Mekik çekmek zararlı mı olur ?

arkadaşlar spor salonuna gittiğim günler 4 set 25 mekik yapıyorum. onun dışında bölgesel ama göbek olayı yok. ben her gün evde 4 set 20 olarak salona gitmediğim günler sabahları yapsam olur mu ? amaç spor olmadığı günler dinlenmek olduğundan zararı olur mu ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Karın kasını her aklına geldiğinde çalıştırırsan faydasını görmessin dinlenmesi lazım.Birde mekik hareketini bırak sadece spor yaptığın günlerde karın kaslarını çalıştır.Extra çalışmana gerek yok zaten her harekette karın kası aktiftir.Birde mekik yerine şunu dene ;

Mekik derken tam kalkış mekikten bahsediyorum yani sit-up tan ama yarım mekik (crunch faydalıdır)

1-Bicyle Crunch (30 tekrar)

2-Side crunch (30 tekrar)

3-Russian twist (30 tekrar)

4-Hanging leg raise (30 tekrar)

5-Side plank (30 saniye her iki taraf)

6-Düz plank (düz 1 dk'ka)

7-Squat (15 tekrar)

İnanılmaz şekilde çalıştırırsın emin ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kaslarını bir gün dinlendirip bir gün çalışırsan daha verimli olur

0|0
    0|0
  • 2 günde bir yap bence

0|0
    0|0
  • zararı olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Karın kasları sürekli calışmayla cıkmaz şınav çekerken bile karın kaslarına yardımı olur ve bütün vücut geliştirme hareketlerinde ek kas gurubu olarak Karın kaslarıda calışır gelişmesi için kasların dinlemeyede ihtiyacı vardır.

0|0
    0|0
  • 4-5 gün salon 2-3 gün dinlenme yaparsın dinlenme günlerinde karın çalışırsın ama karın çalışmak demek mekik çekmek değildir hatta tam mekik zararlıdır bile omuriliğe.Tavsiyem link bunu izleyerek birlikte yap direk farkı hissedeceksin tüm karın bölgesini düzgün çalıştırıyor 1-2 ay sonra level2'ye geçersin.

0|0
    0|0
  • hiç zararı olmaz

ama beslenmen önemli

0|0
    0|0
  • zararı olmaz! yaparsan spor evdede olur yalnız her gün yapma (kas gelişimi yavaşlar)

0|0
    0|0
  • zararı olmaz diyen arkadaşlar bişeyden anlamıyo sanırım eğer durmadan spor yaparsan bende olduğu gib spor bağımlılğı hastalığına kapılabilirsin bu hastalığı kapınca eroğinmanlar gib elin ayağın titiroyr spor yapmayınca spor salonu dışında vücudunu dinlendir tavsiye

0|0
    0|0
  • Zararlı değil.

Aksine faydalı

0|0
    0|0
  • Ne zararı olucak saçmalamayın arkadaşlar 20*4 mekikte karın kaslarınız çok az çalışır ve sadece mekikle karın kası çıkarıcağını düşünmüyosundur umarım ama off günlerinde push up ve mekiğe ağırlık verebilirsin sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • sayı koyma sette koyma maximumu yap kesilene kadar çek mekiği (karın için diyorum sadece)

0|0
    0|0
  • Amacın sadece karın kası yapmakmı ?

0|0
    0|0
  • Kas yapayım derken göz çıkarma :D

Haftada 2 gün dinlenip kaslarını dinlendirmen gerekli

0|0
    0|0
Yükleniyor...