Mevlana'nın mesnevisini okudunuz mu?

Arkadaşlar ben okumadığım için suçluluk psikolojisi yaşıyorum. Yani kendi topraklarımızın yetiştirdiği önemli kişinin mesnevisini okumadan, garbın bir çok eserini hatim ediyoruz.Kendi değerlerimizden bihaberiz sanırım biraz.

Sizler okudunuz mu? Ben okumaya başlayacağım iyi bir çevirisini bulursam. Biraz araştırdım, Şefik Can'ın çevirisi iyi diyorlar., Şefik Can'ın çevirisinden okuyan var mı?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• mevlana cok buyuk bı alimdir kendısıne hamuş (suskun)diye hitap eder ama en buuk eserı(mesnevi)ne bişnev (dinle)diyerek başlar...

okumamamak yanlış değil bence suclulukda hıssetme psikolejik olarak ben ağırdan gıtmenı tavsıye ederım bu tarz kıtaplara bırden dalarsan cıkamazsın ben yıllardır bu tarz kıtapları okuyorum sevıyorumda okumayı aşkla başla yavas yavas ılerle askın gözyaşları ıle devam et sonra yavasca mesnevıye gec ve bence cevırlı alma cunku herkes kendı yorumunu katıyor bırde şems var be ona aşık bır ınsanım bence şems cok daha önemli bir insan tabii bu kişilerin hayatlarını bilmiyoruz öğrenmıyoruz yanlış burada bence guzel soru cok beğendım huzurlu mutlu gunler...5*****

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Okudum Ama tamamını bitiremedim.Benim elimdeki mesnevi link bazı sayfalarını atladım.

Kitabı okuduktan sonra şunu öğrendim.Biz sevmeyi bilmiyoruz.Biz aşkı bilmiyoruz.Biz kul olmayı bilmiyoruz.

İnşallah allah nasip ederse Konyaya gidicem ve türbesini ziyaret edicem

1|0
    0|0
  • Çeviriyi hatırlamıyorum, ben bir bölümünü okudum, kısadan hisse ile özetleyeceğimiz, küçük küçük hikayeler var..Ben de bir Mevlana sever im...

1|0
    0|0
  • uheueh yok yaw bende okumadım..fakat bir dizi izliyordum..orda aptal bir kız vardı sürekli kitap okuyan..bi gün sevdiği adam kapıdan girdi elinde yine kitap kız bu herife 3 tane dize okudu.."çok güzelmiş dedi" herif.."mevlana 13. yüzyıldan" "o dönemde adam ne güzel yazmış" dedi..amerikan dizisi bu :P utandım tabi..

0|0
    1|0
  • Okumadım ama gerçekten okumalıyız. Haklısın

1|0
    0|0
  • Aslında yapmam gereken ama yapmadığım hayatımda bir eksikliği fark ettirdin bana bunu yapmalıyız aslında tskler

1|0
    0|0
  • okudum

1|0
    0|0
  • Asigi oldum onun

1|0
    0|0
  • bizde genelde mesnevi facede klişe sözler maksadıyla kullanılıyor

0|0
    0|0
  • Okumadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben okudum.erkek kardesim İstanbulda okuyor getirmesini rica etdim.sag olsun hemen aldi.Konyanin da guzel yer oldugunu soyledi.hep gormek istiyorum.oralari.Mevlana her kese nasip olmayacak bir Allah asigi.derya gibi derin bir insan olmus.

1|0
    0|0
  • %30'luk bir kesitini okudum ancak.

Yazarı hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır okumadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...