Kadın olmanın nesi zor sizce......?

kadın olmanın nesi zor sizce...? soru sorusorudetayı

0|0
18|14

En İyi Kız Görüşü

• Nesi kolay kadın olmanın ki ? hele anne olmanın ?

Siz her ay bir hafta adet sancısı çektiniz mi ? canınızdan can verip bir bebeği 9 ay taşıyıp mide bulantılarına, sancılara katlanıp acılar içinde çığlık çığlığa doğurdunuz mu ?

Uykusuz geceler geçirip çaresizlik içinde bir bebek ağladıkça ağladınız mı ?

Her şeye ığğ derken elleriniz bebek kakasına kusmuğuna bulaştı mı ? Ve bunları hiç yüksünmeden yaptınız mı ya da kaç gün yapabilirsiniz ?

Gece sabaha kadar uyumadan sabah kalkıp daha omzunuzdaki kusmuğun ekşi kokusu gitmeden işe gittiniz mi ?

Kızlık zarıydı bekaretti derken toplum baskısı yüzünden her şeyiniz kısıtlandı mı ?

Taciz tecavüz korkusu yaşadınız mı ? o açıktı bu kısaydı derken giyim kuşam gibi özel zevkleriniz bile başkalarının keyfiyetine ( anne-baba-abi-koca) rıza göstermesine bağlı kaldı mı ?

Bir evin yemek çamaşır ütü temzilik tüm sorumluluğu omuzlarınıza bırakılırken bir de çalışıp eve para getirmek zorunda kaldnız mı ?

Eşinin şiddetine maruz kalıp dayak yiyenler de cabası...

Nesi kolay ki kadın olmanın?

7|2
    0|1
    • hocam erkek olmanında kendine özgü zorlukları olsa da size katılıyorum .

Kızlar Ne Diyor 17

• Bu sorunun en iyi cevabını zahten bence alttaki yorum yazan bir mod bir kadın üye vermiş.Uyumadan şöyle gözlerimi ufalayarak bir şeyler paylaşmak istedim.

Bence kadın olmak bazen avantaj olabiliyor.Hele hele güzel bir kadın olmak bir çok kapıyı açabiliyor.Bunun sonuçlarını zahten medyada tv vs görebiliyorsunuz.Benim için kadın olmanın en zor tarafı ve ya hayatı bana zorlaştıran bir takım erkekler oluyor.Erkekler hayatı bana zorlaştırabiliyor.Tacizle, tecavüzle , şiddettle bizi korkutabileceklerini sanıyorlar.Hatta küfürle, bastırarak, bizleri kısıtlayarak vs.Asırlardır kendileri ellerini kollarını sallayarak yaşamışlar ve şimdileri kadınların onlar gibi davranmasını bir çok erkek hazm edemiyor.Bu evren bile bir kadındır.Saygıyla eğilin :).Öpün toprağı.Bir kadından doğduk bir kadının kara kara bağrına toprağa gömüleceğiz.

İyi paylaşımlar.

0|0
    0|0
  • Kadınlar hassastır.Acı ,korku,şiddete maruz kaldığında hayat onlar için zordur çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • Mahremsiz bir yere gidemiyorsun :D gerisi zor değil şükür sebebi. Ohh çalışmak zorunda değilim ekmek kazanma derdim yok sadece eşime hizmet edicem çocuk yetiştircem nesi zor yaa

0|2
    0|1
  • Kadın olmak zor degil ..

Akıllı yaratıklarız , kullanabildigimiz sürece "zor"diye bisi olmaz..

Ama cidden regl dönemi en zor kısmı..

0|0
    0|0
  • kadin olmanin en zor yani, erkeklerin degismez kafasiyla ugrasmak zorunda olmaktir.

0|0
    0|1
  • Erkeklerin seks objesi olarak görmesi

1|2
    2|4
  • Otobüslerden nefret etmek bazen

0|0
    0|0
  • ağda yapmak cart curt

0|0
    0|1
  • Yanlış anlaşılır diye bır sokakdan 2. kez geçememek...

0|0
    0|0
  • Kolay değil aslında, bir sürü yapman gereken şeyler var.

0|0
    0|0
  • çocuk doğurmak heran tecavüze uğrayabilme şiddet

0|0
    0|1
  • A dan Z'ye herseyiiiiii

0|0
    0|0
  • benim bir kadın olarak en zorlandığım şuan ki şeylerden biri de yolda yürürken erkeğin bana öküzün trene baktığı gibi bakması ve en kötüsü de arkadan hala baktığını düşünüp utanmam ve doğru düzgün yürüyememdir bence çoğu kadınlar da bu sorun var.

