Görünüş ve duyguların tezat olması durumu

Bugün facebook'ta arkadaşlarımla konuşurken canımı sıkan bir muhabbet başladı. Facebook hesabımda bulunan "içimdeki ses" albümümdeki kendime ait yazılarım, duygularım ve fikirlerim ile tipim arasında bağlantı kurularak bana "ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol" cümlesine ters düştüğüm söylendi. Onlara göre benim gülücük saçan, baby face, metal müzik ile alakası olmayan, dindar bir insan olmam lazım. Bu tartışmada bir süre sonra karaktersizliğe doğru gitti. Ayrıca bu konuşmaları yapan kişiler yaşını başını almış, belirli bir olgunluğa erişmiş kişiler. Onlara göre böyle bir tipe sahip birisi ne romantik olabilirmiş ne duygusal olabilirmiş.

Bunu ciddi ciddi anket olarak soracak noktaya geldim çünkü gerçekten canımı sıktı bu durum ve acaba benmi yanlış düşünüyorum diye merak etmeye başladım

Bir insanın duygularını tipimi belirler ?

• Evet, dışardan nasıl gözüküyorsan duygularında öyle olmalı
    0% (0)100% (1)25% (1)Oy Ver
  • Hayır, duyguların tiple alakası olmamalı
    100% (3)0% (0)75% (3)Oy Ver
  • Bence ..................... (belirtiniz)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Sorunun bende olmadığı konusunda bana yardımcı olan arkadaşlarıma tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum. Bazen insanlar dertlerini birilerine döktüklerinde kendilerini iyi hissediyorlar.

Şu "ay başım ağrıdı" diyen arkadaş hariç hepinize tek tek teşekkür ediyorum veya yok lan onada teşekkür ediyorum ne bilim of ben en iyisi yatayım :)

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Hayır tabi ki... İnsanın tipine aldanıp yorum yaparsak oooo... Peşin hükümlü olmamak lazım.. en nefret ettiğim şey dış görünüşe göre insanları yorumlamak...

Benim baby face arkadaşlarımda var daha iki lafı bir araya getirip cümle kuramaz...

normal tipte olan arkadaşlarım da var bir şiir yazsınlar dudak uçuklatırlar...

Dindara gelecek olursak buna da tipin karar veremez.. Para ile imanın kimde olduğu bilinmez...

biraz da kıskançlık sezdim.. Bence siz tam da olduğunuz gibi görünüyorsunuz ama arkadaşlarınız bunu kabullenemiyor :))

0|0
    0|0
    • Yok yok haklı oldukları kısım şu, şahsen ben benim gibi birisini görsem duygusal ve romantik bir yapısı olacağına ihtimal bile vermem. Ama işin acı kısmı beni uzun süredir tanıyan insanların bana bunları demeleri oldu. Kıskançlık olabilirmi bu yüzden emin olamadım çünkü kendilerine bu güne kadar HİÇ yanlışım olmadı.

• Pek değil aslında. Sadece yapmak istediklerimi yapıyorum. Bestelerimi, coverlarımı, yazılarımı yapmak istediğim için yapıyorum zaten yazılarımın çoğunda öfke ve eleştiri var. Ben kendimi bu şekilde rahatlatıyorum kaldı'ki bir başarım falanda yok açıkçası.

Her neyse yinede kısa bir kaç diyalogla beni sakinleştirmeyi başardığın için teşekkür ediyorum daha doğrusu sorunun bende olmadığını sağladığın için.

• anladım

Sorun sizde değil :))

Kızlar Ne Diyor 3

• duygu bu abi içinin tipiyle alakalı dışının tipiyle değil ki. Bunu söyleyen arkadaşların zır cahilmiş resmen. Onlar göründükleri gibi miymiş ki? Desene ben karaktersizin en önde gideniyim bu durumda. Hem tesettürlüyüm, hem rock rap dinliyorum, hem şiirler vs yazıyorum. Sen benim yanımda iyisin yine. Abovv hem tesettür hem rock olur mu ki.

0|1
    0|0
    • hem tesettürlü hem rock dinliyor vay karaktersiz vay!

• Bundan daha önce sorduğum soruda yok etmek istediğiniz duygu ile ilgiliydi. Önyargı denen lanet şeyi dünyadan yok etmeyi o kadar çok isterdimki.

• kesinlikle şu önyargılar yüzünden neler neler kaybediyoruz işte

• Senin yorumlarina cok denk geldim Profil sayfanda hakkinda yazdiklarinida okudum,bence sen oldugun gibi görünüyorsun,gayet samimi gibi geldin bana agzi olan konusuyor her yorumu kafana takma,oldugun gibi kal:)

0|1
    0|0
    • Sağolasın :) kalmasına kalıyorumda neyse işte atlattım bu sıkıntıyı ne yaparlarsa yapsınlar.

• elestiren insanlari sen bir incele degerlendir emin ol elestiricek cok sey bulursun :)takmaaa takma

• Duygular tiple belirleniyor olsaydı Can Yücel'i hangi kefeye koyacaktık acaba? Zeka özürlülerle zaman kaybetme kardeşim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dışarda ne tipler var takım elbise giyip evine gidince barzo olanlar ya da tam tersi olanlar o yüzden takmaa😉👍

0|1
    0|0
  • Hanzo gibi görünüyorum ama bir zamanlar pek naiftim. İnsan genellemekte üstlerine yok hafız. Sıkma canını.

0|0
    0|0
    • Hayır karaktersizlikten bahsediyorlar. Böyle görünen birisi böyle olamaz diyorlar canımı sıkan kısım o.

• Ne diyorum ? Genelliyorlar hemen. Şu tipteysen şusun. Böyleysen mutlaka metalcisindir. Geçsinler bu işleri.

• hayır tabiki öyle degil kimse kimsenin içinde olanı bilemez ama bu yazdıgın ve sordugun sey banada fazlasıyla duygusal oldugunu dusundurttu.

gerek yok her soylenene inanmaya

ama su tarafıda var yani demişsin ya bu soruyu soraak hadde getirdi diye

kendine cıkan pay ben ne kadar biliyorum kendimi olmalı

0|0
    0|0
  • Paylassana kardesim bir resmini ya cok merak ettim.

0|0
    0|0
    • Duruyor ya :)

• Aslinda yakisikli adammissin ama bu kadar metal ya da asi takilmaya gerek var mi ya, yasin 25 in uzerinde sanirim, biraz daha olgun yollara gir derim :D Ama renkler zevkler diyecek birsey yok.

• off başım ağrıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...