Forumdaki ateistlerin bu kini ve iftiralarının sebebi ne?

forumdaki ateistlerde islama karşı inanılmaz bir kin var nefretle konuşuyorlar anlamadım islam dini onlara ne yapmış ki ağızlarından köpük saçar gibi kin ile konuşuyorlar ve islama hakaret ediyorlar?

ayrıca kuran ve islam ile alakalı iftiralarını ıspat edemeyince bu konuda bir ayet numarası veremeyince kıvırıp hakaret etmeye başlıyorlar başka konulara atlıyorlar o konuyu kapatmaya çalışıyorlar:) bana çok tuhaf geliyor onların bu durumu ve bu çabası.sizce neden böyleler?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• 5 yıldızımı vererek dediklerine sonunda kadar katııyorum :) saygılar :)

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Sizin şu yazınız ağzından köpükler saçarak ateistlere sallayan bir yazı. Ateistlerle ne derdiniz var ? Köpüklü yazzınıza cevap vereyim :

Ben size söyleyeyim bizim derdimiz sizin bize yaptığınız baskı ve zulüm. Yoksa istediğinize inanın bizim umrumuzda değil. Bize bulaşmayın bizi rahat bırakın yeter.

Ayet numarasını bilmem islamı da hristiyanlığı da yahudiliğide bilirim, üçününde kitaplarını okudum.

Sizinle her konuyu tartışırım, hodri meydan.

Evrim teorisi kanıtlanmamış diyene senin inandığın ne kanıtlanmış diye sorarım zira evrim teorisini destekleyen bir çok somut bulgu vardır.

Ademle Havva masalını kanıtlayan hiçbir bulgu yoktur ve mantığa terstir.

1|2
    1|2
    • forumda durduk yere başlık açıp islama peygambere küfürler eden mi kaşınıyor yoksa biz mi onlara baskı yapıyoruz çok ilginç :)

evrim teorisi kanıtlanmamıştır ama bing beng teorisi kanıtlanmıştır yani dünyanın ve bütün evrenin bir patlama sonucu oluştuğu kanıtlanmıştır. hangi patlama bir yapı ya da düzen oluşturur? buna patlama değilde yaratma demek daha uygun değil mi? Tanrı parçacığı diye anıtlanmış bir konu var şu anda fizik biliminde değil mi?

• Karisan yok siz bizim kutsalimiza saldirmayin hakaret etmeyin karismayin bizde size.yoksa bana ne. Islam bile bir kez anlatir istemeyen keyfi bilir zorlama yok.Her koyun kendi bacagindan asilir.

• Ben doğunca nüfus kağıdıma yazılıyor mu islam diye ? Şimdi ben her değişikliği yapabiliyorum da oraya dinsiz yazdıramıyorum. Hristiyan olur diyor yaahudi olur ama dinsiz olmaz diyorlar. Orucunuzu tutun ama benim yediğime içtiğime karışmayın. Yok nefsinize hakim olamıyorsanız tutmayın. İbadetinizi yapın ama bizim eve hopörlörle ezan sesi vermeyin. Giyimimize karışmayın. Çocuklarımızın eğitimine karışmayın. İslamda zorlama vardır. Ama bunu yapmayın.

• herhangi bir ateistten "adresini ver bana senin gibilerin kafasını kesmek farz " gibisinden öldürmekle tehdit eden mesajlar aldınız mı ?

ben müslümanlardan defalarca aldım da bir sorayım dedim :)

4|4
    0|2
    • oğlum kaşınmayın ozaman ne diye insanların peygamberine rabbine küfrediyosunuz. görüyorum forumda durduk yerde başlık açıp islama peygambere hakaretler küfürler iftiralar. dertleri neyse niye kaşınıyolarsa. inanmıyosan inanma niye sataşıyon ne istiyon derdin ne?

• tamam arkadaş keyfin bilir ölünce görürsün byee :)

• selam söyle varinca (:

• Evet bencede anlattıkların doğru yarası olan gocunurmuş boşver.

