Alevi olanlar var mıiçinizde ?

Öncelikle alevilik nedir kime denir bilgi verirseniz sevinirim .İş gereği şu an Irak Kerbeladayım dışarı çıktım gezmeye insanlar kafalarına kılıçlarla hunharca vuruyor her yerleri kan içinde ben olsam 10 dakkaya kan kaybından ölürüm yani o derece nasıl bir meditasyon şeklidir ki bu ?

Güncellemeler:
Cahillik sapkınık v.s cevaplar var arkadaşlar o her insanın kendi iradesi gider ineğede tapar maymunada ben merak ettiğimi ya anlatamadım size ya da başka bişey oldu koca bir şehir nerdeyse neden panayır havasında bazı cümleler söyleyerek kendini kılıçlarla yaralıyor amaç ne burda bana biz aleviyiz dedikleri için sordum ve sokaklar boy boy hz ali posterleri dolu türkiyede de aleviler var diye bildiğim için burda alevi insanlara sormak istedim kendilerini neden kılıçlıyorlar amaç ne ?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş aleviyim diyenler bile Kerbela Olayı nın ne olduğunu bilmiyorsa yazıklar olsun diyorum. Diğerleri de şii lere atıp sapkın yapmış ya yuhh derim. Sana kısaca özetlemek isterdim ama en iyisi link atayım oku daha iyi anlarsın sebebini.

link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Şii'dir onlar...

0|0
    0|0
  • alevilikle ne alakası var bunun :S ben aleviyim ilginç geldi insan sevgisi humanistlik esas bizde tabi ben türküm ıraklılar nedir bilemicem ama alevilik değil bu

1|0
    0|0
    • Onlarda aleviyiz diyor hz ali mezhebindeyiz diyorlar neden ülkeler arası farklılık var peki siz de kılıçla kafanızı yarıyormusunuz ?

• ne diyosun şaka mısınz .:d evet yardım yaruık kafayla konuşuyorum şuan

• bu eskiden kalan bir tur gelenektir .sizde alevilikle sii in farkli oldugunu bilmiyordum .bende sii im .simdi bizim dini lider boyle islerin haram oldugun soylemis kimse yapmiyor ama orasi bir arap ulkesi oldugu icin olabilir

0|0
    0|0
  • Psikopat mı bunlar anlamadım ulu orta.oranın yasaları ne biçim böyle.

1|0
    1|1
  • bunlar cahillik alevilikle bir alakasi yok .bende aleviyim

0|0
    0|0
  • onlar şii sapkın mezhep.

0|0
    1|1
    • Yanımdaki insanlar alevi diyorlar ama onlarda bilgi sahibi değil çok merak ettim şii nasıl oluyor

• link oku kardeşim iyi araştır. Şunu bil onlar sapkın mezhepler uzak dur itikadın bozulmasın.

Erkekler Ne Diyor 6

• la fetta illa ali la seyfa illa zulfikar..

1|0
    0|0
  • o senin bahsettiğin caferiler dostum hz ali arkasından bıçaklanarak öldürüldüğü için onun acısını hissetmek adına öyle birşey yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Onlar Caferi... Aleviler ve Bektaşiler yazdığını yapmaz

0|0
    0|0
  • Cahillik..

Allah o canın hesabını soracak...

1|0
    0|0
  • ben fahri aleviyim

0|0
    0|0