Soğuktan akünün zayıfladığını biliyor muydunuz? Ben de yeni öğrendim.

Üç gün önce Uludağ'a çıkacak evli bir çifte araba kiralamıştım. Çıkmasına çıkmışlar, bir problem yok. Yalnız arabaya üç gündür hiç binmemişler ve akü boşalmış, takviye yaptırarak çalıştırmışlar. Bunu bilenleriniz var mıydı?

Bilmeyenlere uyarım olsun o zaman: Havanın çok soğuk olduğu, bilakis sıfırın altına düştüğü günlerde aracınızı en az bir saat çalıştırın. Şarj dinamosu çalıştığını anlasın, sonra mağdur olmayın. İyi akşamlar arkadaşlar.

0|0
54

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Akunun ömrü bitmeye baslamista olabilir

0|0
    0|0
  • Yeni ogrendim zaten her sabah buzlanmanin cozulmesiyle 10 dk kaybediyorum buna acill bir cozum ariyorum artik.

0|0
    0|0
    • Hafif ilik suyun icine kolonya karistirarak bir dakikadan az surede bu sorundan kurtulabilirsin :)

• Birde sey diyorlar arabada klima falan acmayin son 5 dk camlari acin arabadaki sicak hava gitsin boyleleikle buzlanmayi engelliyormus pek mantikli gelmedi ama denedim bugun bakalim sabah nasil olacak. Camdan bakarim buzlanma varsa su hazirlarim.

• İyi bakalim, hadi iyi akşamlar :)

• bunu daha yeni mi öğrendiniz yuh

0|0
    0|0
    • Valla yillardir arabalarin icinde yasayan biriyim, ben bile yeni ogrendim.

• Bilmiyordum ama soğuk havalarda arabaları arada ısındırın diyorlardı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Eskiden antifiriz mi ne aküye su koyarlardı :)

0|0
    0|0
    • Eskiden ama :)

• Onu hatırladımda eski günlere götürdü bu soru beni arabanın kapıları donmuş açılmıyordu bagajdan girip kapıları açmıştım hey gidi günler..

• Biliyordum. 300 - 400 liralık aküler var, su oluyor içinde düzenli bakımla 15 yıla kadar ömrü oluyor. 70-80 liralık aküler o kadar olur zati ömürleri en fazla 2 yıl.. Sadece akü değil arabanız benzinli ise yakın bile donuyor 0'nın altında :) Benzinli için diyorum Mazot -20 ye kadar dayanabiliyor bildiğim kadarıyla.

0|0
    0|0
    • Aynen, dogru soyluyorsun. Benim kendi aracim benzinli, donuyor bazen. Dizel araclar o yonden daha iyi. Aku meselesinde de haklisin ama kiraya verdigin araba sonucta, kaliteli aku koymaya gerek yok :)

• akü yıpranmışsa, soğukta kendini daha çok belli eder.
    Soğuğun aküyü zayıflatması diye birşey yok yani aslında.
    Daha önce yıpranmış olan akü, hava soğuyunca ömrünün azaldığını ortaya çıkarmış sadece :)

0|0
    0|0
  • biz bile zayıflıyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...