Meslek hayatınız ile ilgili geleceğe yönelik hayaliniz/planınız var mı?

İyi geceler KS üyeleri :)

Ben Turizm otelcilik konaklama işletmeciliği okuyorum.

Mezun olduktan sonra 4-5 sene bir otelde çalışıp kenara yatırım yapmayı düşünüyorum. İşte ek olarak kredi çekerim falan

Kafamda oluşturduğum şey ise Kahve evi/ Restaurant tarzı bir yer. Sıkı bir ortak bulup İstanbul ya da akdeniz-ege taraflarında bir yerde açmayı düşünüyorum. Tabi şimdilik sadece bir hayal ama kafam da mekanın dekorasyonu olsun, menü olsun, içeri de çalınan müzik tarzı olsun her şeyi kurmuş bulunmaktayım..

İsmin patentini alıp bir de içki ruhsatı almam lazım elbette. Yemeklerin yanında şarap çeşitleri olsun istiyorum mesela.

Hani bir insan girdiğin de içeriye kendini çok iyi hissetmeli, 1.sınıf hissetmeli.

Öyle bir atmosfer yaratmayı düşünüyorum. Normal bir kafe/restauranttan daha çok tıpkı kocatepe, kahve diyarı, kahve dünyası tarzı marka haline gelmiş bir yer var yani kafamda :)

Peki sizin ileriye dönük planlarınız, hayalleriniz neler ?

0|1
3|35

En İyi Erkek Görüşü

• Hayaller bitmez, ama geleceğe yönelik çok plan var. Kendi işimi kurmak belki de " Marka " olmak istiyorum. Yurt dışına turlar, çalışmalar yapmak istiyorum. Acun Ilıcalı gibi olmak benimde bir hayalim sanırım (: Güzel soru şekerim (= 5****

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Ben işletme bölümü öğrencisiyim. Bir yandan da kendi işimi yapıyorum, yani hem okuyup hem çalışıyorum diyebiliriz. Bir miktar sermayem sayesinde baba mesleğim olan galericilikle ilgileniyorum. Araba alıp satmak üzerine çok çalıştım, çok tecrübe edindim, bu işin içinde büyüdüm ben. Çocukluğum arabaların arasında geçti. Arkadaşlarım bisiklet sürerken ben ofiste arabaları incelerdim.

Şu anda yirmi bir yaşındayım, ikinci sınıftayım, satılmasını beklediğim bir tane arabam, kiraya verdiğim altı ufak çaplı araba ve kendi binek aracım var. Bir miktar babamdan destek görmüşlüğüm var, gerisini ben yaptım.

Gelecekte Havaalanlarında ofisleri bulunan, şirketlerin ve bireysel yatırımcıların araç ihtiyacını karşılayan bir şirket kurmak istiyorum. Bir yandan da sanatçılara ve elit kesim insanlara araç satabileceğim, lüks otomobillerle dolu, kocaman garajı olan bir oto galeri. Ama planlarım bunlarla da sınırlı değil.

Otomobil markalarının satış ve servis iznini alarak çoğu şehirde benim şirketimin logosunu taşıyan bayilikler kurmak istiyorum.

Bende hedeflerin biri biter, diğer başlar. Hiçbir zaman hedefsiz yaşamadım, her zaman birşeyler için hedeflerim vardı ve neredeyse çoğunu söke söke elde ettim. İnanıyorum ki, bu hedeflerime de ulaşacağım.

Yalnız babamdan yine destek almam lazım. Kendi imkanlarımla çok uzun sürebilir.

1|1
    0|0
    • Çok güzel hayaller bunlar.

Umarım istediğin gibi de olur.

Etkilendim.