1|2
    0|0
  • Hayır benim asıl anlamadığım Evrim teorisi bile kanıtlanmamışken kalkmış din ile ilgili atıp tutuyorlar.Hayali ayetler.Yada ayetleri eksik söylemeler.Bilmiyorum ben bazılarının paralı birer huzur bozucu oldukları kanaatindeyim.(Genelleme yapmıyorum.)

0|3
    1|1
    • yer çekimi de bir kanun. ama aksini ispat etmek için kendini binalardan atan insnalar görmüyorum demiş Richard Dawkins. sen bile teori diyorsun kendi ağzınla.. teori kanıtlanmış bir şeydir. bir sonraki aşaması kanundur. ;)

• teori kanıtlanmamış bir şeydir :) lütfen bilimsel kelimelerin anlamlarıyla oynamayalım

• teorinin de kanıtlanmış olduğunu da duydum ya daha ölsem de gam yemem :D hahaha :D

• Deist biri olarak ben "Yasanan Islamiyeti" daha cok elestirmekteyim.

Sunu da belirtmek isterim :

Temel ayrik iki olgu inanmak ve bilmek ..

Inancta veya Dinlerde inanmak vardir bilmek yoktur

Insan eseri olan herseyde Beseri Bilimler ilk akla gelen Felsefe dahil olmak uzere Yaratan ve Olum Sonrasi meselesine inancini karistiramaz karistirmamalidir da . Bilimde inanc olmaz ...

Lakin insan akli ve iradesi kisitli oldugu bilimsel olarak ta ispatlandigi icin bilimsel disiplinlerde mutlak dogru meseleside surekli gelisecektir yani degisecektir . Bu bilincte bilimsel metodlarla ilerleyenlerin yargilarida degisebilecegişu anicin dogrudur yarin icin gecerlilik Bilimsel Kanun dahi olsa degisebilecegini aklinda bulundurur.

Goruldugu gibi bu iki ayrik yaklasimi birbirine karistiranlarda olmaktadir ve her iki tarafada zarar vermektedir.

Bilimsellik adina uydurma Evrim Teorisini kanitlayan delilerin turetilmesi ve bunu denetlemeyen susan sozde bilim insalari ile tarih boyunca dinleri amac degilde dunyevi hedeflerde arac olarak kullanilanlarda zarar vermektedir. Islamiyet te buna dahildir .

Bu baglamda Ateistlerden tutunda Deistlere kadar hatta herhangi bir dine tam inananlar dahil elestirmektedir ..

Mesele salt kin ve iftiralardan ibaret degildir ve genelleyerekte herkesi herkonuyu bir olarak dayatilmasi veya algilanmasina siddetle karsiyim.

0|0
    0|0
  • Boş ver konuşsunlar ne yapsınlar sapkınlık dan başka bir şey bilmezler

Asıl biz bu tur kışkırtmalara karşı sakin olmamız lazım

1|2
    1|0
  • onların nefretleri, kinleri kendilerine aslında iç dünyalarında huzurlu değiller. huzur islamda diye bir kelime duydun mu? gerçek bir söz. aslında islamın gerçekliği onları en üzen sebep. yazık yanacağız hepimiz.

1|2
    0|1
  • Sen nasıl inandığını ispat etmeye çalışıyorsan o da inanmadığını ispat etmeye çalışıyor demekki zıt bir durum sonuçta ister istemez inada biniyor iş :) Hoşgörü lazım hoşgörü ateistte olsa inanmamakta bir inanç sonuçta. İslam dini kolaylık dinidir. Kimseyi de yargılamamak lazım. Sen onları eleştirirsin tenkit edersin. Adam son nefesinde bir kelime-i şahadet getirir. Senden benden daha temiz pak gider öbür tarafa ne olduğunu bile anlayamazsın. O yüzden bunlar ince mevzulardır. Tabi bunlar benim şahsi fikrim kimseyi bağlamaz ;)

0|0
    0|0
    • adam dinine ve peygamberine küfür edip iğrenç iftiralarda bulunuyor sen nasıl hoşgörü diyebiliyorsun :) tuhaf

• annene ya da akrabana hatta kankana küfür edilse kavga edersin de peygamberine küfür edilince hoşgörü gösterebiliyorsan orda durmura uğrarım ben :))

• Küfür kendiliğinden kötü bişi zaten ki öyle olması gerektiği öyle olacağı anlamına gelmiyor ki. Dinin gereklerini tam olarak hangimiz yerine getirebiliyor mu.

