Kapat

Ateistin tanımı nedir ? Ateist nasıl olunur ? Ateist olan yakınınız var mı?

Ateistin tanımı nedir ? Ateist nasıl olunur ? Ateist olan yakınınız var mı?

Varsa hiç akıl verdiniz mi ?

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu kadar var olan delilleri inkar eden ve görmeyen kör kişi Ateist olur. Yani akıl sahibi olanlar bu kadar delilleri inkar edemez.

0|1
    3|0
  • Ateistlik hiç bir dini görüşü kabul etmez.Ateizm, tanrının var olmadığını savunur.Ateistliği araştıran kimselerde evrenin öncesiz ve sonrasız olduğunu ileri sürmüşler.Ateist olan çok insan gördüm kimi saygı duyar kimi gidiyor dinlere sövüyor büyük saygısızlık.Ve ben de bazı konularda emin olamıyorum fakat Ateist olmayı düşünmedim bunun yerine agnoistlik deistlik gibi bir sürü şey varken.Tanrı tanımazcılık biraz daha seviyesiz geliyor.

0|1
    1|0
  • inançsız demek. düşünmeyerek ya da çok düşünerek ateist olunur, çok şükür yakınımda yok, hayır akıl vermedim

0|1
    0|0
  • bak dedim inan dedim. dedim ki, sence resim kendiliğinden olamıyorken dedim, bu muazzam güzellikteki kainatın bir sanatçısı yok mu dedim. örneğe bak amk dedi.

2|0
    1|0
  • Allah babaya inanmayan demek. hayatında hiç bir şeyi takmayan demek.

0|0
    0|0
  • Beyin bedavayken onlar şansızlığa uğramışlar ateiste acil akıl lütfen.

0|0
    0|0
  • düşünen insandır düşünmeden inanandan daha kötü değildir

0|0
    0|0
  • ateist şeytan değildir, alkolik sapık da değildir. aslına bakarsanız gördüğüm çoğu müslümandan daha sade ve vicdanlıdırlar. sadece gördükleri baskıdan ve diğer dinlere mensup cahiller tarafından hor görüldüklerinden, kendilerini doğru ifade edememektedirler. ben inananlarla dalga geçen bir ateist görmedim, tek gördüğüm onlara karşı acıma duygusu hissetmeleridir. ayrıca kur'an-ı kerim ve diğer din kitaplarını herkesten daha iyi bilirler. tartışmaya girmek gereksizdir, lakin ateistlerin daha zeki ve bilgili oldukları topluma göre açıktır.

0|0
    0|0
  • En yakin arkadaslarimdan biri ateist ve malesef verdigimiz akillar fayda etmiyor

0|1
    1|0
    • Benimde sınıfta vardı benden daha çok dini biliyordu ama ateisti :))

• Soran, senden daha çok dini bilseydi ateist olmazdı işte. Müslümanların kavrayamadığı bu. (:

• Bi bakıma dogru

Erkekler Ne Diyor 11

• bir yaratıcı oldugunu kabul etmeyen aslında adı gibi bilen ama inkar eden akılsızlara gözleri var görmez kulakları var duymaz onlara denir. link

0|1
    0|0
  • Ateist tanrı veya yaratıcı kavramına inanmayana denir. Ateist nasıl olunur diye bişi yok.Kimisi araştırır okur belli bir kanıya vararak olur.Kimiside başka bir ateisti dinleyerek ya da onun yolundan giderece atesit olur. Ateist arkadaşlarım var.

1|1
    0|0
  • ateist tamamen yaratıcı olmadığını savunur.yani yeryüzündeki hiçbir dini inanışı bimsemez bütün dinleri reddeder. boş yaşayan adamdır.kendini akıllı sanar aydın sanar ama gram akıl yoktur

1|1
    0|1
    • Tarihin ispatı kalıntılarla veya o dönemden kalan eserle veya bir çok eşya ile var tarihi ret etmek gibi bir şey söz konusu değil ve insanlar tarih boyunca binlerce farklı tanrıya inanmışlar ve hiç bir tanrının ispatı yok

• peki o zaman peygamberler tarihini ben g*tümden uydurdum demi

• Ateist tanrı tanımayanlara denir. Din kelimesi onlar için yoktur. Kendi görüşleridir. Sizin dininiz bana benim dinim bana(Kafirun).

İnancıma saygılı oldukları sürece bende onların inancına hiç bir şekilde alay etmem. Ama çevremde ateist olsa idi ikna etmeye çalışırdım

0|1
    0|0
  • Ateist diye ata tapanlara denir <3

1|2
    0|0
  • Bir ateistim ateistlik hiç bir yaratıcıyı tanımama burada inkar etme gibi bir şey yoktur bize göre zaten olmayan bir varlık inkar edilemez ve bilimin açıklayamadığı metafizik ögeleri yok saymaktır

Ateizm bir din değil tercihtir eğer tanrı tanımıyorsan zaten ateistsin

0|0
    1|1
    • Peki Tanrının olmadıgını nerden biliyorsun veya neden böyle düşünüyorsun ?

• İyide brader ateistsin ama cevap veremeyecegin tonlarca soru var :s bence biraz düşün

• Seninde açıklayamadığın çok şey var

• çok ateist yakınım var ama akıl vermedim bende ateistim çünkü:D

1|0
    1|1
  • Hadi bana akıl verin<3

1|0
    0|0
  • Allah'ın varlığına inanmadığım için bana ateist diyorlar :(

0|1
    0|0
  • burdan 3 kere akıl verdim allahın hakkı üctür (:

1|0
    0|0
  • ateist tanrının varlığına inanmayanlardır.ateizmi savunmak için genelde canlılardaki , evrendeki ve dinlerdeki kusurları gösterirler.tanrının kusursuz olmadığını savunan bir din olsa sayılarında baya bir azalma olurdu heralde

0|0
    0|0
Yükleniyor...