Sorularınız ve Cevaplarınız

Sorularınızı sorarken ya da cevaplarınızı verirken, insanlığın yararını gözetiyor musunuz?

Herkese iyi akşamlar.

0|0
9|31

En İyi Erkek Görüşü

• Bilgimiz dahilince, elimizden geldiği kadarıyla. Genellikle dersler, ders programlamacılığı konusunda sorular alıyoruz, cevaplamaya çalışıyoruz :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Pek değil.

İnsanlığın yararı ile doğrular her zaman aynı doğrultu üzerinde olmayabilir. O gibi durumlar en zor seçimi oluşturur işte.

Doğruyu söylediğim için 10 tane eksi aldığım da oldu. Ya da yalan yanlış bir yanıtın bir dünya artı aldığını da gördüm.

Açıkçası toplumun doğruları her zaman gerçeği yansıtmıyor ama topluma zarar verme fikri de hoşuma gitmiyor. O yüzden bu seçimi mümkün olduğunca yapmamaya çalışıyorum.

1|0
    0|0
    • Cevabınız için teşekkür ederim.

Yani, bazen toplumumuz ''gerçekler'' i ayırt etmek de zorlanıyor. Çoğunluğun beğenisine sahip olan herşeyin kaliteyi icra ettiğini de söyleyemeyiz o zaman.

• Elbette.

Toplumlar her zaman doğru kararları almazlar ki. Kim %100 doğru olmuş ki ?

Böyle bir şeyi beklemek doğru olmaz zaten. Bazen bu hata açıkça görülür bazen farkına bile varılmaz.

• Evet dikkat ederim ama bazen kafa tufanlı olunca şaçmalıyorum resmen, bunu kendime şiar edindim yolda görsem ya da ortam fark etmez mutlaka yardım ederim ya da yönlendirme seviyorum çünkü insanlara yardım etmeyi. Kişinin dinine, cinsiyetine, ırkına, tipine bakmam ha yeri gelir onlara küfür ettiğimde olur açık sözlü olmak gerekirse ben böyleyim ama çok severim insanlara yardım etmeyi büyüğünden küçüğüne. Bir keresinde avm birisinde bir anne bir bebişi ve anneannesi vardır bir türlü çocuğa mama yediremiyorlardı yanımda arkadaşım vardı bekle dedim çocuğun dikkatini dağıtarak bir nebze oyun gibi bütün mamayı yedin çok teşekkür etmişlerdi bana.

1|0
    0|0
  • Sorularım belli bir kitleye veya topluma ifade etmez.

Aslında ediyor, fakat çoğu kez anlaşılmıyor. Anlasildigini düşünmüyorum.Sayılı kişi anlıyor.

Cevaplarım ise sadece soru soranın istediği kalabalığı ilgilendirır.

Kalabalık tek bir kişiden -yani kendisinden- oluşuyorsa sadece ona yazilir.

Bu bağlamda, kalabalıktan söz ederken çoğu kez "insanlığın yararını düşünmem." Hah. Bir kere..

Burada adam akıllı insan olsa, belki.o zaman düşünürdüm. Ki zaten benim söylediğim şeyler o akıllı insan dedgim kişiler tarafından dikkate alınamaz, çünkü daha üstündürler benden bu konuda. Her neyse.

Insanlığın yarari demek komik kaçmış bu lağım için.

İnsan mı? Hani nerede. Hah.

Zamanını b'ka yatıran acınası zihniyet topluluğu burası. Onlar için bir yarar sağlasam bile, onlar, o yarari ayirt edemeyecek kadar körlerdir. Beyin kapasitesi yetmez algılamak için onu..

Ha, kişi kendi üzerinden bir soru soruyorsa, elbette ki yazacağım cevap kendisine yönelik olacagindan bir "yarar" söz konusu fikir verme doğrultusunda.

Fakat .

Evet fakat? ...

Devamını getiremedim.

0|0
    0|0
    • Dikkat ediyorum da birçoğumuz birçoğunu beğenmiyor. Kimler iyi o zaman? :) Yoksa, kimse kendini tanımıyor mu sahiden?

• Başka değerli üyeler de var bence.

• Degerli'den anlayışlarimiz farklı. O yüzden tartışmayacagim. O listeye bir de Frejya88'i eklerim, daha da kimseyi eklemem.

Bana görüş, fikir ve aykırı kelimeler olarak bir şeyler kazandırabilen sadece bu üyeler.

Size daha başkaları daha başka şeyler kazandıriyorsa, bilemeyeceğim.

Fakat bana kazandırmıyorlar.

Sırf uzun yorum yaptı diye birçoğunu degerli yapacak değilim.

İçlerinde de aynı zamanda bir takım parlayan parçalar olmalı. Matligi sergiliyor çoğu kişi.

• sorulan sorunun içeriği önemli bir "soru: nasılsınız? detay: eveeet nasılsınız bakalım kscalar güncelleme: dalga geçmeyin amaaa" soruna verilecek cevap ile yanıtını gerçekten merak ederek soru ciddi bir şekilde soru soran bir kişiye verilecek cevap aynı değildir ve/veya olmamalıdır. ciddi bir soruda eğer konu hakkında fikir sahibi değilsen en azından o başlıktan uzak durarak kalabalık etmemen gerekir. gayriciddi bir soruda atış serbest meydan senin takılabilirsin. ya da ben böyle düşünmekten kendimi alamıyorum.

1|0
    0|0
  • Çoğunlukla evet

Sonuçta bugün yazdığının yarın izi kalıyor, ki ben google da sorduğum bir soru sayesinde bu siteyi buldum ve cevabımı da buradan aldım.

cut.