• O zavallılarla konuşup öfkelenmeye değmez.

1|2
    0|0
  • Müüslümanlar öcü, katil, terörist, kadın düşmanı, cinsiyet ayrımı yaparlar falan filan. Atesitler de küfrederek, çemkirerek, delilsiz saçma sapan konuşarak, sürekli üste çıkmaya çalışarak bizlere saygılı davranırlar, çok elitlerdir , hepsi bilgili ve kültürlü insanlardır, hepsi bilimle ilgilidirler. İşte sebep tam olarak bu.

0|0
    0|0
  • Peygamber ash mesaj atın.

2|1
    2|3
  • Malesef hakikate karşı kör ve sağır olmaya çalışıyorlar. ya kulaklarını kapatıyorlar, ya da sesi bastırmak için abuk konulara giriyorlar.

0|0
    0|0
  • burdaki linki tavsiye edebilirim.

link

0|0
    0|0
  • Allahsızlar!1!1!1!

0|0
    1|1
  • Saçmalama! Bir ateist islama ya da diğer dinlere kin tutamaz içinde, eğer öyle ise o ateist değil SATANİST tir.

1|0
    0|0
    • komik olmuş :)))

• yoo benim gördüklerim kendisi inanmadığı için dine tanrıya ve peygamberelere yalancı deyip kötüleyen küfür eden ve iğrenç iftiralar atanlardı. forumda bol miktarda var göremdin mi hiç? yoksa kim nasıl inanırsa inansın beni ilgilendirmez

• Aslında haklısın, inanmayıpta şeytani rol oynayan çok insan var. Ve saçma dediğin gibi ister inansın istersede inanmasın, aynı zamanda söyle birşey, benim neredeyse bütün arkadaş ortamım Ateist fakat senin dediğin gibi Allah'a Yaradan'a Tanrı'ya (birden fazla ismini kullandım YARATICInın) Peygamber'e ya da kitaplara böyle kin tutmuyorlar, sanırım senin karşına çıkan Ateist olduğunu söyleyen insanlar aptal rolüne bulanmış ilgi çekmeye çalışan inancını bilmeyen insanlardır... keşke olmasalardı!

• müslüman bir ülkede atayizlere yaşam hakkı verilmediği için olabilir mi ?

1|1
    0|0
  • çaresizlik işte, kendı ruhlarını sakınlestırmek ıcın saga sola tas atarlar.

0|0
    0|0
  • Ateistlere diyeceğim tek şey...

Thek d3rd1niz !sl@m olmuş. demeqqi z@man1nda !y! kh0ymsh.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• dertleri din ise diğer dinlerede sataşmalılar. ama tek dert islam olmuş. garipler. baktın hakaret ediyor bırak kendi haline takılsın. zaten biri soru açıyor hep aynı kişiler kötülemek için toplanıyor. doğrusunu söyleyince kabullenmiyor.

1|0
    2|0
    • çok doğru söylüyosun hayır cevap vermeyince ahanda cevap veremiyolar ahanda bizimdediğimiz doğru diye tamtam çalıyolar :))

• ya da engel basıyorlar. cevap veremedi diyorlar . öyle de uyanıklar.

• çok doğru söylüyosun :)) ne kadar zavallılar oysa.dürüstçe tartışmaya bile korkuyorlar

• Yaklaşmayın, ısırıyorum.

2|0
    1|0
  • Sen çok içerlemişsin.

