Hiç mi saygı kalmadı ATATÜRK'e İstiklal Marşı'na ?

Ankara'da yaşayanlar bilir Kızılay metro altını. bu hafta içi ordaydım.. ve engelliler günüyle ilgili bir sergi düzenleniyodu.. Bizde merdivenlerden aşağı inerken İstiklal Marşı'nın okunduğunu duyduk. Durduk hemen.. Engelli olup yetersizliğine ragmen onca insan ayaktaydı. Ama eli ayagı tutan bu vurdum duymaz insanlar... Yüzlerce insanı görüyorsun orda herkes saygı durusunda duruyo. elini kolunu sallayarak adamlar geçiyo önümüzden. onların yerine ben utandım. Sevmek zorunda değilsiniz anlaşılan sevmediğinz için bakmadan geçip gittiniz ama saygı duymak zorundasınız.. Çok mu zor geliyo bu insanlara ?

Güncellemeler:
Ne mi alakası var?.. İstiklal Marşı keyfi bir durum için ortaya çıkmadı yazılmadı bestelenmedi. bağımsızlık nasıl kazanıldı? ordunun basında kim vardı Ya? Atatürkle ne alakası var ne demek... Hala aynı zihniyet hala at gözlüğüyle olaylara bakan insanlar..
Ben böyle bir düşünceye tahammül etmem. Etmeyide öğrenmem. Öyle öğrenilecek tahammül edilecek bir şey değil bu. İnsanın içi sızlıyo tüyleri diken diken oluyo. Kahkaha atarak geçip gidiyorlar. Ben onların namazlarında ibadetlerinde kahkaha atarak yanlarından geçmiyorum.
Böyle saygısızlık yapan aciz insanları gördükçe daha çok inanıyorum ne kadar doğru bir yolda olduğuma :)

0|0
20|47

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi istiklal marşlarına, kendi atalarına saygı duymayan toplumlar gün gelir başkalarının marşlarına başkalarının atalarina ve askerlerine saygı duymak zorunda kalırlar...

Tercihleri onların karakterlerini gösterir...

10|13
    3|3

Erkekler Ne Diyor 46

• Helal olsun senin gibi insanlara. Bu dönemde artık kendi bayrağımıza marşımıza sahip çıkmak bile çok büyük bir şey olarak algılanmaya başladı.

2|5
    0|0
  • Ne bu tarz bir insan oldum nede bu tarz bir çocuk yetiştirmek istiyorum.

Yıllarca dinle cumhuriyeti iki düşman kutup gibi gösteren zihniyetlerin ALLAH belasını versin bunlar insanları bu hale getirdi ve milli değerlerimizi değersiz hale getirdiler. Yazıklar olsun böylelerine

2|3
    0|1
  • Başka ülkeler özgürlüklerini bizim kadar zorluklarla kazanmamış olmalarına rağmen, bayraklarına, marşlarına saygılılar. bir marş okunduğu zaman hepsi ayakta duruyor. bizim marşımız özgürlük için, yılmamak için yazılmış bir marş, gurur duymaları lazımken, umurlarında olmadan geçip gidiyorlar.

Bizim bayrağımız savaşta dökülen kanları gösteriyor diğer ülkelerde kaç eyalet oldukları veya giydikleri üniformanın renklerini gösteriyor. bu kadar saygısızlık olmaz, bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin ekmeğini yiyorsan saygılı olacaksın. Başımıza seçtikleri başbakan bile saygı göstermiyor Atamıza, bayrağımıza, marşımıza, andımıza onu seçen halka ne diyebilirsin ki, köpekler bile daha sadıktır onlardan, kansız koyun sürüleri nolucak...

