Türkiye'ye adını veren Keltler mi?

Bilinmeyen-gizli kalmış tarih, inançlar ve komplo teorileri üzerine araştırmalarıyla tanınan yazar Aytunç Altındal, Habertürk'te Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programına konuk oldu.

"TÜRKİYE'YE ADINI VEREN KELTLER"

Aytunç Altındal, yine çok tartışılacak konulara değindi. Anadolu tarihinde Keltler'in yerinin pek bilinmediğine değinen Altundal, Türkiye adının Türkler'den önce kullanıldığını, ve bu adı Anadolu'da ilk Keltler'in kullandığını söyledi.

Altındal'ın araştırmasına göre M.Ö 13. yüzyıldan itibaren Kuzey-Batı Avrupa'da (Britanya Adası, İrlanda, Fransa, İspanya'nın bir bölümü ve Kuzey İtalya) dağınık kabileler halinde göç eden Kelt toplulukları, M.Ö. 7. yüzyılda batı Anadolu'yu işgal edip bir dönem yaşıyor, yaşadıkları bölgeye eski başkentlerinin adı olan "Turkije" adını koyuyorlar.

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Gayet enteresan bir bilgi..

Bunu ben de duymuştum ama detaylı bir araştırmaya vaktim olmamıştı..

Paylaşım için sağol..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Alternatif tarih Türk insanına haz verdiği için, böyle şeylere inanan çok var.

0|0
    0|0
    • bu türk tarihinde diil irlanda tarihinide yazıyor.

• inanan çok var diyerek yalan bir bilgi oldugunu düşündüğün ortada.ebnde diyorum ki bilginin gerçekliği sağlam.yani neden inanmasın insanlar buna.delilleri var sonucta

• 1 soru görüp inanmam mümkün değil.

Araştırma yaptığım bir konu da değil, tarafsızım.

• Pelin Çift'in programlarını izlemeyi seviyorum. Başarılı bir televizyoncu bana göre.

0|0
    0|0
Yükleniyor...