Neden bir yerde çalışanlara köle gibi davranıyoruz?

hepimiz sonuçta birileri için çalışmıyor muyuz cafede garsona,otobüste şoföre,okulda hademeye,markette kasiyere,apartmanda kapıcıya

zaten işleri zor bir de herkes onlara yükleniyor.işlerini düzgün yapsınlar o zaman denebilir ya da ben hakkımı savunuyorum diyebilir.

peki soruyorum size siz işinizi ne kadar düzgün yapıyorsunuz

hakkınızı sizden alt gördüğünüz insanlara karşı savunuyorsunuz da üstlerinize karşı da aynı cesareti gösterebiliyor musunuz

tamam gerçekten kötü niyetli çalışanlar olabilir ama bazen içim gidiyor böyle insanların hakkı yenince

bakın ist trafiğinde araç kullanmak zaten yeterince sinir bozucu birde günde binlerce insanın size adres sorduğunu düşünün bir de onun üstüne ters bir müşteri gelince o şoförün yerine bir geçin ne olacak

ya da burger king mc donalds gibi yerde çalışanların yerine bir koyun bakalım kendinizi kolay mı ya onca siparişi yetiştirmeye çalışmak

herkes sinirli nerde benim siparişim bu yanlış olmuş bu nasıl iş falan değmez arkadaşlar karşınızda konuşan kişi işten atılmama korkusuyla ezildikçe hoşunuza mı gidiyor egonuzu mu tatmin ediyorsunuz

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben fast food satan dediğin yerlerde aranan bir müşteriyim.Çünkü hiç sıkıştırmadığım gibi bir de yardım ediyorum.Yemeğim bitince tepsiyi toplayıp bazen de yerine kaldırıyorum.Otobüse binerken Besmele çektikten sonra şoföre hayırlı günler dileyip binerim.Hatta geçenlerde adamcağız hazine bulmuş gibi sevindi selamıma...

0|0
    0|0
    • ne güzel yahu iyi ki sizin gibi insanlar var.sizin gibi insaların sayısı artsa keşke.bende avrupa yakasında ilk defa anadolu yakasına gidince şaşırmıştım.herkes kolay gelsin iyi günler hayırlı akşamlar diyordu çok hoşuma gitmişti.eee ne de olsa anadolu insanı :)

• EİC için teşekkür ederim,ne yazık ki herkes çalışan olduğu halde bu gerçeği unutuyorlar...

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben öyle köle gibi davranmadım kimseye, asla.

Bunu şımarık kendini bir halt sanan kişiler yapıyor,

Hayatta var öyle tipler patronlar müdürler çok yapıyor..

Yaşantısında beyninde ezik güçsüz tipler, başka şekilde karşısındakini ezerek kendini rahatlatmak çabasında sadece.

1|0
    0|0
  • bu yüzden kolay kol,ay hiçbir çalışana sert çıkmam ve küçümsemem. insanlık hali bir hata da yapmış olabilir neden bu yüzden başkasının ekmeğine mani olayım ki mesela?

0|0
    0|0
  • Kimse kusura bakmasın. Onca süre garsonluk yaptım kafelerde restoranlarda bir defa yanlış götürdüm siparişi. Köle gibi davranmakla alakası yok. Bir kafeye gelen kişi keyif yapmaya geliyor surat çekmek zorunda değil. Aldığı paranın hakkını vermeli çalışan. Verdiği paranın hakkını almalı müşteri. Hiçbir iş kolay değil.

0|0
    0|0
    • arkadaş sen de böyle diyorsan garsonlar ölsün birincisi bilmiyorum da bir burger king te çalışmayı dene derim

bana şöyle bir siparişi 3-4 dak da hazırlasana

2 li menü isityorum 1 big king extra 1 de double king chicken

içecekleri sosları soracaksın

başka birşey var mı

yoksa hesabı söyle eğer bir de öğrenci tayfası gelecek ayrı ödemeye çalışacak

sonra o aşamadan sonra arkaya söylüyorsun burgerleri

tepsileri çıkartıyorsun başlıyorsun patatesleri hazırlamaya hele birde 2 tane büyk

• Ben 8 yıl garson olarak çalıştım zaten. ;) Patron derdi çekmek ayrı bir şey, müşteriye surat yapmak ayrı bir şey. Madem öyle. gir elemanonline'a yenibiriş'e kariyer'e, iki hafta sonra yeni işine başla. Mutsuzsan çalışmayacaksın.

• yahu gerçekten çok basit bakıyorsunuz sanki iş kaynıyor dünya gerçekten size birşey demiyorum artık belli ki hiç zorluk nedir yokluk nedir bilmiyorsunuz

• Yönetimde olan kişilerin ya da emri altında birinin olduğunu bilenlerin egosu tavan olduğundan...

