Sinüzitden nasıl kurtulurum?

Zaman zaman sabah bağ ağrısı başlıyor. ertesi güne kadar geçmiyor. Özellikle yoğun ışık gözlerime geldiğinde göz çevresinde ağrı başlıyor. Ertesi güne kadar devam ediyor. O yüzden yaz aylarında yoğun güneş ışınlarının bulunduğu günlerde çarşı gezmelerim malesef kısa sürüyor.

Ne yapabilirim?

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Saçını ıslak tutma jöle kullanma

Kışın bere -şapka giy başını sıcak tutmaya gayret et

Yazın imkan varsa denize gir ( burnundan deniz suyu girsin)

Rüzgarlı havalara dikkat et

Beslenmene dikkat et çay,kahve ve kola gibi kafein içeren içeceklerden uzak dur bağışıklık sistemini güçlendiren özellikle c vitamini ihtiva eden gıdaları kivi ve maydonaz gibi sıkça tüket.

Sinüsler yeterince hava alamadığı için iltihaplanabilir.Burnunda nefes almanı engelleyen bir durum varsa tedavi yoluna git

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• migren olabilir dikkat et...

0|0
    0|0
  • Ben kurtulamadım

0|0
    0|0
  • Ameliyat son çare.

0|0
    0|0
  • doktora danismalisin..bildigim bir yontem var ama soyleyemem cok tehlikeli

0|0
    0|0
  • Ameliyat olman gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Sinüzit nasıl tedavi edilir link

0|1
    0|0
  • doktora gıtmelısın sınuzıtın evrelerı var ılac tedavısı yada amelıyat gıbı buna doktor karar verırı . önemsemeyız ama aslında cıddı bır hastlıktır kör olma tehlıkesı vardır

0|1
    0|0
  • ıslak saçla dolaşma..alın bölgeni sıcak tut.

Burun akıntısı için sprey kullan.

Olmadı doktora git..vidanjör tipi bir alet ile sinüslerini açsın.

tüm bunları yaparsan zaman içinde geçtiğini göreceksin.

0|1
    0|0
  • Sinüzitin tıbbi bir tedavisi yok. Islak saçla dışarı çıkmayacaksın, rüzgardan korunacaksın, güneş gözlüğü kullanacaksın. Tıbbi olarak kanıtlanmamış olan birkaç yöntem var fakat bu konuda bir öneride bulunmam doğru olmaz tehlikeli yöntemler. Geçmiş olsun.

0|1
    0|0
  • bende de migren var ve aynı sorunlardan muzdaribim, geçici çözümleri var ama bildiğim kadarıyla kalıcı bir çözüm bulunmuş değil, o yüzden alın bölgeni yazın şapka takarak kışında bere ile korumalısın. benim başım ağrıdığı zaman yaptığım tek şey ağrı kesici alıp karanlık ve sessiz bir ortamda uzanmak...

0|1
    0|0
  • aktardan alablirsen at kestanesi(yabani kestane) alırsan ve haberim olsun..deniz suyu da iyi geliyor.ya da enfoil al.

0|1
    0|0
    • Deniz suyu nasıl kullanılıyor, nerden temin edilir. Denize mi gitmem gerek.

• deniz de bana cok iyi yaramıstı..dgierlerini temin edersen uygulamasını sana yazar uygularsın..sonra da dua edersin:)

• en basit: doktor

koca karı ilacı:cırtatan otu

klasik yöntem: deniz suyu

0|1
    0|0
  • Sinüzit asla geçmez... Ameliyat olsan bile bir süre sonra nükseder. Yani yeniden oluşur. Ama oluşmama ihtimali de var. Yani ameliyat bile %50 şans...

0|0
    0|0
  • astıma çeviriyor sonradan

0|0
    0|0
  • 10 adet lincosin iğne yaptır ondan sonra bişeyin kalmaz...

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun

0|0
    1|0
Yükleniyor...