• Umarım sen de hedeflerine ulaşırsın. Mekanı güzel yaparsan, daimi müşterisi olurum. :)

• Hıı fikir hoş, bak ortak olabilirim, mekanı da memleketim İzmir'e kurulabilir :D

Hedef koyman güzel, tasarlamak uygulamanın yarısıdır. Benimde kafamda üç şey var;

İlki Nostalji temalı bir kafe. İçinde nostaljik şarkılar çalınıp, duvarlarda anıları tazeleyen posterler bulunmalı, köşede gramafon, eskilere ait aksesuarlar...

İkincisi; Nostaljik filmler olan bir sinema açmak, en çok beğenilen filmleri tekrar insanların karşısına çıkarmak hoş olur diye düşünüyorum.

Üçüncüsü; 3 katlı bir binaya sırayla; kütüphane, çay-sigara-içki içilip kitap okunabilen bir alan ve bir de konferans salonu (kitap imza günleri, söyleşi,münazara vs. için) İnsanlar kütüphaneden kitaplarını alıp, kitaplarını,dergilerini okuyabildiği, arada konferans salonuna çıkıp etkinliklere katılabildiği bir kültür merkezi gibi bir şey istiyorum.

hiçbirini ticari olarak düşünmüyorum, tamamen ruhsal hazlardan..

1|0
    0|0
    • Üçü de mükemmel. Özellikle iki ve üçe bittim.

2. ye ortak olabilirim :D

• Aynen öyle.. Belki de milletin ayak işlerini yapacağız :D

• ahah her şey pedere bağlı desene^^

• Umarım o hayallerinin hepsi gerçekleşir. İlk fırsatta mekanına gelip özel menü'de ne varsa yemek ve içmek isterim. Kim bilir belki kitap imzalatmaya da gelirim ;)

1|0
    0|0
  • Ne güzel herşeyi düşünmüşsün umarım hayalini gerçekleştirebilirsin.. Ben bu tarzda hiç hayal kurmuyorum malesef

0|0
    0|0
  • Şu an da kamu da bilgi işlem biriminde çalışıyorum.

* 2 yıl sonra, POMEM'ine başvurmak istiyorum.

* 2 yıl sonra, akademik personel olarak uzman olmak istiyorum.

* 4 yıl sonra, adli bilirkişi olmak istiyorum.

Bu saydıklarım karakterimde ki ihtiyatlılıktan kaynaklanıyor. Şimdilik bunlar..

0|0
    0|0
  • işlerin başına geçip tedarik zinciri yönetimini türkiyenin uyuşturucu networkuna uygulayıp uyuşturucu baronu olup g*tümü 100 dolarlık banknotlarla silmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Sen mekanı aç bende grubumla çıkarım artık senin mekanda beraber kazanmış oluruz :D :D

1|0
    0|0
  • Şu an Psikoloji Bölümü öğrencisiyim :) Aynı zamanda müzik, fotoğrafçılıkla ilgileniyorum ve okulun radyosunda program yapıyorum. :) Okul bittikten sonra hayalim bir süre radyo ya da müzikle falan uğraşmak daha sonra Psikolog olup hastalarımla hayatıma devam etmek. :) Ya da yapabilirsem yüksek lisans yapıp klinik psikolog olup tıp fakültesi hastanelerinde çalışmak :)

0|0
    0|0
  • ben de turizm sektöründeyim.turiz taşımacılığı yapıyorum vergi mükellefiyim.şimdilik her şey yolunda gidiyor.web sitesinden işler geliyor anlaştığım tedarikçi firmalar var.elimde yani bana ait olan binek ve minibüs vıp tarzı araçlar var.hedefim önümüzdeki turizm sezonunda araç sayımı 2 katına çıkarmak.sonraki seneye de 2 katına.ve ardından binek araç filosu kurup yine turizm sektöründe turis müşterilerimin kiralık araç ihtiyaçlarını da karşılamak.aynı zamanda 2004ten beri kosgep üyesiyim.teşviklerinden yararlanma zamanım gelecek.henüz erken.

0|0
    0|0
  • Bana Müdürünüzü çağırın!..

