Sizce en iyi evlilik yöntemi nedir ?

dün sevgılımle aılelerımız hakkında konusuyorduk benım aılemde bosanmalar mutsuzluklar kavga tartısma ne ararsan var annem babam bosandı teyzelerımde evlılıklerınden mutsuz eslerı bır tuhaf. sevgılımın aılesınde ıse herkez ıc ıce bosanma yok bızımkılerın mutsuz olmasında ve bosanmasında etken gorucu usulu oldugu ıcın dedı bız sevıyruz huylarımızı bılıyoruz ona gore evlenıcez falan dedı bende ona katılıyorum fakat evlılık ısının sans ısı oldugunuda dusunuyorum pekı sızler ne dusuncedesınız canlarım ?

** hepinize kocaman galllppp

• Sevgi olsun taştan olsun ama benimle olsuunn :) aşk evliliği diyorum ben
    83% (5)67% (4)75% (9)Oy Ver
  • Ben evlenecegım kısıyı evlenınce tanımak ısterım buyuklerım bana uygununu bulur. görücü usulu dıyorum ben !
    17% (1)33% (2)25% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu cevabını bilmiyorum dünyadaki en zor soru gibi geliyor bana . Severek mi Görücü Usulü mü ? Aslında pek farkta yok gibi. Düşünsenize aileniz bir kızı uygun görmüş sizde bir cafede onunla konuşmayı kabul ediyorsunuz ve öyle başlıyor ilişki içiniz ısınıyor biraz onunda size karşı ısınıyordur. Veya rastgele biryerden geçiyorsunuzdur birini görüyorsunuzdur içiniz ısınıyordur ve teklif ediyorsunuz benimle bir kahve içer misiniz diye cafede onun da içi ısınıyor ve geliyor cafede oturuyorsunuz. Bu iki olay arasında ki fark ne 1. daha önce görmeden ailenin rızasıyla konuştuktan sonra sevmek 2. Daha konuşmadan sadece görerek sevmek ve ailene sonra açacaksın . Ben pek fark göremiyorum açıkçası karışık bir durum en iyisi evlenmemek :D

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• benim buna cewabım hayatın zorlukları dıe adlandırılır sana hep ewlılıkten mutsuz kısıler denk gelmıs gorucu usulunle alakası yok ne olursa olsun evlılıkler kalpte baslar kesınlıkle ask uzerıne olmaması gerek ewlılık sewgı uzerıne kurulur ask uzerıne kurarsan o ewlılıkte cok skıntılar cıkar cunku bıgun ask bıtıo sewgı kalıo ewlılıgı sansa baglamak olmaz sansa baglarsan ılerde bı konu acılır bız senle nasıl tanıstık sanstı karıcıgım bole ewlılık olmazzzzz su hayatta ewlılıkten guzel bısey yok altını cızerek soluorum sewgı uzerıne kurulan ewlılık ıncelır ama kopmaz soleyebılcklerım bunlar

1|0
    0|1
    • sana katılmıyorum bu hayatta evvlikten kötü bişi yok bence

• lutfen yalnıs dusunuosun keske guzel ewlılıklerle karsılassaydın o zaman benı anlardın 1 senelık ewlılık gecırdım ayrılma sebebı aıle oldu ama sorsana bana nasıl bıseydı dıe cok guzel bıseydı aynı catı altındaydım hep yanımdaydı bundan guzel baska bısey yok eger kotu olsaydı suanda onu dusunuo olurmuydum aklıma her geldıgınde gunlerdır yemek yıyemıom yanımdayken omzuna basını yaslıodu ama bak smdı yok banane bunlardan dıceksın sadece ewlılıgın ne kadar guzel bsy oldugunu anlattım

• evet öyle bence sevgili iken hep sevdiğinin güzel yanlarını süslü hallerini iyi yönlerini görürsün ama evlenip dört duvar arasına girince uyandığında çapaklı ağzı kokan birini bulacan yanında :) evlilik sorumluluk ister mantık anlayış sevgi saygı gerektirir bunları yaparsan ancak yürür

1|0
    0|0
  • görücü usulü evliliklerin diğererinden daha uzun sürdüğünü düşünüyorum. Desteklediğimi söyleyemem ama gözlemlerime göre öyle

1|0
    0|0
  • Sevgi olsun taştan olsun ama benimle olsun, peleeeeeein (:

1|0
    0|0
  • Evlilik çözüm değil bir nebze kurtuluş olarak görüyorlar ama yağmurdan kaçarken doluya tutulma gibi bir haleti ruhiye haline giriyorlar, o zaman depresyon çok daha büyük olabiliyor. Tabii ki evlilik harika bir kurum temelleri sağlam kişiye uygun mutlu edebilecek kişilerin kurduğu bir yapıda olmalıdır.

