Sorum siz erkeklere :)

Evet soruya geçiyorum. Evleneceğiniz kızın ya da evlendiğiniz kadının çalışmasını mı isterdiniz yoksa evde oturup size ve çocuklarınıza bakmasını mı yani kısaca ev hanimi olmasını isterdiniz ?

0|0
5|40

En İyi Kız Görüşü

• O kadar sene okul okudum evde oturmak için değil yani her ne kadar şuan işsiz olsamda çalışan bir eş olmak isterim.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 40

• evde 4 duvar arasında oturup akşama kadar kurup akşam bana saracaksa mümkünse çalışsın

0|0
    0|0
  • Oda çalışabilir akşam eve gelince stresli olmasın yeter :)

0|0
    0|0
  • ev hanımı olsun. çocukların ilerde sağlıklı bireyler olabilmesi için küçük yaşlarda annenin ilgive sevgisine muhtaçlar. iş yüzünden çocuklarını ihmal eden dadılarla büyüten annelerin çocukları ilerleyen yaşlarda psikolojik sorunlara daha yatkın oluyorlar. o yüzden kadın bence evinin hanımı olmamlı.

0|1
    0|0
    • çalışan kadında bence gayet iyi bakabilir ki sağlıklı birey olarak yetiştirebilir bence

• gelişim psikolojisi oludum ve özellikle 0-6 yaş içerisinde çocukların anneye inanılmaz derecede ihtiyacı var. bu konuda blimsel bir sürü araştırma var onları okursan daha iyi anlarsın. burdan çok uzun olur. dediğim gibi çocuklar belli bir yaşa ulaştıktan sonra çalışabilir eşi istiyosa ama ben eşimin çalışmasını istemem. yuvayı dişi kuş yapar demişler dişi kuş evde olmazsa kim olcak :) ben eve geldiğimde beni güler yüzle karşılayan sofrayı hazırlamış evinin işlerini halletmiş bir eş isterim

• Çalışmasını istemem açıkçası. Çünkü ben kendi işini yapan bir adamım, erken saatlerde evimdeyim, ve eşimle birlikte geçirebileceğim çok vaktim olacak. Ben eve geldiğim zaman onu evde görmek isterim yani. Birlikte yemek hazırlarız falan, olmadı dışarda yeriz, ama birlikte vakit geçiririz nihayetinde. Eşim çalışırsa ben bunları kiminle yapacağım acaba?

0|0
    0|0
  • Ben kararı ona bırakırım. İstiyorsa çalışmak çalışır, istemiyorsa evinde oturur. Yalnız çocuğumuzun en kritik yaşlarında annenin yanında olması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • o kendi kararı benim açımdan fark eden birşey yok iki türlüde güzel olur çalışırsa maddi rahatlık biraz daa fazla olur evde oturursa başıma taç olur ne diyeyim :)

0|1
    0|0
  • Kendisi bilir karışmam. Ama çalışacaksa çalışma saatleri çok önemli benim için. Sabah 8 akşam 5 çalışacaksa çalışsın . Yok öğlen 12 de gidip akşam 10 da 12 de gelecekse o iş yaaşşş :D

0|0
    0|0
  • çalıştığı iş ortamına bağlı =) ona göre izin veririm

0|0
    0|0
  • insan kendine deger vermeli eger insan kendine deger vermiyorsa sonunda kocasının hizmetcisi ve yatakta seks oyuncagı olmaya mahkumdur..

0|0
    0|0
    • aynen katılıyorum insan önce kendine değer vermeli

• kocasının hizmetçisi yatakta seks oyuncagı olurmuş dışarda kıraliçemi oluyor

• böle evleneceğine evlenmesin neden evlensin ki böle bir adamla

• eşinin çalışmasını istemeyen erkek kendine güvensiz biridir. malum çalışan kadın dış mihraplara ! açık olur. aile büyükleri istemez genelde, genç te kendi istemiyormuş gibi davranır. oysa ben eşimin çalışmasını, akşam olunca da ekonomiyi bile konuşabilmeyi isterim.. o zaman kahve alışkanlığı falan da olmayabilir.. konu uzar ama kısa kestim.

0|0
    0|2
    • evet güvensizlikten dolayı diye düşünüyorum..

• ileri toplumlarda kadının iş gücüne katılımı yüksektir. çalışan kadına daha fazla saygı duyulur. çalışmayı namussuzluk olarak görenlere sormak isterim: neden korkuyorsunuz, sorun sizde mi acaba?

• akşam eve geldiğimde yemek hazır olcaksa evde her işi ben yapıyorum diye mızmızlanmicaksa eyvallah çalışsın ama ben çalışmaması taraftarıyım...

0|0
    0|0
    • Sebep ? Niye çalışmasın ki?

• çalışmasını istemememin sebebi onun iyiliğini istediğimden çalışma diyosam kimseyede muhtaç etmem evelallah evinin işlerini aksatmadığı sürece çalışabilir...