0|0
    2|0
  • Bizim iş için büyük yatırım gerekli 1 milyon tl gibi bir rakam yurtdışından ikinci el makina prosedürü ne bilmiyorum steple bunu konuşmam lazım. Olmadı bir musterimizle ortak olabilirim en kötü ihtimal bir şirketin bünyesinde kaplamadan sorumlu kişi olarak 5000 tl ye çalışabilirim

0|0
    0|0
  • Hayalleri ve planlari olmasi insana hep umut verir. Oncelikle hayallerine ulasman dilegi ile.. Genc bir girisimcisin, belki ilerde baska planlarin da olacaktir. En onemlisi karar vermektir unutma. Kararverdigin ise girisip en iyisini yapmaya calismalisin.

Ben hayallerimin bir kismini gerceklestirdim ve sonrasinda yeni hayallerim oldu. Farkina vardimki gercege donustukce hayaller; yeni hayaller doguyor. En onemlisi ise yaptigin isten mutlumusun ve hayatinda mutlumusundur sonu.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

Ben hep bir otelde insan kaynakları müdürü olmak istiyordum ama artık anladım ki bu beni tatmin etmiyor. Ben ortaya bir şeyler koymak istiyorum. Zevkimi ortaya koymak istiyorum. İnsanların benim mekanıma severek geldiğini ve memnun kaldıklarını görmek istiyorum. Kısacası işletmecilik bana göre :)

• Kolay gelsin o halde ... umarim hayallerinin sonu mutluluk olur.

• hayallerım deılde pılanlarım var kendı ofisimi açabılırım mesela çok da zor olmadıgı ıcın hayal sınıfına gırmıyor. Bir sekreterim olabilir çıtır birşey. Evlenmezsem yapıcam böyle

0|0
    0|0
  • askerde kalmak uzman olarak 2 bin + üstü maaş birirkim dönüşte aşçılık veya polislik aşçılık kariyeri var pastacı olmak isterim polislikde özel görev timi gibi birşey yüzünden İnşaAllah ikisinden biri olur

0|0
    0|0
  • var..şirketi kurdum sayılır..büyük ihalelere girmek istiyorum..

0|0
    0|0
  • Maksimum hizmet kalitesine sahip, özel tatlıların yer aldığı, kahvelerin Starbucks ayarında olduğu içinde farklı konseptlerin yer aldığı ince detayları olan kafe fikri benim de her zaman aklımda. Hobi olarak keyifle işletmek istediğim bir kafe.

Seneye İnşaat Mühendisi ve İşletme diplomasına sahip olacağım ama bu konularda pek bir hayalim düşüncem yok açıkçası.

0|0
    0|0
  • 33 - 34 yaşında kendimi tamamlamayi düşünüyorum, başarılı olabilirsem özel sektör ya da kendi işim olmasının pek önemi kalmıyor.

Hayatımız kafelerde geçtiği için aslında mesleğimle hiç alakası olmamasına karşın bir kafe konsepti var aklımda, sadece başarılı olduğunu görüp satarım zaten...

0|0
    0|0
  • alıp başımı ıssıza yerleşecem para kazanmak için yaşamak hiç cazip gelmiyor artık senelerce uğraş didin çalış ne için ?

0|0
    0|0
  • çok plan yaptım olmadı bende planı vazgeçtim artık su akar yolunu bulur hesabı takılıyorum

0|0
    0|0
  • önce seninkilere cevap vereyim müsadenle.

4-5 sene bir otelde çalışıp kenara yatırım yapmayı düşünüyorum demişsin. çok sümsük bir insan değilsen bunu yapman mğmkün değil. neden dersen? o parayı çatır çatır yersin, öyle bir ortamda.

İsmin patentini alıp bir de içki ruhsatı almam lazım elbette. içki ruhsatı mı? yanlı duymadım degıl mı? :D senin hayalini kurdugun tarıhlerde o ıs ımkansıza yakın olacak..