1|0
    0|0
  • Ben genel olarak bilgi verme amaçlı sorarım. Cevap verirken de adam gibi soruysa yardımcı olmak adına cevaplarım. Geyik yaptığım son zamanlarda çok azdır. Sadece haziran ve Ekim arası tatil olması sebebiyle ergen sorularıyla dalga geçip laf sokmuşumdur.

0|0
    1|0
  • Bu cevabımı Afrika'daki aç çocuklara ithaf ediyorum.

1|1
    2|1
    • Bilgi, ve tecrübe de insanlar için faydalıdır kimi zaman. Ayrıca, esprisine dahi olsa Afrika'yı kullanmış olmandan ötürü de seni kınıyorum.

• Herkes, bir parça kendini yansıtıyor.

Yardımcı da oluyoruz birbirimize, hiçbir şey yapmasak,

birilerinin kafası dağılıyor, bak her yer kafa oldu yine, the walking dead' e döndü ortalık... :D

link

0|0
    0|0
  • Söylediklerinde haklısın ama kaçı değer buna sitede senin gibi düşünen 5 veya 10 üye vardır diğerleri Tiyatro sahnesinde oyunlarını sunmaktalar

1|0
    0|0
  • cevap verirken ben daha çok o kişinin kalbini kırmadan doğruları onu memnun edecek ama sıkmadan gerçekleri gösterecek şakacı bir tavırla gülerken düşündüren bir şekilde cavap vermeye çalışıyorum soru sormuyorum pek sorularımda aynı şekilde

0|0
    0|0
  • İyi akşamlar

Sorulara cevap verirken; soruyu soran kişinin cevaba ihtiyacı olduğunu düşünerek bildiklerimi paylaşmayı yeğliyorum.

Tabi sitede bir çok soru var ki; bırakın cevabı okunmayı bile haketmiyor.

0|0
    0|0
  • Gözetirim tabi :)

1|0
    0|0
  • keşke herkes senin gibi düşünce.kız matematikden üssü sayılara nerden çalışabilirim diyo.saf burada cevap bekleyene kadar google yazsa çıkacak.bir diğeri hangi soruyu sorsam diye düşünüyom sizede oluyo mu diye sormuş.facebook u geçti burası ya

0|0
    0|0
  • her zaman önemseyerek ve doğru sorular sormaya dikkat ederim .cevap verirken basit ve anlamsız cevaplar vermek istemem .

0|0
    0|0
  • Yaşasın kötük :D Tabiki onun mantıklı bir cevap veriyorum şahsen bunu dogru ya da yanliş olduğunu ben değil onlar karar vermelı

0|0
    0|0
  • Benim için küçük, KS halkı için büyük bir cevap...

1|0
    1|0
  • Zaten herkesin burda bulunma amacı, sosyal mesajlar vermek. İnsanlık tarihi yararına ve toplumu kurtaracak soru-cevaplarla, gelecek nesillere yol göstermek. Işık seninle olsun.

Allahım sana geliyorum !

0|0
    0|0
  • Sağlık bölümü değilse bu kriterleri pek iplemem..

0|1
    0|0
  • her sordugum soruda yeni birşey her cevapladıgım soruda yanlış bildiğim bir şey öğreniyorum o yüzden teşekkürler herkese.

0|0
    0|0
    • Cevapların ya da soruların doğruluğundan nasıl emin olabiliyorsunuz?

• soruların doğruluğundan emin değilim çünkü bilmediğim şeyleri soruyorum cevaplardan da emin değilim benim bildiğim ceya araştırdıgım bir şey ise dogru kabul ediyorum.

• İnsanlık burada fayda arayacak kadar düşmüşse bilemedim

0|0
    0|0
  • uyutmak için deyil uyandırmak için genele cevap veririm

0|0
    0|0
  • Hersey dunya barisi icin

0|0
    0|0
  • pek görmüyorum bu özelliği kımsede

0|0
    0|0
  • aşk flört ayrılık cinsellik bu konular tamamen zarar . ama diger konular yararlı

0|0
    0|0
  • kişisel eğlencem ön plandadır :)

0|0
    0|0

• Hayır

0|0
    0|0
  • koç erkeğiyle balık kadını uyumu nasıl olur sorularında insanlık yararı yoqdur

cayırt

0|0
    0|0
  • Genelde geyik amaçlıyım arada ciddi cevaplarda veririm

0|0
    0|0
  • her soru cevabın insanlığa neden faydası olsun bazen kafa dağıtmaya giriyoruz

0|0
    0|0
  • sizlerin yaralarına merhem olmak için burdayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ben artık soru sormuyorum :D da cevap verirken dikkat ediyorum..

1|0
    0|0
  • evet o insana uygun cevap yazmaya çalışırım düşüncelerime göre

0|0
    0|0
  • amaç yardımcı olabilmek saçma soru soru değilse yararını gözetiyorum tabi

0|0
    0|0
  • o kadar yüksek düşünmedim

bazen sadece polemiğe girmek isteği oluyor aslında gereksiz soruya benim gereksiz cevabım ama takılıyorsun o an:)

0|0
    0|0
  • Hayır kendimi düşünerek srouyorum sorularımı. İnsanlığın yararını gözetmek gibi bir amacı olanlar bu sitenin dışında gezinmeli bence.

0|0
    0|0
  • ruh halime göre değişiyor

0|0
    0|0
  • Benim bilgilerimden yararlının lan !

0|0
    0|0
  • bazen

0|0
    0|0
  • Tamamen burda cevap arayanlara yonelik cevap veriyorum cok nadir eglencelik sorulara cevap vermisimdir

0|0
    0|0
Yükleniyor...