Kapat

Hayır, onlara acımayın...

link

...ve hayır, onların haline bakıp şükrederek, üstlerinden iki sevap kapma basitliğini de göstermeyin...

...sadece onları anlayın, hayatlarının kolaylaştırılmasına vesile olun...

Son cümlem sırf soru mahiyeti taşısın diyedir: Buyrun paşazadeler, bu videonun sizde bıraktığı duygu ve düşünceleri belirtmek ister misiniz..?

1|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Görüntülerde çok güzel bir mesaj verilmiş, tabii o mesaj kaç kişi tarafından alınmıştır, bilemeyiz. Herkesin başına gelebilecek şeyler, onlar da istemezdi hayatlarının bu derece zor olmasını... Kimse mükemmel değildir.

Birkaç satır geldi aklıma, bu görüntülere uygun sanırım;

Ne gariptir ki toplum olarak,

Aklı yavaş olana değil de ayağı yavaş olana,

Yüreği kör olana değil de gözü kör olana acırız.

'Halil Cibran'

0|0
    0|0
    • Bizim gibi "ekranın öte kısmından" izleyenlerce ne denli mesaj alınmıştır bilmem ama...

..."camekanın öte kısmından" izleyenler için bu sadece eğlence olmuş gibi duruyor...

...baksanıza; fotoğraf çekmeler, taklit etmeye çalışanlar...

• Maalesef, tepkiler utanç verici. İnsanlık ayıbı.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Güzeldi.

Yoruma gerek yok.

1|0
    0|1
  • yazdıklarını okudum ve sanırım en anlamlı kısmı

"...ve hayır, onların haline bakıp şükrederek, üstlerinden iki sevap kapma basitliğini de göstermeyin..."

bölümüydü. pek anlaşılmamış, hatta cevapları göz önünde bulundurursak yanlış anlaşılmış. bunun önemli bir nokta olduğunu düşündürttü bu video ilk olarak.

1|0
    0|2
  • Acımak acizliktir üzülürüm ama onların yaşama tutkusu kimsede yok :)

Ben onlardan çok şey öğrendim

Ve teşekkürler paylaşım için :)

0|0
    0|0
  • kendini engellilerle kıyaslayıp içten içe mutlu olanlara sadece acıyorum.

0|0
    0|1
  • kimse onların üzerinden sevap kapma hevesinde değil herkes senin kadar duyarlı merak etme kendini özel zannetme

0|3
    4|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Böyle duyarlı kişiliklerde varmış demek çok güzel

2|1
    0|0
  • izledimde bişey anlayamadım sakat insanların heykelinimi yapıyolar :S

0|1
    1|1
  • kendimi engellilerle kıyaslamam ama halime de şükrederim tabiki..beterin beteri vardır...eskiden uzun boylu olsaydım keşke diye üzülürdüm ama harbi salakmışım..elim ayağım tutuyor daha ne olsun...

insan beyinden engelli olmasın yeter..gerisi mühim değil...maalesef çevremizde beyinden engelli çok kişi var anlayana!

0|0
    0|0
  • insan hepsi aynı bir tornadan çıkmıyor elbetki farklılıkları olacaktır... ancak bu farklılık onlara öcü gözüyle bakılmasını gerektirmez. kimse mükemmel olmak zorunda değildir.

0|0
    0|0
  • doga bozuk olan herseyi içinde yok eder.

baskalarının hayatına bakıp kendine sukreden saten engellidir.

iki sevap kazanmak o kadar basitsenecek birsey degil ,basitsiyorsan saten sevabın sahibi olanın dogayı yarattıgını ve o doganın sonsuzluk oldugunu sandırır sana

0|0
    1|0
    • Ne vakitten beri "Sosyal Darwinist" oldunuz..? :)

• her insan bir engelli adayıdır, acımak değil duyarlı olmak gerekli karşılaştığımız engelli insanlara karşı

1|0
    0|1
  • Allah engellilere engelleri orantısında ahirette büyük mükafatlar verecektir,ama ruhtan anlamayan ateist kafalara bunu anlatamazsın.hayat iki perdedir dünya ve ahiret gibi.

0|0
    0|0
  • Vay be. juoıkş

0|0
    0|0
Yükleniyor...