şimdi gelelim bana. ben astronot olacam. 4 - 5 seneye ehliyeti alıp olurum :/

0|0
    0|0
    • Parayı yiyeceğimi bende düşündüm ama yemeyeceğim. O vakitler de evlenmişte olacağım çünkü. Eşim anlayışlı olacaktır ve o 4-5 sene de yardımcı olacaktır bana. Böylece bende aldığım parayı kenara koyabileceğim ki ayda 3 bin tl kazansam 4-5 sene ye sen hesapla. Bunun dışında evet içki ruhsatı çok zor, denenir efendim, uğraşılır. Ha olmadı mı? İçkisiz oluversin. O küçük bir detaydı.

• ihtimaller, ihtimaller. neyse güzel

• Tabii ki var

0|0
    0|0
  • turizm mi?yandın.Ben Alanya'da yaşıyorum,15-16 yıl bu sektörde çalıştım(gerçi 4 yılı çıkar)son 4 yıl işler çok kötü.Turizm bitti bitti,turist yok akdeniz sahillerinde...

1|0
    0|0
  • Bi ziq olmaz benden. 2 mekan işletiyorum aynı zamanda fındık ticareti yapıyorum arada düşerse şilede arasa komisyonculuğu yapıyorum. Ama hala borcum var ve bitmiyo. 26 yaşındayım ve 1 haftadır intihar etmeyi düşünüyorum. Öptüm by

0|0
    0|0
  • kafamdakilerin çoğunu yaptım. tutanı oldu tutmayanı oldu. ilerde bir pansiyon açmayı planlıyorum.

0|0
    0|0
  • Bi osmanlı da sen aç baya bir rate yaptı zaten .d

0|0
    0|0
  • ben otomotiv mühendisliği okuyup greencqrd la Abd ye gitmeyi düşünüyorum hem işimi yapıp hemde müzikle uğraşmak istiyorum hangisinden çok para kazanmaya baslarsam o mesleği seçicem ilerki zamanda

0|0
    0|0
  • Yapay zeka konusunda çalışıp makinaların insanları yok etmesini sağlamak. Sırf zararız şu dünyaya.

1|0
    0|0
  • oku oku bitmiyo ben onu anladım

0|0
    0|0
  • hayirli isler

0|0
    0|0
  • boşver yazmayım fazla uçtuğumu düşünürsünüz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 3

• Alanın uzman bir kişi olmak ve sağlıklı beslenmenin yaygınlaşmasını sağlamak.

Uzak Doğu ve Avrupa yemeklerinin aynı menüde birleştirip bir örüntü ile sunmayı düşünüyorum...

1|0
    0|0
    • Benim mekanın yemek menüsü sana hazırlatırız hayatım :)))

• hele bir çay getir..

bırazda kısa giyin ki süzeyim arkadan.. dsa

• Hangi aşçı beni kepçeyle vuracakmış şaşarım..

Tahtasını s.ki veririm..

Sen birde o tahta üstüne salata yap.. sad

• Turizm mezunuyum.

İşler planladığın gibi yürümeyebiliyor.

0|0
    0|0
  • mesleğimde hedeflerimin ve hırsımın sonu yok..

17 senedir havacıyım.. dolu dolu geçen seneler yorucu ve bir o kadar da yıpratıcıydı..

ölümlü kazalar.. soruşturmalar.. eğitimler.. bunların psikolojik ağırlığı, her yeni çıkan uygulamayı ve kuralı tekrar yürürlüğe sokma çalışması.. birbirinden farklı departmanların sorumluluğu.. yoruldum..

artık daha sade ve sakin bir hayat istiyorum..

biraz daha çalıştıktan sonra kız kardeşimle birlikte küçük bir butik açmak ve yurt dışından özel tasarım kıyafet vs aksesuarlar getirerek keyifli bir şekilde demlenmek ve oyalanmak istiyorum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...