Böyle bir işin içinden nasıl çıkarsınız?

Doğu'da, töre kanunlarının fazlasıyla yaygın olduğu bir bölgede yaşıyorsunuz. Ailenizle başka bir aile arasında kan davası var ve bu dava ancak bir kız alıp verme yoluyla çözülebilir. Aksi taktirde kan dökülecek.

Çok sevdiğiniz,evlenmek istediğiniz biri var.

Siz baylar; sevdiğiniz kişiyi kalbinize gömüp o kızla evlenir misiniz? Yoksa sevdiğiniz insanı alıp kaçarak ailenizi tehlikeye mi atarsınız?

Peki siz bayanlar; sevdiğinizi bırakıp o eve gelin gider misiniz?

Güncellemeler:
Su ve Ateş filminin fragmanını bile izlemedim. Sürekli aynı şeyi zırvalayıp durmayın

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• Banane kan davasından ya. Sevdiğimi alırım ya da dur nan vazgeçtim diğer kızı alırım. Nasılsa orada kuma getirme var sonrada sevdiğimi alırım oohh 2 kızla birden oley :PP

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Yalnız o kalbe gömüp başkasıyla evlenme falan dediğin kadar kolay olmuyo, misal: ben nişanlıydım sevmediğim bir kızla (durumun nasıl oraya geldiği ayrı bir muamma) evlenmek bana ölüm gibi geldi ayrılmak istedim iki aile tarafıda başımı yedi, en son iyice bunaldım valla köprüden atlarım dedim bu kızla evleneceğime :D tabi kendi aileme, kurtuldum yani. O şekilde yaşamakla ölmek arasında fark yok onu anladım.

0|0
    0|0
  • Bastim eksiyi. Ne cevaplayanlara arti/eksi verilmis ne de cevaplara dogru duzgun bir yorum var.

1|0
    0|0
  • Herşey filmlerdeki gibi olmayabilir (: çok izleme

0|0
    0|0
  • Yasamam en basindan oyle bir yerde..

0|0
    0|1
  • eger sırf ben bunu yapıyorum dıye akan kan duracak sucsuz ınsanlar olmeyecek esler kocasız cocuklar babasız kalmayacaksa bunu serefle yaparım.. cok sevdıgınız bırı var bolumu ıse bos ıslerden ıbaret.. bu devırde bırını cok sevmek dıye bısey yok bırınden cok yararlanmak var... dunyada bırbırını cok sevıpte evlenen ve su an cok ama cok mutlu olan bır tane cıft gosterın bana ya bır tane.. ben hıc ama hıc gormedım de duymadım da.. o yuzden onemlı olan ınsanlıga faydalı olmak.. hıc dusunmezdım bıle..

0|0
    0|0
  • durum neyi gösterir bilinmez.

0|0
    0|0
  • bir odaya kapanın tüpü açın son sigaranızı için ve sarılıp ölümü bekleyin gerkeste kurtulsun, yazcaktm ama şimdi gerçek falan olur sora beni bulurlar bide sebebiyet vermekten ceza verirler sonra benden kurtulamazsınız diğer tarafa geldiğimde, sonuç ; bu ne b.ktan bir mesele arkadaş eğitim şart

0|0
    0|0
  • Ailemi asla tehlikeye atamam ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır elbet bir kaçış yolunu bulurdum :)

0|0
    0|0
  • evlenmem, zaten karşı taraf da beni tanıdığı için "ya tamam bu husumet bitsin biz de kızımızı vermeyelim" derler :)

0|0
    0|0
  • Recep İvedik'in senaryosu değil mi bu :( Cevaba gelecek olursak zor bir durum bilemem :/7

0|0
    0|0
  • benden sonra geleceklerin sevdikleriyle evlenebilmesi için sevdiğim kızı ciğerlerime gömerim mecbur olduğum kızla evlenirim ama asla ona elimi bile sürmem hiçbir suçu olmamasına rağmen..

0|0
    0|0
  • Zor soru, en iyisi kaçmak.

0|0
    0|0
  • Sonu ölüm olsun ama sevdigimle olsun nasil olsa her nefis ölümü tadacak . Sevdiklerim yani sevdigim olmadan neyleyim hayati ..

0|0
    0|0
  • Karsı tarafın kızını alır kan davasını bitirirdim.Mümkün olursada 2. eş olarakda digerini alırdım olmazsada canımız sagolsun.memleketi ollmasada iki aile kurtulmus olur.

0|0
    0|0
  • İhtimaller üzerine yaşamam

0|0
    0|0
  • La kızım ne pis sorular soruyosun sen ya ağzını yırtarım senin :D

0|0
    0|0
  • kendimizi neden hep kapana kisilmis hissedelim.biraz da iyi guzel soyleyin be

0|0
    0|0
  • Gerçekten karışık bir durum.

0|0
    0|0
  • Su ve ateş izlemişsin belli

çok film izlemeyın söylüyorum hep :D

0|0
    0|0
  • Böyle şeyler anca filmlerde olur. Şu Doğu algısını kötü kullanmaktan vazgeçsek ya artık.

0|0
    0|0
  • alın yazını olur insan kaderini bulur,

0|0
    0|0
  • evlenecek erkek ve bayan bu konuyu konuşup çözebilir

0|0
    0|0
  • Eğer bigün ülkenin başına geçicek olursam doguya atom bombası sallattırcam

0|0
    0|0
  • sevdiğim kızla evlenir düşman sülalenin kökünü kuruturum gebersinler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gelmiş buraya film senaryosu soruyorsun ! Sana Cevabimda o filmin sonu olsun.

0|0
    1|0
  • kan davası bitmez. yani ben kendimi ateşe atsam da bitmez, cahilliğin doğurduğu şeyi cahilliğin ortadan kaldıracağına inanmam. onun için de çok sevdiğim insandan vazgeçmem. kaçılır, yeni bir yerde yeni bir hayat kurulur, bir şeyler yapılır, bir çaresi bulunur elbet canım.

0|0
    0|0
  • Gerçekten bu kadar acımasızmı bu töre denen şey merak ediyorum. Allah böyle bir durumda bırakmasın ama aile tabiki

0|0
    0|0
  • böyle şeyler kaldı mı hala ya insan aldatmacası bu ben doğulu değilim ama doğulu çok yakın arkadaşlarım var ve hepside bu tarz şeylerin olmadığını söylüyor :) ama yine de söyleyeyim ailem her şeyden önce gelir :) :)

0|0
    0|0
  • Su ve Ateş'in senaryosu değil mi bu? :)

Gitmezdim sanırım.

0|0
    0|0
    • İnanır mısın o filmin fragmanına konusuna falan hiç bakmadım bile.

Aklıma geldi bir an

• bunun fınalınde adam ölüyor:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...