1|0
    0|0
  • istiklal marsının Atatürk le ilgisi yok o ayrı mevzu da bu serefsizler her yerde var Ankara'ya özel bir durum degil. Atatürk'e saygısızlık 10 kasımda oluyor. su videodaki carsaflılar gibi link

2|3
    0|1
  • Uzun uzun yazsamda burdaki çoğu insan anlamıcak o yüzden kısacası Atatürk'e ve İStiklal marşın'a saygısızlık yapanlara yazıklar olsun.Gitsin bir avuç kömürle bir tane makarnaya satsın devleti.

1|4
    0|1
  • Allah bu milleti bir daha İstiklal Marsi yazicak duruma getirmesin. diyorum baska yorum yok..

1|0
    0|0
  • Ak partili değilim lakin bu adamı sevmem. İstiklal marşına ise saygım sonsuz.

2|5
    5|7
    • Ülkeyi terk edebilirsin sevmiyorsan, git İran'a aklın başına gelsin bakalım orada burada olduğu gibi düşüncelerini söyleyebiliyor musun?

• olayı ne zmn dıne ve dındarlara baglayacaksın dıye merak edıyordum.. ıkıncı guncellemende etegındekı tasları dokmus azındakı baklayı cıkarmıssın... ıstıklal marsı hepımızın o marsta haktan allahtan sehıtlıkten vatndan bahsedılıyor. bunlar mıllı degıl dını kavramlar. olayı ıslama ve dıne yıkarsan ben sana solyeyım senın kafa yapında partının bı ors.. mıllet vekıl kadın bas ortusu fahıse kyafetıdır demıstı . o zmn o partıye oy verenlerın alayının ... bak tum ınsanları zan altına bırakmak bole bı sey .empatı kur bıraz.. dınımden ıbadetımden elınızı dılınız bı cekmeyı ogrenın. mıllıyetcılık se dıbıne kadar vatan sevgısı ıle doluyuz. bız vatanı cumhurıyet balolarında kuranların degıl sarı kamısta canakkalede kurtaranların torunuyuz. savas olsa herkez kacar. o nısantası kadıkoylu bakır koylu alsancaklılar yurt dısına kacar o kınalı ınanclı anadolu ınsanının cocugu kosa kosa savasa gıder .. aramızdak ı vatan sevgısı anlayıs farkı bu.

0|0
    0|0
  • Atama bu şiirimi armağan ettim can feda ona

link

1|2
    1|0
  • Ben bu konuda çok hassasım ve eminim bir gün insanlar kendilerini tutmaktan vazgeçecek ve asıl kıyamet kopacak bu ülkenin topraklarında yaşayanlar için. Bir insanı sevmeyebilirsiniz ama Saygı duymak zorundasınız. Özellikle Bu ülkenin Kurucusu olan ATATÜRK ise o kişi.

1|4
    1|0
    • sevmeyebilirsin diyosunda kardeşim kimseyi sevdirmek gibi çabamızda olmadı az bişey aklı az bişeyde şerefi olan zaten nefret et desende Atatürkü sever ve analar..zihniyeti kara insanlardan bir cacık olmaz..

• öyle tabi.

• bikeresinde istiklal marşı okunurken adamın biri hazır olda durdu başka bir adamda kıçına tekme attı adam yine bozmadı diğeri kerhane karısı gibi güldü, benim orda kan beynime sıçradı adama dalacaktım zor tuttum kendimi, ben 16-17 yaşındayım tekme atan adam 30-35 yaşında ama beyin 6 yaşında

1|0
    0|0
  • ben saygı duyuyorum çok ta seviyorum iyi ki de varmış keşke hep olsaymış ama saygı zorla duyulmaz.adam yürümek isterse yürür.ne zaman ki duranı yadırgar o zaman ona laf söyleyelim.

0|1
    0|1
  • Ülkenin geldiği nokta ortada.Kanını,canını bu topraklar uğruna verenlere gösterilen saygı bu hale geldiyse gelceğimiz bitmiş demektir.Adamlar Anzak koyuna binlerce km uzaktan geliyor ve soguk gecenin sabahında şafak ayini yapıyorlar dedeleri için.Yazık ki ne yazık bu ülkeye.

