Dead man, mor polar, tripod

link

her şey yavaşladığında, tolkien'i okumak istedim sadece önce. silmarillion yakınlardaydı. elimi uzatsam alırdım belki. ama gülme beni daha önce aldı. bir limon bir cümlenin içinde ne kadar komik olabilirse, düşünün canım, anlatınca komik olmuyor.

kimse beren değil ben de luthien değilim zaten diye düşünemedim o sıra. aklım ellerimin arasında olsaydı, şekillendirmesi daha kolay olurdu. tetikli çalışıyor akıllar dedim. bunlardan kime ne güzelim? kime ne? kimse senin aklının içinde değil ve herkes en az senin kadar gerçek. bunu ilk altı yaşım dolaylarında keşfetmiş olmama rağmen, zaman zaman tekrar keşfetmem gerekebiliyor. aslına bakarsanız canım, sınırsız imkan sunuyor bu durum. yani herkesin gerçekliğini keşfetmiş olma durumu. siz nasıl diyorsunuz?

geçen duştayken mesela, benim odamdaki birinin, benim hakkımda kötü düşündüğünü düşünerek tedirgin oldum. duş jelini bıraktım ve çıktım. odadaki düşüncelere temas etmekti amacım. amacımı unuttum o sırada ve sonrasında. ta ki dün geceye kadar. dün gece esrarlı olaylar geldi başıma bilemezsiniz. birinin varlığını fark eder gibi oldum. dünyaya bir kere geliyoruz öyle değil mi?

soru:

sevdiğiniz yazar, sevdiğiniz kitap?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Evet tetikli çalışıyor akıllar. Gözümüz, kulağımız, tenimiz ve sinir ağımız. Tetik mekanizması. Okuduklarımız olmasa düşünmeyiz onları. Gördüklerimiz olmasa sorgulamayız renkleri. Derler ya insan çaresiz kalmalı bazen düşünmek için. :D Fakat bazılarını tetiklemek kolay olmuyor sanırım. Paslanmış mekanizmaları, tutukluk yapıyor. Neyse konuyu dağıtmayayım. Hoş konuyu da bilmiyorum.

İnsan kendisinden daha büyük daha güçlü birisini gördüğünde gerçekliğini kabul ediyor sanki. Benim gerçeklik kavramımı tetikleyen bu sanki. Bilmiyorum ama. Bazen geceleri bende kaybederim gerçekliği. Düşünce zehirlenmesi bu işte. Arada gidip gelmek iyi oluyor, gerçeklikten çıkmak ve yeniden bulmak. Gerçeklikten çıkınca beyninin sınırları kalkıyor. Alkolün verdiği cesaret ve güç gibi. Sarhoşken dünyanın en güçlü adamını devire bilmek ne kadar gerçek :D O an gerçek bu :D İşte geceleri de gündüz kadar gerçek benim için.

Benim hakkımdaki düşüncelere temas isteği; teması yapabilirsem ayna karşısına geçmiş olurum. Karşımdakinin beyninde ben nasılım? Evet bu neden benim için bu kadar önemli? Bilmem. Çok çabalıyorum bunun için. Şaitleri var :D Dolaylı yolunu bulacağım ama. Direkt olmamalı bu ayna meselesi. Çünkü yanıltıyor bazen ayna.

Bu bir kusmadır. Cevap değil. Tetikledin yine.

Yazar ve kitap, bilmem hiç düşünmedim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Emre Yılmaz - Genç Bir İşadamına.

Al bunu da, dinlersin:

link

0|0
    0|0
  • Ahmet Batman sabah uykum:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1- herkes bu konularla ilgileniyor. ayık kafayla yazalım lütfen.

2-şizofren değiliz diyoruz özetle.

3-o konuda farklı görüşler mevcut.bilemiycem şimdi.

cevap:

ursula k. le guin- mülksüzler

0|0
    0|0
Yükleniyor...