0|0
    0|0
  • Bunu her insan adına konuşmak kesinlikle doğru değil. Bu hareketler içine giren kendini bilmez egoist , tavırlarında ahlaktan eser olmayan, karşısında ki işçiyi çalışanı küçük gören zeka yoksunlarıdır. Bizimle kesinlikle bağdaşmaz. Deşifre edilirse bizim toplumumuzda da insan muamelesi görmez. Böyle aşağılık karakterlere taviz vermeyin. Hakkınızı savunun arkasına düşün.

0|0
    0|0
  • Düşünüyorumda herkes "köle" aslında. Herkes birseyler/birileri icin çalışıyor. İnsanlık para kölesi. Onun icin kimse kimseye köle muamelesi yapamaz.

0|0
    0|0
    • yapmamalı ama ne yazık ki bildiğin köle gibi çalıştırılanlar ve köle gibi azarlanan insanları görünce dışarda yemek yiyesim gelmiyor tüm keyfim kaçıyor.

• ben herkese çok naziğim

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum. sonucta hepimiz birileri için calısıyoruz.

0|0
    0|0
  • Bunu yapmıyorum .

Burgerde falan da müşteri olduğu halde konuşanlara sinirleniyorum sadece.

0|0
    0|1
  • Her insana kendisi gibi davranırım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• emekçi olmayacaksın kardeşim bu memlekette her yer dolmuş taşeronla yanii doğru dürüst ne sigorta yatırırlar maaş olaylarını zamanından çok geç yatırırlar karıştırırlar yanii 1 ton olay onun için mümkün olduğıunca iyi yerrlere kapak atmyaçalış ezdirme kendini...

0|0
    0|0
    • ben mühendisim kendim sadece dışarda böyle şeyleri görüp rahatsız oluyorum yoksa birebirde kimse böyle davranamaz hadi bana eyv der çeker giderim elli yerde de iş bulurum ama herkes benim kadar kolay iş bulamayabilir ve sırf bu yüzden susacağını bildiği için hava yapan insanlara uyuz oluyorum

• amir öyledir zaten çalışırsan çalışırsın çalışmazsan çık git mantığı vardır...

bunu eniyi sen bilir görürsün..

• Aile terbiyesi, kişiliği ve karakteri düşük olan insanlar karşısındakilerini mesleğine, boyuna posuna, işine, makamına mevkisine göre davranırlar. Oysa ki karşısındakinin de kendisi gibi insan olduğunu, duygu ve düşüncelere sahip olduğunu unuturlar. Herkes herşey olabilir ama herkes insan olamaz. Sizler onlara "hayvan, ayı, eşek vs." gibi kelimelerle hakaret etmeyin. O hayvanlara ayıp etmiş olursunuz. Öyle insanlar hayvan bile olamaz.

0|0
    0|0
  • olduğu kadar...olmadığı kader :)

yapcak bişi yok...

ezmek değil de... benim siparişim yanlış geliyorsa ve 1 tek pazar günüm varsa ve onuda bu saçma konu yüzünden oyalanıyorsam illaki kızarım...

herkesin ters bir günü olur ve onu bir başkasından çıkarır...

sende büyük konuşma... bence

0|0
    0|0
    • peki sen işinde hiç mi hata yapmazsın hemen kızıp bağırırlar azarlar mı seni

• herkes bu düşüncede olamaz olması da beklenemez ki yani neyse sen yaşama hiç ama birgün yaşarsan anlarsın ki şuan baktığın pencreden çok farklı yaşananlar

• Hayırlısı ALLAH Kimseyi o duruma düşürmesin diyelim o zaman

• KİŞİ KENDİSİ KAZANMADIĞI İÇİN,VE SONRADAN GÖRME OLDUĞU İÇİN BÖYLE YAPAR.TÜRKİYEDE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İNSAN ZATEN GÜNLÜK 27 LİRA İÇİN ÇALIŞIYOR BİR GÜLERYÜZLE BU İNSAN SIKINTILARINI UNUTUR BEN ÇÖPÇÜ YE EMEĞİYLE ÇALIŞANA SELAM VERİR KOLAY GELSİN DERİM KİMİN NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ HERKES AİLE SAHİBİDİR HOR GÖRENLER BENCE AİLE DEĞİLDİR

0|0
    0|0
  • Diyecek birşey yok.sonuna kadar hak veriyorum ve soruna 5 yıldız...

0|0
    0|0
  • Günün stresini başka insanlardan çıkaran egoist insanlar var. ben pek doğru bilmiyorum o davranışı. bazen seçimleri biz yapamıyoruz ne kadar acı olsa da. o yüzden insanlığımızı kaybetmemek lazım

0|0
    0|0
  • ben hiçbir insana niteliği yüzünden küçük gözüyle bakmam, yanlarından geçerken kolay gelsin vs derim. aksini yapanlar da kendi kişiliksizlikleri

0|0
    0|0
  • Boyle birsey hic yapmadm ve yapmamda kimseyi ezmeye calsmam ve kendimide ezdirmem

0|0
    0|0
  • herkes senin gibi düşünmeli kardeş 5*

0|0
    0|0
  • insanların hiçbirşeye hiçkimseye tahammülü kalmamış artık empati yapmıyoruz malesef.

0|0
    0|0
Yükleniyor...