The sick rose, phantom, vivre sa vie

nereden diyorum, nasıl diyorum, tırnak kenarlarımı yiyorum, ayıp!

mağdur edebiyatı yapıp üzerine gülüyorum, kafam karışık diyor, henüz hazır değilim diye ekliyorum. günah!

görüyorum, nefes alıyorum, havuza dalacakken tam, astımım tutuyor. yazık!

savaş bayrakları dalgalansın diyorum, savaş çığırtkanlığından hüküm giyecekken tam, masum bulunuyorum. hayır!

duyuyorum, nefes veriyorum, hava soğuk bunu hissediyorum, neredeyse kayıp.

"sanat huzursuz etmeli."

ağda paketleri halının üzerinde, toplumsal kadın-erkek rollerine bağlasak, sanat diyebilir miyiz hocam? huzursuz ediyor da.

soru:

rolünüz ne?

soru2:

rol çalar mısınız?

soru3:

isyan?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Tırnak kenarlarını yiyen insanların bağışıklık sistemleri daha güçlü oluyormuş. Tuhaf! Hangimiz hazırız, hangimizin kafası karışık değil? İnsaf! Görürler, nefes alırlar tam havuza girecekken yüzme bilmediklerini fark ederler. Basit! Neden savaş ister insan, tam da barışın tadına varmışken? Barış masum, barış huzur. Evet! Duy, hisset, içini ısıtacak "o"nu düşün. O hep orada.

"Sanat huzur vermeli saçma da olsa"

Ağda paketleri halının üstünde, banyo dolabında çay, rakı şişesinde balık, beynime çarpan tİren, siyahi bir beyazlık... Sanat bu da o da senin dediklerin de olabilir mi yavrucuğum? Saçma geliyor da..

cevap:

Rol çalmak

cevap2:

Rol çalmamalı insan?

cevap3:

Koridorda bekleyen nöbetçi öğretmen?

1|0
    0|0
    • tırnak kenarları hususunda sevindim. boşa yemediğimi bilmek güzel.

sanat huzur mu versin? bir örnekle açıklayınız lütfen.

yüzmeyi biliyordum, astım beni mahvetti. en azından öyle sanıyorum.

savaş olmadan barış olacağına inanamadım, gözlerim komşudan alınma da:)

siyahi beyazlık deyince, elbette janis joplin.

soru işaretli cümleyi anlamadım.

rol çalmak rol olabilir mi emin değilim. sahnede deli rolü yapıyorsanız belki mümkündr.

siz de koridora girmeyiverin canım.

• fazla umursayamadım. çok sık hastalanmam, malum modern dünya.

alem? hangi alem?

sanırım bunu yapamam, yüzmek bir kere öğrenilince unutulmuyormuş, az da olsa rüyalarımda yüzebiliyorum.

komşum hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyorum.

rol çalmaktan kastım yoktu. bildiğimiz anlamda, sahnede gerçekleşen olay. başkası gibi yaşamak değil sanırım. belki yanlış öğrenmişimdir.

bir de:

bahçede isyan etseydin ya da sokakta. sınıf, gökyüzü üzerine düşecek:D

• ben de öylesine söylemiştim zaten. burası oldukça postmodern dünya.

resimler, şiirler, heykeller alemi olabilir mesela.

biraz da polyannacılık: ya boğulma tehlikesi atlatmış biri olsaydın ondan sonra hep yüzmekten korksaydın?

çok zekice. bu kısmı atladığımı çaktırmamaya çalışıyorum :)

bazen yanlış öğretirler bu senin suçun değil.

belki oradaki isyan öğretmenin isyanıdır. yoksa her şey yerli yerinde: havuz başında servi...

Erkekler Ne Diyor 3

• Rolümün kadın ya da erkeklik olmasını istemiyorum aslen :D Gerçekten huzursuz ediyor. Ben evde oturayım, yemek yapayım, çocuklarıma bakayım. Yada işe gideyim eve para getireyim. Hayır, istediğimde istediğimi yapsam? Hep erkek mi evlenme teklifi eder? Cinsel olarak herkes rolünü oynasın ama :D Diğer yönden kim ne isterse onu oynamalı. Rol çalmalı bazen. Erkeklerin ağda yapması mı isteniyor? Yada kadınların? Kadın ağda yapmasa... Makyaj yapmasa... Güzel görünmek zorunda mı? Güzel mi? Güzel ne? Hepsi alışmışlık. Pürüzsüz bacaklara vücuda alışmışız. O kadar alışmışız ki kadınlar bile kendilerine inanmışlar. Pürüzsüz olmalı! Buna mı isyan? Eğer bunaysa zoraki rolüne alışman daha kolay :D İsyanın sonucu BU alışılmışlık için tutunamamak.

0|0
    0|0
  • herkes haklı

0|0
    0|0
  • herkesin rolu baskalarının olmadıgı rolu bulmak ve oynamak , buda buyuk bir isyan bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...