Yaşı küçük söyleme yalanı

Bir süredir aramın iyi olduğu bir kız var ve bana yaşının 16 olduğunu söylüyordu. Bir süre geçtikten sonra benimle sadece iyi arkadaş olduğunu değil ciddi anlamda ilgilendiğini fark ettim ve 2 veya 3 defa görüşmüştük. Dün görüştüğümüzde ise o yokken merak edip bir ara nüfus cüzdanına baktığımda ise yaşının 16 değil 18 olduğunu öğrendim. Üstelik daha 18 yaşına bile girmemiş olduğunu ara sıra söyleyerek konuların yönünü hep değiştiriyordum çünkü duygusal yakınlaşma içerikli konulara getiriyordu ve her defasında üstü kapalı biçimde "önce bir reşit ol" demeye çalışıyordum.

Peki madem gerçek yaşın 18 hatta 19'a gireceksin, bana neden ısrarla 16 olduğunu söyledi mantıklı bir açıklama getiremiyorum ben bu duruma

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• Mantık çok basit kaç yaşında olursa olsun seni elde edebileceğini düşünmüş ve sana oynamış ona bu hissi vermişsin.

0|1
    0|0
    • Fakat ben ona üstü kapalı bir biçimde "henüz reşit bile değilsin" derken "öylemi al bak bakalım" diyip direkt olarak beni susturabilme imkanı var fakat bunu yapmıyor. Zaten benim kafama takılan şey bu çünkü o gözle bakmadığımı söylemekten ziyade koz olarak kullanabildiğim bir yaş mevzusu var ortada ve benim düşündüğüm gibide değilmiş işte bende zaten bunu merak ediyorum :D

• O zaman sana kilit cümleyi söylüyorum "yanlış birşey yapmadıktan sonra hiç birşeyden korkma" ben bu mantıkta olduğum için insanların düşünceleri beni ilgilendirmiyor çünkü benim yaşam tarzım onlardan farklı ve farklı olursan sevilmezsin ve ne kadar farklı olursan o kadar haksızsın bu kadar basit ve net.

• Herkesin kendi mantık çerçevesi ;)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• ben senin hangi kafayla 16 yaşında olduğunu sandığın biriyle görüştüğüne takıldım asıl..

1|2
    1|3
    • Profildeki hakkımda kısmımı okursan sevinirim. Benim insanlar ile görüşmem için "insan" olması yeterli bir kriter. Din, dil, yaş, ırk gibi kavramları umursamayan bir insanım.

Peki sorduğum soru ile ilgili bir yardımda bulunabilecek misin ?

• Çünkü ben "insanlarla" konuşmayı seven birisiyim. Birilerini eleştirmeden önce empati yapmayı öğren. Sen kafana bir mantık koymuşsun ısrarla o mantığın peşinden gidiyorsun. Biraz dünyayı gez dolaş insanlarla konuş araştır ben 16 yaşında olup olgun insanda gördüm 25 yaşına gelmiş hala ergen kalmış kişilerde gördüm. Sen 16 yaşında birisi ile konuşacak birşey bulamaman bütün insanlığın bulamayacağı anlamına gelmez.

Sana son sözüm budur, bundan sonra meydan senin istediğin gibi at koştur.

• güzel madem o kadar çok insan tanımışsın falan da filan.. o zaman neden 18 yaşında birinin 16 yaşında gibi kendini gösteridigni de en iyi bilecek olan sen olmalıydın..

• Yani nüfus cüzdanını geç çıkarmışlar dicem ama bu devirde kalmadı öyle bir şey..garipmiş

0|0
    0|0
    • Hayır hayır yanlış anladın. Sence kız kendi gerçek yaşını bilmiyor mu ? Biliyor ve bunu ufak ufak yüzüne vurduğumu, bu yaşta başka önceliklerinin olması gerektiğini alttan alttan çok incitmeden söylüyorum. Eğer 18 deseydi ama nüfus cüzdanında 16 olsaydı o zaman soruyu sormama bile gerek kalmazdı ama durumun tam tersi olması çok tuhaf.

• Şu an bildiğimi bilmiyor. Ya aslında çok fazla kafaya takmıyorum çünkü muhabbeti güzel olduğum için konuştuğum bir insan. İlerisini düşündüğümde yok sadece hayatıma bakıyorum ama böyle bir yalan çıkınca ortaya insan gerçekten merak ediyor.

• Dedim ya ona sormadan öğrenemezsin.. Onun halkında geleceği düşün ya da düşünme farketmez..sonuçta oturup sohbet etme ya da ona vakit ayırma gibi olaylar var bu senin onu önemsediğini gösterir ki önemsemesen bu yaş meselesine kafan takılmazdı

Erkekler Ne Diyor 2

• nüfusa büyük yazdirmislar olabilirler.

yada senden cekiniyordur ve resit olmadigi icin senin zarar vermedigini düsünüyordu belkide

0|0
    0|0
    • Tamamda kız resmen konuyu sevgili olalıma getirmeye çalışıyor ve ben sürekli üstü kapalı bir biçimde "büyü de öyle gel" diyorum

• Tamamda zaten benim birşey istemediğimi daha doğrusu o gözle bakmadığımı biliyor gayet açık ve net bir şekilde söylemiştim bunu :)

• en iyisi sen bunu kiza sor, nüfüs cüzdanini gördügünü ve neden yalan söyledigini acik acik sor bence

• sübyancımısın sen ya ne işin var 16 yaşındaki çocukla

0|0
    0|0
    • Evet arkadaşım sübyancıyım amacım o kızı eve atmak ve günlerce kullanmak

Yükleniyor...