0|2
    0|2
  • Yorumlara baktım üzüldüm...Bak geçip giden karaktersiz insanların bir kısmı burdaymış...Ne mutlu Türküm diyene deyip geçiyorum...

0|3
    0|1
  • Bu millet,n topraklarında yaşayan bir insanın her hangi bir insanın özellikle bizim milletimizden olan insanların saygı duyması gerekir. Medeni toplumlarda bu böyle tabi belirttiğim gibi medeni toplumlarda ama bizim insanlarımızın ne Atasına nede Marşına bir gram saygısı yok ... Genelleme yapmıyorum ama çoklar böyle insanlar ne yazıkki

0|1
    0|0
  • Ezan okunduğunda saygı duyacağı yere o anıran bağıran şarkıların sesini kısmayan adamların evlatlarından

İstiklal Marşına saygı hiç beklenmez zaten.

1|3
    1|1
  • O saygı duymayanlar (çok küçük bir istisna kesim dışında) Atatürk'e kin besleyen, ahlaksız onursuz insancıklardır. Her gün haber sitelerinin altındaki yorumlarda, youtube facebook tarzı sitelerdeki yorumlarda bunu görebiliyorsunuz, birçoğu fake hesap olmasına rağmen zihniyet bu.

1|2
    2|0
  • Bende Ankarada yaşamaktayım... İnsanlar çığrından çıkmış vurdum duymaz olmuş artık... Atasını bilmeyen it peşinde gezer derler...

1|2
    0|0
  • ATAM İZİNDEYİZ

1|3
    0|0
  • 5 dakikada bir çalıyorsa durulmaz geçen sene öyleydi 29 ekimde.bir kere durulur yeter

0|2
    2|3
    • saygının 5 dkda birle değil ömür boyulukla alakası vardır. bu senin ülkenin milli marşı. neden bahsediyorsunuz?

• senin yanında iki dakikada bir çalalım o zaman sıkıntı yoksa.

• arkadaş senin dediklerinle alakası yok çoğunun.adamlar marşımız okunurken durup bayrağın göklere çekilmesini izleyeceğini bilmiyor ki.

sonra dini ile bütünleşip yaşayanlar hakkında da salakça yorumlar yapılıyor.bu vatan ötesi berisi açık kadınlar ile onun bunun kızına karısına yan gözle bakanlarla kurtarılmadı.askerliğini yapmayan adam benimle vatan millet sevgisi hakkında konuşup beni kötülüyor.ulan ş..siz gelmişsin 29-30 yaşına hala askere gidecen diyemiyosun işte.

0|0
    0|1
    • Onun bunun karısına kızına yan gözle bakanların çoğu o dindar geçinenlerin arasından çıkıyor bunu da belirteyim. Kalkıp da bu ülkede kimse dinini yaşayamıyor diye saçmalayacaksan komik duruma düşersin.

• siz dindarlar ile onlara benzemeye çalışanları karıştırmayın yeter.

• milletler hak edildiği şekilde yönetilir kardeşim.ben dua ediyorum şu başkanlık sistemi geçsin ve başımıza mussolini kılıklı bir başkan gelsin üniter yapı alt üst olsun cumhuriyet gitsin laiklik gitsin.bu millet bu muhalefet bu maclis dışı partiler bu sendikalar bu sivil toplum örgütleri bunu istiyor.o zaman anlarız anyayı konyayı.

0|1
    0|1
  • Osmanlıyı seviyorsan ve Osmanlı ile atatürkü kıyaslarsan aradaki farkı anlarsın ama o olayı görmek senin için çok zor şimdilik.

2|1
    3|6
    • Konuyu çok saptırıyorsun ama evet o dediğin adam yani vatanı kurtardı dediğniz adam saygı duyulacak birisi değil anlamanı da beklemiyorum zaten.

