Kaynanamın ikiyüzlülüğü...

kaynanamla geçmişte çok sorunlar yaşadık. Onun müdahale etmesi yüzünden defalarca eşimle ayrılma durumuna geldik. Aynı evde yaşıyorduk, kavgayla gürültüyle ayrıldık. Oğlumu elimden aldın diye bana iyice düşman oldu, ayrıldıgım yerde de huzur vermedi. Babamın evine gittim 2 ay dönmedim. Ona da gün doğdugundan elinden geleni yaptı. Çocugumuz oldugu için eşim en sonunda geldi aldı beni. Gelip kaynanamların üst katına ev yaptık. Elimdeki avucumdaki bilezik para ne varsa hepsini bu ev için verdik. Ailem yardım edicekti, ailem geldiğinde bir yerden daha borç aldıklarını söyledi kaynanamlar, babam da madem paraya ihtiyaç kalmadı bende evinin bütün eşyasını alıcam dedi ve aldı. Son zamanlarda kaynanamla aramızda sorun yaşanmadı. Zaten ben işe gidiyorum çok fazla bir arada kalmıyoruz. Bir komşum birgün dedi ki, kaynanam arkamdan, babası ayrılınca bize kalmasın diye eve destek olmadı eşya aldı ki alıp gidebilsin. Ama şimdi sesi çıkmıyo gelinin, onun bir sesi çıksın bir tekme vurup göndericem, tapu benim adıma nasıl olsa. Bunu duydum perişan oldum. Benim malda mülkte gözüm yok, eşimi de kaybetmekten eskisi kadar korkmuyorum artık. Çünkü ailesiyle benim aramda bölünmesinden dolayı tamamen benim diye benimseyemiyorum onu bile... Ama bunları duyunca o kadar kötü oluyorum ki, ne yapacağımı şaşırıyorum. Ben çocugumu bırakıp işe gidiyorum, çünkü eşimin maaşının yetmeyeceği kadar borcumuz var ve ödenmek zorunda, Ben kendimden ödün verip mücadele ediyorum yuvam için, onu arkamdan söylediklerine bak. Nasıl davranmalıyım, ne yapmalıyım?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı kaynanalar yapar bunu. Burada iş erkekte bitiyor aslında. Maalesef bazı erkekler olayları objektif değerlendirmeyip yanlı kararlar veriyor. Siz eşinize durumu açıklamaya çalışınca da kötü kişi siz oluyorsunuz. Annenin erkek evlat üzerindeki egemenliğinin sonuçları. Yuvanız için sabredebildiğiniz kadar sabredin.

0|0
    0|0
    • Sabretmesine sabrederim ama, ben evladımı bırakıp çalışıyorum, çalıştıgımı getirip borca veriyorum. Peki ya bu yaptıklarım ya bu sabrımın sonu hüsran olursa...

• Ne denilebilir ki ? Sizin çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. Sonucu hüsran olur ya da olmaz. Bilemeyiz. Lakin ortada bir yuva var ve çocuk var. Buna göre düşünmek gerek. Dediğim gibi sizin çok fazla yapabileceğiniz yok. Şimdi size eşinizi boşayıp çocuğunuzu alın diyemem. Bu çok büyük bir karar. O zaman geriye sabretmek kalıyor. Peki eşinizin olaya bakışı nedir ? Birde kaynananızın dediklerini çok takmayın. Malda mülkte gözüm yok diyorsunuz, hiç aldırış etmeyin.

• Siz onu umursadıkça o daha fazla üzerinize gelecektir. Cidden kaynanalar tehlikeli. Allah yardımcınız olsun.

Erkekler Ne Diyor 2

• Rabbim hakkınızda her şeyi hayırlı eylesin..Hayli zor bir durum... umarım bir hal çaresini bulursun...

0|0
    0|0
  • Öylesi düşman başına.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah ıslah etsin kader :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...