1|0
    0|0
  • Güvendiğim beni tanıyan kişiler tanıdıkları birini tavsiye ederse neden olmasın zaten niyet ve yaşantı önemli siz ne isterseniz isteyin isterseniz her anını gözlemleyerek evlenin Allah kalbine sevgiyi koymazsa huzur bulamazsınız yadan yanlış bir insanın kalbine sevgiyi yerleştirirse...ben çok şahit oldum evlendiği erkekten kaçıp sevdiğine gidip deliler gibi pişman olan ablalar zamanında güzelliği için peşinde koşturup evlenip tanıdığı güne lanet okuyanlar yani yöntemde önemli değil aslında niyet ve beklentiler insan karşılaşıp evlenme niyetiyle konuşabilir. ... kısacası ALlah hayırlı bir eş nasip etsin ve o anı beklerken bizde gönlümüz yaşantımız temiz bir şekilde olalım ki beklediğimizi karşımıza çıksın...

1|0
    0|0
  • :) bence kessınlıkle sans ısı degıldır bırbırınızı tam tanıdıgını dusunen ıkı ınsanın gırebılecegı falıyet evlılıklerın sonradan bıtmesının nedenı tam tanıyamama hevese baglama tarzındadır evlılık benım acımdan cok onemlıdır ya da degıldır tum seyın kılıdı sendedır

1|0
    0|0
  • evlilikde niyet önemlidir. niyet hayırsa akibetde hayır oluyor

birbirmizi çok iyi tanıyoruz diyip de evlilğin ikinci gününde boşanan çok çift gördüm önemli olan birbriniz tanımak değil zaten kimse kimseyi tam anlmıayla tanıyamaz 30 yıllık evli çift birden boşanıyor örnek bu

evliliğe kadar rol yapan bir aşk erkeği evlilkden sonra tam bir odun olabiliyor bence evlilik kurumuna saygı gösteren insanlr mutlu oluyor. ve birbirini idare etmeyi becerenler çünkü kimsenin evliliğinin 4*4 lük olduğunu sanmıyorum

1|0
    0|0
  • bence sadece aşk sevgi yeterli değil kafaların uyuşması okadar önemliki ve evlilikten sonra beklentileri ne onlar çok onemli açık kart oynanmalı ki ileride hayır ya da evet diyebilecek şeyler ortaya çıksın.Bence görücü usulu ile evlenmek şans işi ama tanıyıpta evleneceğim bir insan tamamen sana kalmış senin ve onun beklentilerine beklentiler karşılanmıyorsa aşk ve sevgi yetersiz maalesef işin maddiyat kısmıda onemli

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • soğukkanlı olursan , karşındakini iyi tanırsan ona gore evlenirsen sıkıntı olmaz , ayrıca evlenip boşanmak ırsi bir şey değil tabiki :)

1|0
    0|0
  • Evleneceğiğm kadınla gerdek odasında tanışmak gibi bir niyetim yok... :D

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • Aşk değil de sadakat bence..

1|0
    0|0

1|0
    0|1
  • saygı olsun sevgi olsun birde cinsellik olsun bunlardanbiri eksik olursa evlilik ayakta duramaz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Benim ailemde de bolca görücü usulü var. Çok şükür ki boşanma yok ve herkes evliliğinde mutlu. Annemle babam da dahil. O evliliklerin bitme sebebi bencilliktir. Evlilikte bencilliğe yer yoktur.

1|0
    0|0
  • Görücü usulü en sağlamıdır arkadaş...:)

1|0
    0|0
Yükleniyor...