Düğünde gelinden başkasının beyaz giymesini nasıl engellenir?

Yazın olacak düğünümde benden başka bayan da beyaz elbise küçük kızlarda gelinlik görmek istemiyorum bunu nasıl engellerin buna fikirlerinizi iletirseniz çok mutlu olurum. ( benim aklımdan davetiyeye bununla ilgili siir sel bir davetle belirtmek geldi ama nasıl yazdrcagmı bilmiyorum lütfen yardım edin)

Güncellemeler:
Ya sevmiyorum arkadaşlar hatta tiksinti. Bide düğünlerde beyaz renk özeldir bence, rol çalmaya çalışanlar olacağını hissediyorum. ( kayınvalide, abimin eşi gibi)

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• Al aha başka bir kırık da bu

Yavrucuğum neden öyle şey yapmaya çalışıyorsun

Davetiyene aynen şunu yaz

Değerli davetliler benden başka beyaz giyen olursa ebesini yad ederim de..

Çok nostaljik olur

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir melek yeter bir düğüne

Beyaz giymeyin söz olur

Damat beni aldı sen kal öyle

Sİyah giyme toz olur :D D

3|0
    0|0
    • güldürdün :D

• Biri anacım bri karıcım :D Beni seven anamıda sevmeli ki ben onunla o nikah masasına oturayım. Kusra bkma gercekler acıdr :D

• Sen dediğini yap sonra konus yaşamadan bilemezsin :-) algılayamazsın uzaktan davulun sesi hoş gelir içine gir öğren önce:-)

• Kimseyi çağırmayarak bu durumun önüne engel olursun.

Gelinliğin hoş bir şey olursa , sende de onu taşıyabilecek fiziksel özellikler varsa kimsenin beyaz giymesi batmaz.

Bunu yazdım çünkü çok itici bir soru sormuşsun .

1|0
    0|0
  • Engelleyemezsin malesef.

0|0
    0|0
  • espriyle karışık olarak söyleyebilirsin davetiye de ;) veya çocukları getirmeyin dersen büyükler genelde bu kuralı bildikleri için giyinmezler zaten

0|0
    0|0
  • Bence hiç kimsenin giymeyeceği bir renkte gelinlik diktir :)

0|0
    0|0
  • Sende siyah giy bence

0|0
    0|0
  • madde değişikliği lazım meclise sunmalısın

0|0
    0|0
  • özel olunca uzaya çıkmıyorsun. ne abartı şu gelinlik işi. birkaç saatliğine giyineceksiniz, 10 bin 20 bin liralık gelinlik alıp adamın hayatını altüst ediyonuz. yazık nedir bilmiyorsunuz. o paralarla, kuracağınız yuvada katkınız olsun.bir o kadarda düğünde yapılan masraf sayesinde, yeni bir ev ve araba alınabiliyor. eşinize destek olun. düğünden sonra, çok çok 1 hafta arkadaşlarınız konuşur. ondan sonra kimsenin umrunda değildir o düğün. gelip geçici bir duygu. rüya gibi, yıllarca destan olacak bir düğünmüş gibi sanıp kendinizi kandırmayın.

0|0
    0|0
    • Bak o konuda haklısın hiç bir zaman müsrif olmadım olmamda .ama her genç kızın hayalidir gelinlik giymek ,kına gecesi yapmak ,düğün falan ama büçemize göre. Gerekirse evde ya da sokakta yaparım o gelinliği kınalıgı kiralarım ya da ödünç alirim ama yinede giymek isterim.

• hah şimdi oldu, sevdim bak bunu :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Kayınvalideniz veya yengeniz zaten beyaz giyer mi onu bilemem:) Tabi onların beyaz giymesini engellemek abiniz ve kayınpederinize kalıyor. Abinize çıtlatın ki yengeniz beyaz giymesin. Çünkü o günde en güzel olması gereken tek kişi ve en önemli kişi sizsiniz.

Ama inanların krem rengi gengi giymelerine mani olamazsınız:)

Zaten o minik gelinlikli nedimeleri kendiniz seçersiniz. En basit yolu şudur. Davetiyenin en alt kısmına bir not düşün.

Düğünde beyaz kıyafet giyilmemesi ve kız çocuklarına gelinlik giydirilmemesi rica olunur.

Eğer ki düğün organizatörünüze bunu belirtirseniz en güzel şekilde ve kalp kırmadan bunu davetiyeye ekleyecektir.

Tepki alacağınızıda şimdiden söylemek isterim. Mutluluklar ve sizden başka kimsenin beyaz giymeyeceğini umduğum güzel bir düğün olması dileklerimle .:)

0|0
    0|0
    • Fikriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim:-)

• Bak o dogru hadi validenin elbise alışverisini birlikte gideriz BN götürürum kendi annemide alıp.yendeyide abime söylerim.diğerleriyle en iyisi uğraşmamak galiba. Ufaklıklarıda ananelerine rica edip etek tutturmak dedigniz gibi.

• N'apacasınız sizin gününüz fakat herkesten çok yorulan yine siz olacaksınız. :) Düğün ertesi el öpme merasimi var birde ki ooo yani evlendik deyip ertesi günü yan gelip yatamayacaksınız.:) Bilmezler anlamazlar eğer ki düğünden hemen sonra bir yere gitmeyi planladıysanız hemen kaçarsınız. O merasimler falan sonraya kalır. Benim kayınvalide eltiler Türkiye'de yaşadığı için 1 sene sonra gitmiştim.Anlayışlı kadındır severim kayınvalideyi:) Fazla oynamayın ki ertesi güne kondisyon kalsın:)

• düğünümde giymeyin beyaz

belki sizede nasip olur bu yaz

bunun için davetiye yazdırdım

benide anlayın biraz ^.^

4|1
    0|0

• en çok Dikkati ben çekmek istiyorum gözden.

Beyazlar içinde gelmemenizi istiyorum sizden.

Mutlu günümüzde Sizi de bizimle beraber görmekten ;

Büyük onur ve grrur duyarm flan son kıta olmadı.

1|0
    0|0
  • Engelleyebileceğini sanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • davetiyelere not olarak çocuk getirlmesin yaz. ben öyle yaptım

0|0
    0|0
    • Sonunda beni anlayan bilecek birini bulmak sevindirdi. En özel günümde tek olmayı istemek komik mi �

• değil neden komik olsun senin günün istediğini yapmakta özgürsün

• İse sorun tam burada nişanlım böyle bir notun yazılmasının hoş olmıyacagı düşüncesinde ve annesi giyecek beyaz elbise

• Bende tam davetiyeye yazdır diyecektim sorunun sonunu okuyana kadar ama nasıl söylenir bilemedim.

0|0
    0|0
  • düğünde damatlık giyen 1 2 yaşındaki çocuklar çok tatlılar :D kimsenin giymeme gibi bir zorunluluğu yok fazla takmışsın

0|0
    0|0
  • Merak ettim niye istemiyorsun ki ? :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...