayabilir agırlık artırmayacagın için kolay kolay birşey olmaz ama ısınmadan calısma!

kas gelişimi kimi insanların genetik olarak bazı bolgeleri daha fazla gelişir ustu zayıf ama bacakları kaslı insanlar buna örnektir ayrıca agırılık artırdıkca vucudumuz o agırlığa karşı direnç kazanır uzerine ekleyeceğimiz her agırlık o bolgedeki kasların gelişimini artırır agırlık eklemezsen ya da dusuk agırlıkla calısırsan surekli aynı ölcülerde kalırsın

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim ben ilk 20 dk bu video ile link ısındıktan sonra bu şekilde link

• Peki bu otuz günlük program bitince tekrar basa donup yapabilir miyim ilk gunden itibaren?

• tekrar basa donmene gerek yok ilk baslarda alışmak için hafif egzersizler oluyor sonrasında ki daha ağır kalan egzersizler ile devam edebilirsin

Erkekler Ne Diyor 6

• Sadece spora gittiğin günler yeterlidir diğer türlü hergün yapman dediğin gibi aşırı kalınlaştırır ya da kasın iyi dinlenmesine izin vermeyerek küçülmesine neden olursun

1|0
    0|0
    • haftada 3 gün spora gidiyorum hatta bazen okul sebebiyle 2 oluyor, ben mesela 2 gün gittiğim günler 2 günde evde çalışayım diyorum..

• mesala p.tesi çarşamba gittiğini var sayalım perşembe dinlendir cuma yap squattı 3 kere yapsan yeterli çünkü kasın dinlenme kendine gelme süresi 48 saat

• squat için biz temel hareketlerin babası diyoruz.. çok etkili ve aynı zamanda riskli ileri teknik bir egzersizdir.. bacakların kalcaların gayet düzgün orantılı olacaktır görüceksin devam et

0|0
    0|0
  • yok hiç yapmadım valla

0|0
    0|0
  • Yüksek tekrarlı ve düşük kilo ile yaparsan definasyon şeklinde gerçekten etkili sıkılaştırmalara ulaşabilirsin. Ama yüksek kilo ile yapabildiğin kadar tekrar olayına girersen. Kas geliştirmeye gider o iş :)

0|0
    0|0
    • 58 kiloyum 1 60 boyum var hedefim 53 kilo olmak. Bu yuksek kilo sayilmaz heralde?

• Kilo derken kaldırdığın kilo manasında :) Neyse yemeğe çıkıyorum şimdi soracağın birşey olursa yine yardımcı olurum gelince :)

• Yapacağım Squad türüne bağlı olarak kalçana olacak etkisi değişebilir,ağırlık kullanacak mısın ? Kullanacaksan kaç Kg?

0|0
    0|0
    • 2 kg sag 2 kg sol kola kullanmayi düşünüyorum

• yine squat bayılıyorum bacak harketlerine ne zaman bacak çalışsam merdivenlerden inerken uçacak gibi oluyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Türk kadınları onu zor kasa çevirir zaten,evde çalışmayla kas olmaz onlar merak etme

0|0
    0|0
Yükleniyor...