Babanızın bir sene içerisinde ölecek olması halinde sizin ona karşı tavırlarınızda bir değişiklik olur mu?

İslamın ahiret hakkında verdiği müjde ve teselli

iman düşüncesi ile eskiden tanımadığı ve ayrıldıktan sonra da hiç göremeyeceği babasını, kardeşini, karısını, milletini ve vatanını sever, hizmet eder. Ve tam sadakate ve ihlâsa pek nâdir muvaffak olabilir; o nisbette kemâlâtı ve seciyeleri küçülür. Değil hayvanların en ulvîsi, belki baş aşağı, akıl cihetiyle en biçaresi ve aşağısı olmak vaziyetine düşeceği sırada, âhirete İmân imdada yetişir. Mezar gibi dar zamanını, geçmiş ve gelecek zamanları içine alan pek geniş bir zamana çevirir ve dünya kadar, belki ezelden ebede kadar bir daire-i vücut gösterir.

Bediüzzaman Said Nursi

Diyelimki ailenizin 1 ferdi 1 sene içerisinde vefat edecek.bu düşünce sizin hayatınızı nasıl etkilerdi.tv ve pcye az vakit ayırıp kahvaltı ve akşam yemeklerini onlarla yiyip ,tüm günleri onlarlamı geçirirdiniz yoksa,ölsünler ne halleri varsa görsünler deyip onları görmemezliktenmi gelirdiniz?

Aslında ölüm her an başımızda belkide sevdiklerimiz ölümleriyle bizi yakın bir zaman sonra terkedecekler veya biz ölümümüzle onları terkedeceğiz. bu bir hafta içerisindede olabilir bir ayda olabilir.sevdiğimiz insanlara her an ölecekler gibi bakıp üstlerine titreyip daha çok değer göstermek bize ne kaybettirir.bence çok şey kazandırır.ya sizce?

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• daha sabırlı olurdum ki oyle de oldum onlara karşı.başlarına bırşey geldımı anlıyosun aslında daha çok kıymetlerını.onlar bız küçükken hertürlü sabrı gösterırken bız evlatlar bazen of dıyebılıyoruz.bunuda dememeyı öğrendım zamanla.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...