Atatürk'ün silah arkadaşlarınının onu yalnız bırakması hakkında düşünceleriniz neler?

Atatürk'ün silah arkadaşlarınının onu yanlız bırakması daha doğrusu cumhuriyete karşı davranması sizce de yanlış değil mi . ben bunu bir türlü tasvip edemiyorum ne kadar düşünce özgürlüğü de olsa.

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• O yalnız bıraktı dediğin kişiler de en az onun kadar emek verdiler milli mücadelele de mesela bi Kazım Karabekir olmasa kurtuluş savaşnın kazanılabileceğini bile düşünmüyorum.Mustafa Kemal bi insan yanlışı da olur doğrusu da kimse herşeyde onun gibi düşünmeye mecbur değil

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ya sonuçta savaştayken sadece bağımsızlık için ortak fikirdeydiler insanlar farklı fikirlere sahip olablr bizi sıradışı yapan da budur ztn ha doğru buluo muyum tabiki hyr ama bunu yalnz brakmak değil de kendi düşünceleri doğrultularnda hareket etmek olarak nitelendrrsek çok daha doğru olr sanırım..

1|0
    0|0
  • kaybeden onlar. atatürkün ve destekçilerinin bir kaybı yok. aksine kazancı var. destekçimiz diye aralarına köstek sokmamış oluyorlar.

0|0
    1|0
  • Tam bir şerefsizlik. Hele yakın arkadaşlarının arkasından suikast düzenlemesi iki kat şerefsizlik.

0|0
    1|0
  • çok ayıp etmişler.cık cık.

0|0
    1|0
  • onlarin sorunu bence.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Atatürk'ü yalnız bırakmak?

Atatürk yalnız kalsaydı zaten şuan T.C kurulu olmazdı. Cumhuriyetten sonrası zaten ne Atatürk'ü, ne de silah arkadaşlarını ırgalamaz. Dediğin gibi düşünce özgürlüğü. Onlarda kalkmış Terakki Perver Cumhuriyet Partisini kurmuşlar. Yasalara uygun olarak.

Yalnız bırakma değil bu, siyaset... Siyaset mahalle kavgası değil ki "Sen beni yalnız bıraktın kahpe" diyesin... Siyasette her an herkes taraf değiştirebilir. Olağandır.

4|1
    0|0
    • Katılıyorum..Tamamen sadakatsizlik değil düşünce farklılığı..Ne kadar doğru gelmesede..

• Kurtuluş Savaşı sonrasında Atatürk'ün silah arkadaşlarıyla düşünce farklılıkları oluşmuştur. Belki o silah arkadaşlarına göre doğru düşünen onlardı. Bu anlamda yanlışlık göreceli bir kavram sayılır.

1|0
    0|0
  • öteden beri hilafetin kaldırılmasını hazmedemediler enazında sembol olarak kalmasını savundular hep ama fikir ayrılıklarının ana sebeplerinden

0|0
    0|0
  • sonuçta savaş esnasında yalnız bırakmadılar, daha sonrasında ise fikir ayrılıkları oldu buna yalnız bırakma denemez sonuçta herkesin kendi siyasi fikri vardı yanlıştı belki bize göre ama kendilerine göre doğruydu ki mücadele ettiler.

1|0
    0|0
  • Evet, dünyaya bakış açıları farklıydı. onlar da kendi hür fikirlerini söyledirler ama bu durumun sonucunda polis takibatına uğradılar. Mesela Kazım Karabekir'in kızı anlatıyor. Annem, babam ve ben Cafer Tayyar Paşa'nın oğlunun sünnetine davetliydik, arkamızdan gizli polisler bizi takip ediyorlardı. Annem tramvaya binerken gizli polisi çağırarak, götürdüğümüz hediyeyi uzattı şunu tut da bi tramvaya bineyim dedi... polis şok oldu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...