0|0
    0|0
  • seni seven bir erkek bulduğun an bence dünyanın en kolay işi

bütün işleri ona yüklersin mesela ;

hastaysan senin tribini o çeker bütün gün onu da mutsuz edersin

9 ay boyunca sen uyumadıysan o da uyumaz senle birlikte 9 doğurur

hep güvenilir kollardasındır

ilgi sevgini erkekten karşılarsın

hiç eve para götürme gibi bir sıkkıntın olmaz istersen evde otur bütün gün erkek eve para getirmek zorundadır.

aslında erkek olmakta zor hep biz kızlar ne çekiyorsak sevdiğimiz adama da onu yükleriz :)

0|0
    0|0
  • Türkiye de kadınsan zaten en büyük sorun orda başlıyor. herkez başında koca oluyor. her işinize burun sokan mallarla dolu bir hayat yaşıyorsunuz sonrası malum. sıralamaya bakarsak

oku

okul bitti

evdesin

evlen

çocuk yap

çocuk ve kocaya bak

kendini unut

geber

. evleninceye kadar herkezin gözü sende olur evlenirsin kaynana koca başında dır dır illa çocuk yap. çocuk olur derdi tasası bitmez seveni çok bakanı yok olur. koca zaten çocuk kaynana başında çorap ee sonra kadın bakımsız çirkin şişko koca aldatsa haberi olmaz bazen uykusuzluktan adama kalsa iş ev mekik dokur haspam. kendine gelemeyerek hayata küserek ölmeyi bekler kadın. tabi tüm bunlara karşı namus bekçisidir. adam oraya buraya göndermeyerek önlediğini sansada kadın hep savaşa hazır bekler gibidir. türkiyede kadınsan en büyük sorunu yaşarsın. erkeklerin yaşadığı en büyük soruna gelirsek napolyon misali PARA PARA PARA

1|0
    0|0
  • çalışmak hemde evine bakmak sorumluluk almak zor bence

0|0
    0|1
  • zor değil kolay valla

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• kadın olmak zordur gerçekten.ana olmak daha bir zor.

3|0
    0|1
  • güzel olmanın zorluğu vardır sadece kadın olmanın değil

1|0
    0|1
  • tacize ve tecavüze uğramak

şiddete mazruz kalmak

giyimleri ile haksız yakıştırmalar yapılması

güzel olamadıklarını düşündüklerinde kendilerini kötü hissetmeleri

kilo alıp verekte zorlanmaları

kadınsı özelliklerinin verdiği zor dönemler

olmalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • taciz edilmeleri, şiddet görmeleri, her konuda haklarının az olması, hakir ve işe yaramaz görülmeleri. bunları yapanın insanlığından şüphe ediyorum

3|0
    0|1
  • sana göre kadın olmak yemek yapıp temizlik yatakta bacakalrını ardına kadar açarak üzerinde tepinmene izin vermesimidir?

atalay demircinin finalini tekrar izle:) adam özetlemiş:)

0|0
    0|0
  • -Sex objesi olarak görülmek

-Fiziken erkekten güçsüz olmak

-Duygusal olmak

-Regl

-Anne olmak

-Namusu bacak aranda aramaları vb.

1|0
    0|2
  • taciz,tecavüze uğramak ve zoraki yaptırılan hayat kadınlığı. allah korusun. ülkemizde tahminimce çok var böyle zoraki hayat kadınlığı yaptırılan. yerli olsun yabancı olsun.

0|0
    0|0
  • Kadın olmanın nesi zor ?

Bugün ne giysem yarın ne giysem şuraya giderken ne giysem dışarı çıkarken ne giysem diye kendilerini paralamaları...

En büyük dert ağzını kırıyım

0|0
    4|0
  • Bu ülkede insan olmak bile zorken kadın olmamak çok daha zor

0|1
    0|0
  • sabah kalktıgında corapların nerde oldugunu bilmek

0|0
    0|0
  • adet adet kan aktıgı aadet dönemleri var la onların amanin düşman başına :)))

0|0
    0|0
  • olum ayakta işeyemiyorlar daha ne olsun la :(

ayakta işeyebiliyorum diye çok şanslıyım

cayırt

0|0
    0|1
  • hiç

0|0
    1|1
  • kimi kadınlar doğru seçimleri yapar ve hiç kirlenmez, aldatıp kandırılmaz; kimileride şanslı çünki onları kollıyan düzgün biri vardır etrafında. kadın ne zaman zorlanır? bu ilk süreçten ikinci sürece atıldığında..vemelakin sonrası fifi, hopa şinanay

0|0
    0|0
Yükleniyor...