Ailemle nasıl konuşabilirim bu konuyu?

Merhaba arkadaşlar..Bir konu hakkında desteğinize ve önerilerinize ihtiyacım var.Ben 6 yıldır biriyle görüşüyorum ve evlenmeye karar verdik önümüzdeki sene.Ailem biraz fazla nazlanıyor gibi.Yani erkek tarafı haber gönderdi ama babam olumlu olumsuz hiç bir şey söylememişler.Ailem bana konuyu da açmadı.Yani erkek tarafının haber gönderdiğini söylemediler.Bu durumda nasıl davranmalıyım.Biraz bekleyip , erkek tarafının tekrar haber göndermesi gerektiğini düşünüyorum.Siz ne dersiniz

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• sen ilk çocuk musun veya kardeşler arasındaki konumun ne ?

eğer sen sevmişsen annen için sorun yok

babanı ikna etmen gerekir..

onuda şöyle yap otur karşılarına de anne baba durum böyle böyle ben hayatımda yanında huzurlu olacağımı düşündüğüm biri bu adam .. istersen araştır sor baba birazda kızına güveniyorsan bana olumlu cevap ve de..

eminimki baban düşünüp doğru yolu seçecektir.

0|0
    0|0
    • Ben tek kızım.Evlenen ilk ben olucam ailemde.ben çok seviyorum bunu halalar teyzeler biliyor ailede.zaten uzun zamandır görüştüğümü annem babam da biliyor.Tek sorun onlar damada pek ısınamadı gitti.Babamla konuşmaya çok çekiniyorm.çünkü geçen yıllarda konuştum çok sert tepki vermişti.yani istemedikleri için ben korkuyorum konuşmaya.(kalbim kırılır onları kırarım diye) araya aracı koymayı düşünüyoruz.yani iki tarafında aile dostu olan biri var.erkek tarafı ona haber göndersin diyoruz sen ne dersn

• Tşk ederim.2 ay daha bekliyeceğiz.Araya aile dostlarımızı koyacağız.Ondan sonra söylediğin şeyi düşüneceğim.Yardımların için çok teşekkür ederim.Allah razı olsun :)

• ALLAH şimdiden mutluluk sıhhat ömür boyu şifa versin ikinize de umarım herşey gönlünüze göre olur :)

Erkekler Ne Diyor 5

• hemencik gelinde alın kızı demelerini mi bekliyodun :S acelen ne bekle biraz ailen senin 6 yıldır görüştüğüünle ilgilenmez araştırır sorar soruşturur.

1|0
    0|0
    • Tabi ki bekliyorum acelem yok.Ama uzun süredir görüşüyoruz.Yaşım da 27 bu arada.Yani artık zamanı geldi diye düşünüyorum.Ailem ailesini tanıyor.Çok yabancı değiller.Ama babamlar biraz mesafeli şu an.Ben ne yapmalıyım

• :))))) kıyamam ona ya

• kıyamazsında mesajdır o ;))

• Sakin ol v

Hiç bir şey yapma,siz istedikten sonra

Her şey kendiliğinden hal olur bence.şuanda

Önemli olan bu sürede kimsenin kırılmaması

1|0
    0|0
    • :( günlerdir ağlamadan uyumadım. çok zor çok bunaldım bu durumdan.babamla konuştum birşey değişmedi.istemeye geldiler değişmedi.karşımda çocukluk gençlik aşkım var.diğer tarafta babam.erkek arkadaşım da çok üzülüyor bu duruma haklı olarak.26 yaşındayım o da 28.çocuk da değilim anlıyor musn :(

• Adam haklı. Bazen seçenekler arasında 1 seçim yapman gerekir. bu gerçekten zor olanı. ancak sevdiğin adama hayatnın sonuna kadar güveniyorsan her konuda adamı seç derim. çünkü ailen sana kıyamaz belli bir zamandan sonra kabullenir.

1|0
    0|0
  • Merhaba kardeş

Evde kalacaksın kız yaşın gelmiş başını geçiyor

6 senedir o göbelle neler yaşadınız anlat bakıyım

Sana el değmemiştir umarım..

Her neyse, sen baban söyle

Baba baba de, beni ever artık de, canıma tak etti bekarlık de

Mart ayı gelmeden seni evlendirsinler

1|0
    0|0
  • dogru bir karar almışsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• annenle konuş soran

sizin evde durum nasıl bilmem de en rahat ya annelerle ya da ablalarla filan konuşulur genelde

varsa abla vs. ona söyleyebilirsin o sorsun

ayıp ailenin yaptığı

olumlu ya da olumsuz bir cevap vermeliler

1|0
    0|0
    • Annemle geçen sene konuştum..Ailemle ilişkim iyidir ama bu konuda çok çekingenim.Onlarda fazla istemiyorlar erkek arkadaşımı.Beni kırmalarından korkuyorum sanırım.Bir aracı yoluyla söylesem mi? yoksa erkek tarafı mı sıkıştırsa

• yemin ederim tek sebep bu.üstelik damat adayını da az çok tanıyorlar.ben sanırım bir süre daha sessiz kalıp erkek tarafının haber vermesini bekliyecem.ben babamı kırmak tartışmak istemiyorm ya

• babanı kırmayacaksın ki tartışmayacaksın da

sen aile dostunuzla konuş güzel güzel o babanla konuşsun uygun bir şekilde

ve söyle babanla karşı karşıya gelmek istemediğini o yüzden tatlı konuşmasını rica et

aynı zamanda erkek arkadaşınla da konuş haber göndersinler

bir cevap gelmedi sizden vs. diye

bekleyerek olmaz 6 sene geçmiş daha ne kadar bekleyeceksin

• Allah yardımcın olsun ama ıyıce bır dusun annenın babanın ahını alırsan mutlu olamazsın rızaları olması lazım babana nededını sordun mu pekı

1|0
    0|0
    • Sordum da babam memur olsun sabit işi olsun diyo.benimki ticaret yapıo.tek mesele bu.günlerdir intihar etmeyi düşünüyorum :( her iki tarafın da bana bunu yaşatmaya hakkı yok.gerçekten artık kaldıramıyorum :(

• Dur be sakın olur seytana uyma tek sorun buysa baban haksız

• valla nasıl yaparsın bılmem ama altta yorumda okudum resmı değilmiş işi ticarı işi var demişsin bundan sıcak bakmıyolarsa hıc umursama ben aılemı üzmek ıstemedım ayrıldık ne oldu yıllar gectı unutamadım sonrada yasın 29 oldumu annen sana evlenenlerı cocgu olanları söylüyo ıyıce sınır oluyosun o zaman farklıydı ee sızde hemen ayrılnız demıyomu bıde yaznı kısacası degmıyor aılen sonra senın yasadgn sorunları anlamıyor

0|0
    0|0
  • bence senin ailende açık açık konuşman lazım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...