• bayanların evde çalıştıgı yetmiyor annelik ev işleri vs boş zamanlarımı kalıyorki dışardada çalışsınlar

0|0
    0|0
    • o sizin görüşünüz

• birde o kişi beni ilgilendirmez ben sadece insanın kendine verdiği değere katıldım yani bunuda ekleyim

• avrupada aile bitmiştir neden bilyormusnuz ailenin direyi kadını aileden alıp dışarda tuttukları için bunuda özgürlük adında çok iyi yapıyorlar filmlerindeki halleri kimin kimle ne durumlar yaşadıgı en iyi halleri fare tuzaktaki peynirin peynir oldgunu bilmediyi için gidip yakalanıyor deyil aksine çok iyi bilyor onun için gidiyor ama sonunu düşünmüyor hakkınızı helal edin ben allah için dogruyu söyledim isteseydim bu kadar söze ne gerek varda derdim

• Çalışmalı bence. Çalışan insan ruhen ve bedenen daha sağlıklı olur.

0|0
    0|0
  • Çalışmasını istemem heralde bana ve çocuklarıma hizmet etsin :)

0|0
    0|0
    • niyeki çalışınca etmiyor mu yani

• Küçük bir yerde yaşıyorsun sanırım ondan dolayı evet bir hadise olunca herkes laf eder ama önceden bilemezsinki ayrılacağını.

Hem ayrıldığın kişinin durumu yerindeyse mutlaka nafaka verecek zaten.

• yaşayıp göreceğiz..

• farketmez

0|0
    0|0
  • benim tercihim ev hanımı olsun daha mutlu oluruz öyle yoksa işte çalışırsa ister istemez bir kopukluk olacaktır istemiyorum

0|0
    0|0
  • eşim çalışıyor*şimdiki aklımolsa çalışmayan birbayan olsun isterdim

0|0
    0|0
  • Kadın akşama kadar evde bunalıma girer ya...

0|0
    0|0
  • O çalışsın ben yiyeyim asgfs:D

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • evinin kadını çocuklarının anası olsun !

0|0
    0|0
    • Çalışınca olmuyor mu?

• konya otogarına bırak ben alırım garantisi evrakları olsun ama kargo parası benden merak etme :))

• olur tamam :)

• tamamen eşime kalmış bişiy ister çalışır ister çalışmaz nasıl isterse

0|0
    0|0
  • Çalışsın tabi, Yüksek Lisans mezunu eşim var - Ne iş yapıyor? -Ev Hanımı...

Uydu mu hiç aaa :)

0|0
    0|0
    • çalışamamak ayrı çalışmamak ayrı birşey ama bunu karıştırmayalım imkan olsa çalışmak için niye çalışmasın diyorum sadece herkes yanlış anlıyor beni ya zanneden feministiz

• ama şöyle bir durumda var çalışırken alıyor sonra ayrıl işten diyo ya ben ya iş diye tercih yaptıran insanlar var bunu da unutmamak gerek

• E onlarda geçin sıkıntısı başlayınca sormaya başlıyorlar - hayatım eğer canın sıkılıyorsa bir iş bakalım sana diye :)) Bu zamanda tek çalışarak ev geçindermek malesef ki namümkün...

• Siz kadınlar 2000 yıldır bizş yanlış anladınız çalışmayın dediğimizde nedenini bnde açıklamam ben az konusurum siz çok anlayın (:

0|0
    0|0
  • Çalısacak aga o kadar çift maaş olucaz hayatımızın standardı artıcak

0|1
    0|0
  • tercihi eşime bırakırım çalışması iyi olur bence çocuklara iyi bir gelecek için

0|0
    0|0
    • bencede tercih kadına bırakılmalı o istiyorsa çalışmalı

• güldük diye mi yani böyle bir kanıya vardınız sanırım

• hayır hayır alakası yok yanlış anlaşılma olmasın lütfen

iyi günler size

• Calismak iyidir. Calisan demir pas tutmaz

0|0
    0|0
  • çok çalış ki şeytan seni hep meşgul bulsun !

0|0
    0|1
  • Evinin kadını çocuklarının annesi olacaksın o kadar :D

0|0
    0|0
  • çalışmasını tabiki hayat müşterektir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 4

• Beni çalıştıran erkeğe ben erkek demem. İş arkadaşım derim o zaman benim erkekten ne farkım kalır. Ben mi rızık peşinde koşcam yok artık?

0|4
    0|1
    • niye koşmak ayıp birşey mi de öyle diyorsun

• o senin görüşün

• tamam canım iyi günler :)

• erkkleri bilmmde bn sahsen ev hanimi olmk cocuklarima ve kocama iyi zaman ayrmk isterim

0|1
    1|0
    • tabi senin görüşün saygı duyarım ama ben çalışma taraftarıyım

• bır kadın çalışmalı.günümüzde hayat şartları çok zor.ama şuda bır gerçekkı boşanmalrın artmasındakı sebepde kadının iş hayatının olması.evde huzursuzluk,kadının herşeye yetişememsi.buyuzden dırdırlarında artması.bıde çocuk olayı var tabı.artık bu devırde kımseyede emanet edemıyosun.yakında babane,anane varsa neala yoksa Allaha emanet buyuyo bu çocuklar.ılk adımlarını,ılk sozlerını duyamamakda çok kötü bır anne için.gönül isterkı hayat şartları kolay olsun.kadın da evıne,eşine,çocuklarına vakıt ayırabılsın.ama artık çok zor

0|1
    0|0
    • orası öyle tabi ama günümüz şartlarında artık hiçbirşeye yetemiyorsun hayat şartları pahalandı yani

• sabır işi kesınlıkle.eşinin anlayışıda çok önemlı.

• evet o konuda katılıyorum sana

• Şahsen bigün çalışıp 3 gün izin yapıyorum yani çocuk da yaparım kariyer de :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...