• Saygı duymak zorunda değilsen seçimlerde oy kullanma, parlamenter sistemi o beğenmediğin Atatürk ve onun partisi getirdi bu ülkeye, zorla adamı kendinize sövdürtmeye zorluyorsunuz Osmanlıymış, tıpanız sıkışınca size Osmanlı hayalleri kurdurtanlar bak bakalım hangi ülkelere kaçacaklar !

• kardeş sen hakketten komiksin ya lan OSMANLIYLA atatürkü kıyaslıkcak kadar düştünmü Osmanlı dediğin benim atamlarım 600 yılda yapamadığını demişsin doğru 623 yıllık islamı 3 kıtaya yayan osmanlı islamı yükseltirken Atatürk müslümanlığı türk halkının kalbinde silmeyi 57 senede başardı o konuda haklısın ama bir hakaret de etmem yaptı ve Allah katında hesaba o çekilecek

• başlarına bombalar yağdığı zaman o zaman görürler anyayı konyayı!

onlardan adam olmaz..rüzgar nereye eserse oraya giderler..prayaı kim verirse onun yanında olurlar...onurlarını satmışlar..dursalar ne olur durmasalar ne olur...

1|1
    0|3
  • Zaten herkes bu sağduyuda olsa bu baştakiler olmazdı sen kendi marşına bayrağına sahip çıkmazsan vay haline

0|0
    0|0
  • Millet değil ümmet olunca böyle olur. Daha neler olacak neler dur hele.

0|2
    0|1
  • Şakirts , şakirts everywhere

0|3
    1|3
  • Ülkeyi terk etsinler saygı bile duymuyorlarsa.

Boşu boşuna ülkeye yük olmasınlar.

0|2
    1|1
  • çok büyük kavgalar olacak demedi demeyin ölüm olacak kan saçılacak niye işte bu zihniyetler yüzünden kimin kime kini olduğunu görüyorum. izlemek zevkli olur herhalde...

1|1
    1|2
  • Senin gibi gençler var oldukça, bu mirasın alevi sönmez.

1|2
    1|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 20

• iştu o yürüyenler gökçek beyinli %50

5|8
    5|3
  • Bir kere ben onların namazlarında, ibadetlerinde kahkaha atmıyorum demeyle kişiliğini ortaya çıkarmış oldun.

Atatürk'ü sevmeyle ibadeti kıyaslaman kadar mantıksız bir şey olamaz. (; Çok yazık..

1|3
    2|3
  • Allah utanma duygusu vermeyince anneler, babalar ne yapsın..

1|4
    2|1
  • Ben de çok tepkiliyim böyle saygısız tiplere. Bir de yaptıklarından gurur duymaları ve seviyesizliği göstere göstere yapmaları inanılmaz.

Çılgın Türkleri okuduğumda da gördüm ki içimizde çok hain barındırıyoruz..!

Ama sevinelim ki Kazanan biziz. Yine kazanacağız...

1|1
    0|0
    • aslında en büyük hainleri görmemek için kör olmak lazım. sorun içimizdekiler dışında bir de dış hasımlar . asıl önemli olan nokta bu

• Allah bu milleti bir daha İstiklal Marşı yazacak duruma getirmesin.

• Boşvericen abla o tarz insanları ..

Karaktersiz , şerepsizler ..

2|6
    1|2
  • şarkı söylerken duygulanırlar istiklal marşını gülerek kıkırdayarak söylerler yeni karaktersiz saygısız insanlar

1|0
    0|0
  • Burda stil konuşmalar yaptığını sanıp egolarını tavanlarda gezdiren,farklı görünmeye çalışan insanların yorumlarını gördüm de; gülesim geldi.

Saygı duymak lazım bu vatana ayak basıyorsan,istediğini rahatça yapabiliyorsan. Lakin o insanların zaten kendisine saygısı olmadığı için geçmişine,tarihine saygı duymasını bekleyemezsin.

