Çizgili kedili savaş günleri, açılış günü ve saati kartın arkasında

oturak... önemli bir kelime. sanırım. önce bu bilinmeli. şu da var, oturakla pıtrak aynı kökenden geliyor olmalı. rak bence anlamı olan bir kelime. ek değil katiyen.

milattan önce de önemlidir. geceleri tanrının öldüğüne hak veriyor babaannem. babaannem esrar çekiyor biliyorum. tanrının içinde olduğunu düşündün mü diyor, gözlerini kısıyor eş zamanlı. kafamı kaldırıyorum yarım yamalak, halbuki o sıra düşünmekteydim. evet diyorum. babaanneme karşı çok bir şey hissetmiyorum. ama öylesine değil, öyle de değil, gerçekten tanrının içinde olduğunu düşündün mü diyor. anlat diyorum bu kere. babaannemi duvardan indirmek benim için de kolay olmadı elbette, ama indirdim ve ben indirdiğimde -beklemezsin canım- neredeyse ukala bir kadına dönüştü. ilk defa anlatmaya başladı.

"tanrı sayısını bilmediğimiz kadar çok ölümün içinde bulundu" diyor, "üstelik sadece ellerine bakarak da değil, nasılını bilmediğimiz ölümler de var bunların içinde" diye ekliyor.

daha sonra daha net anlaşılsın diye soruyorum: "nasılı derken sebebini mi diyorsun?"

"hayır tam olarak nasıl olduğunu bilmediğimizi kastediyorum."

"devam et."

"bu ölümlerin, hafızayı teslim etmek karşılığında tersinebilir olduğunu düşün şimdi."

"işleri karıştırıyorsun."

"şizofren olmamdan korkuyorsun, değilim sanırım."

"bilmiyorum, devam etmemelisin."

"duvarda durduğum onca süre boyunca, bundan keyif alabileceğini düşünmüş, o zeminde şekil vermiştim."

"tanrı çok sabırlı olmalı öyleyse."

"sıçrama."

"çok çabuk alıştın."

soru:

babaannemi duvara tekrar koymanın yöntemi nedir?

alternatif:

akrabalarınız arasında olsa da olmasa da çok bir şey değişmez dediğiniz kimler var, neden?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Babannene gün yüzü gösterme. Yalnız bırak, sıkıntıdan yine duvarlara tırmanacaktır.

Ölüm hafızayı geri almak mıymış? Bazen babanneni duvardan indir ve dinle haklıda olabilir.

Birçok akrabam, olmasa da olur. Çünkü TANIŞMIYORUZ. Bazen anne ve babamı bile sorguluyorum "tanışıyormuyuz" diye. Geçmişte hiç zeminde karşılaşmamış olmamızdan sanırım bu sorgulama. Ama bir sebepsiz suçluluk duygusu oluyor içimde. Sanırım emeğe saygı. Onlara göre emek. Kıramıyorum insanları. Yapmacıklaşıyorum. O yüzden hep duvarlardalar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...