2|0
    3|3
    • içerlemek mi? içerlemek kelimesinin kullanılışı buraya uygun düşmez. benim kişisel bir eksiğim olsa biribunu benim yüzüme söylese ben üzülsem buna içerleme denir yoksa böyle genel konularda içerleme kelimesi kullanılmaz kelimeyi yanlış yerde kullanmışsın :)

• Sana çok üzüldüm umarım tez zamanda iyileşirsin. :)

• bende senin için çok üzüldüm ergen gibi bir halin var kelimeleri nerde nasıl kullanacağını bilmiyosun anlatım bozukluğun var ya da ateistsin söyleyemiyosun kıvırıyosun :) hangisiyse artık. bir doktora git

• allah cc hepsini helak etsin !birki!üc!

1|1
    1|0
    • de ki bunlara ; ülen zibiidiler, hitabet nedir bilmezsiniz, karşınızdakilerle oğlumlu kızımlı konuşursunuz.kurduğunuz cümlelere bakmadan insanlara yaftalar atarsınız.siz ne biçim inananlarsınız ? gelmeyin cennete onun da içine edersiniz.biz ki size beyin verdik kullanmayı beceremediniz, aklınızı alırım vallahi billahi.hea şimdikinden bir farkı olmaz tabi :/

el-zibiidi suresi, cü z3

• bende zaten senin aynı inançsızlığınla devam edip öyle ölürsen ki sonucu söylüyorum yoksa müneccimmiyim ben sen napacaksın bileyim? şu anki söylediklerinle öldürsen sonun bu bunuda ben değil kuran söylüyor

• az önce gayet kesin "belanizi bulmussunuz sonunuz felaket olacak diyordun" defalarca geberip gidip cehennemde göreceksiniz gününüzü de dedin.kuran allahin sözü degil mi senin icin? allah zaten kimin cennetlik kimin cehennemlik oldugunu bilmiyor mu senin inancinda? dolayisiyla allah diledigi cümleyi kurar, sen kendini allahla bir mi tutuyorsun? yine kivirmaya basladin.

• sen neyi ispat edebiliyorsun peki. Kuranın gökten indiğini nerden bliosun göznle gördn mü herşeyi. kuran din herneyse insanları dizginlemek için uydurulmuştur.

0|0
    2|1
    • birşeyi ortaya atıyorsan ıspat etmen gerekirdiğerleri değil senin ıspat yükümlülüğün var. hukuk biliminde bile bu böyledir. ayrıca benim ıspatlarım ortada yazdıklarımı oku.sen ne ıspatlayabiliyorsun

• ben sana diyorumki nasıl bu kadar emn olablıosn ne var yani bir insan yzamazmı o ayetleri ki öyle zaten allah tarafından emredildgine ve allah olduguna nasıl bu kadar emin oluosn gördünmü inerken. bence bişeyleri sorgula kafanda o zaman blki anlarsın ne demek istediğimi dha fazla uzatmanın alemi yok ;))

• elektirik de var ama gördünmü? sadece etkilerini görüyosun. antartika da var gördün mü? ama biliyosun. bağzı şeyler bellidir. dünyanın kendi kendine oluşmayacağı gibi. herşeyin amaçsızca kendi kendine var olduğu gibi saçmalıklar. bir bina bile kendi kendine olamıyoken bir köprü bile kendi kendine olamıyoken. sen ALLAH ı görmek istiyosun görseydin bunun adı imtihan olur muydu? hoca tahtaya cevapları yazsa sende kağıda yazsan bunun adı imtihan olur mu?

• gerçekten ateist olanlar.kin tutmaz. anasına babasına öfkelenen ergen onlar,takma. fazla abartıyosun bence.

0|0
    0|2
  • Sen çok abartmışsın.

2|0
    2|2
  • Cok güzel soru 5yildizi çaktim! Inançla mantigi karistirip bos bos konusuyorlar.

Onlarin mantiklari herseyden üstün(!)

0|0
    0|0
  • bu kadar mükemmelliği ne ile açıkladıklarını da ayrıca merak ediyorum ben

0|1
    0|0
  • Dertsiz tasasiz insanim ben...

0|0
    1|0
  • islamcılık çok reröre.

1|0
    0|1