Keza o insanlar biraz makarna ile una kendini,insanlığını kaybedip vicdanı rahat uyuyabilen insanlar. :)

0|1
    0|0
  • Türkiyenin sonunu hiç iyi görmüyorum

1|7
    3|3
  • Kesinlikle haklısın sana katılıyorum sonuna kadar arkandayım

1|3
    0|0
  • İstiklal Marşı'na saygım sonsuzdur fakat atatürk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

0|0
    1|1
    • Haklısın sonuçta adam insanları toplayıp ülkeyi kurtardı sizin gibi değer bilmez insanların özgürce yaşayabilmesi için bir yer verdi...

• Belki yürüyüp giden insalar Türk değildi?Buna saygısızlık denilmez sen o insanın kürt,ermeni vs. olma ihtimalini düşünmelisin,ki düşünmeden konuşman seni ön yargılı yapıyor.Kendi kusurlarınızı düzeltmeden başka insanları eleştirmeyin

1|0
    0|1
  • Vay terbiyesiz pislikler.

2|2
    1|1
  • Mao Zedong & Kim Young İl hakkinda belgesel bakmıştım. Onu hatırlattı sorun ^^

Komünist ülkelerde senin denildiginden yapılır demokrat ülkede kimse kimseyi bişey yapmaya zorlayamaz.

Bu btn batı ülkelerinde böyle onların ulkelerimi elden gitti?

Artık bu eskimis düşüncelere veda edin ve dünyaya acilin

0|0
    0|1
  • Saygımdan dururdum ben olsam

0|3
    0|1
  • İstiklal Marşına önem vermeyen kişinin kişiliğininden şüphe ederim kaç şehidimiz üzerine yazılmış bir marş ... İnsan biraz saygılı olur . Ayrıca bu tek bizim marşımızda olması mühim değil önemli olan SAYGI . Allah bizi onlardan korusun

0|1
    0|0
  • burada anlattığın olayda saygısızlık istiklal marşına, mehmet akif'e olmuş.

Atatürk ne alaka. gerçekten anlamadım :/

0|1
    0|1
  • Ayni saygiyi baska konularda da bekliyoruz. Emptai kurabilmek hos ama karsilikli olunca.

1|2
    2|0
    • Herkes Atatürkcü olmak zorunda herkes Istıklal marsını benımseyıp yürekten okumak zorunda okadar !1! Yoksa baslarına bomba atarız sdkjkshg

• bende küfür falan ettıler bunlara sandım.

29 ekım degıl 10 kasın degıl engellıler haftası ıstıklal marsı okunmus adamlar ılla bunlar saygı durusunda dıye herkes saygı durusuna mı gecmesı lazım :d

Tekcı zıhnıyetın böylesı.

• sen de o insanlara saygı duymak zorundasın. saygının sonu yok.,

atatürke ve istiklal marşına saygı duymuyorum, bana da saygı duymalısın vs.

0|0
    0|0
  • İstiklal Marsi'na saygim sonsuz . Yalniz Ataturk'u kimse sevmek zorunda degil.

0|0
    0|1
    • Sevmek zorunda olduklarını söylemiyorum ;) o zihniyet iyikide sevmiyo kapasite yetmez anlamalarina

• Sevmeyip saygi duyanlar var onlarin hakkini yiyemeyiz ama kufur eden hakaret eden zihniyet olmasa daha ii olur tabi.

• Önce saygı kavramı ne demek onu ögrenin sonrada farklı düsüncelere tahammül etmeyi.

Herkes sizle aynı düsüncede olmak zorunda değil.

8|3
    6|10
    • Milliyetçiler is basinda. Asddfhdghsd

• Bu saygısızlık mıdır? Onlar ıstıklal marsında saygı durusu dururken onlara küfredersen müzık acarsan tamam bu saygısızlık.

ama ılla marsı söyleyıp saygı durusuna gecmek zorunda degılsın.

Yükleniyor...