Yerel seçimlerde MHP'nin şansı ne kadar?

Sizce 2014 yerel seçimlerinde MHP ne kadar başarılı olur?

Güncellemeler:
Arkadaşlar sadece adaylar önemli değil. Öyle olsa İstanbul'da AKP veya CHP başa baş gitmezdi. Dikkat ederseniz genel seçimlerde liderliğe oynayan partiler çoğunlukla kazanıyor. Çünkü insanların azımsanamayacak derecede büyük bir kısmı,adaydan ziyade ''aa bu parti bunu çıkardı'' diye oy veriyor.

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yerel seçimler, 2015'teki genel seçimlerindeki oy oranlarında da etkili olacaktır diye düşünüyorum.

AKP, oy oranını çok düşürürse kendine çeki-düzen vermeye başlayabilir. İş işten geçtikten sonra bir işe yaramaz ama^^

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• yerel secimlerde oylar partiden cok isimlere verildigi icin adaylari önemli diye düsünüyorum.Bütün partiler icinde böyle. bu durum

0|0
    0|0
    • Sarigül Chp adayi olmasin bak Chpnin oylari nasil düsücek:)Sarigülün bir karizmasi ve siyasi gücü var yoksa Chpnin oy orani kac vekil cikardiysa milletvekili olarak o kadardir. en basit örnek

• Hayırlısı :)

• icazet chp ye verildi gibi.

0|0
    0|0
  • oy oranı direnişten sonra biraz artış gösterir ama iktidar olma ihtimali düşük. şahsen olması yanlısı da değilim. topluma zararlı mhp'deki milliyetçilik.

0|0
    1|1
  • Oy oranı artar ama gene 3. parti olarak kalacağını tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • belli yerleri var zaten, onun dışında alternatif olamazlar

0|0
    0|0
  • sansı yok derece az

0|0
    0|0
  • yerel seçımlerde ınsanlar çalışana oy verir genelde kestıremeyız mhp nın şansını ideoleji başka çalışan başka öyle değerlendırmek gerekir...

0|0
    0|0
  • püskeviti çaya banarsın ya. işte o ıslak püskeviti ağzına götürürken düşmeme ihtimali kadar :// ben hep üstüme düşürüyordum amk ajsdşljasd

1|0
    0|0
  • Bahçelinin yüzünden oldugu yerde sayar.

1|0
    0|0
  • bütün illerin belediyelerinin mhp adaylarını bilmedigimiz icin tahmin yapamayız kimse yapamaz.

0|0
    0|0
  • Zamanin da akillilik edip chp ve mhp yi birleştirselerdi bir şansları olabilirdi hem bu seçim hem de değir seçimler için ama şuan en fazla nal toplar mhp belli kaleleri dışında alacağı yer en fazla 1.

0|0
    0|0
  • partiler tabii ki önemlidir. ama yerel seçimlerde adaylar da etkilidir. ama ağırlık tabii ki parti gücündedir.

0|0
    0|0
  • yerel seçimlerde direk parti başarısı tam olarak ölçülemez, yani tahmin aşamasaında ölçülemez. il il parti tahmini olabilir ama.

0|0
    0|0
    • biliyorum. mhp adaylarını kast ediyorum orada

• İnsanların bir kısmı ''AKP veya CHP bunu çıkarmış, o zaman ona oy veririm'' diye düşünüyor. O yüzden soruyu böyle açtım :)

• onlar militan partici. o yüzden

• Bahçeli gitmeden bir yol olmaz.. MHP ye vizyonlu adam lazım...

0|0
    0|0
  • Fazla değil bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• genel seçim olsaydı daha şanslıydı

0|0
    0|0
  • %0

.

0|0