Zeka nedir ? ne değildir

Dersler de başarılı insanların pratikte sıfır olmaları , bazılarının da tam tersi olması neyden kaynaklanıyor olabilir. Zeka heryerde neden kendisini göstermez.

1|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Zekâ diye brşey yoktur , birbiri ile normal şartlarda ilintisi olmayan iki konu arasında mantıklı fikirden oluşan bir köprü kurma yeteneği ile bir soruya ya da soruna çözüm yaratabilmektir.

Bu yetenek aslında herkeste vardır ama , bir durum karşısında elde olanaklar olsa da " bana yakışan " ya da " bana yakışmayan " benzeri duygusal veya moral engellemeler bu köprü atmayı baştan engellediğinden " hiç aklıma gelmedi " ya da " hiç böyle düşünmemiştim " sonucu oluşur.

Örnek : Bir insan düşün ve paraya ihtiyacı var . Arabası var , karşı dükkanında toptan su satıcısı var ve akşam da maç var , hava 30 derece. Bunların normalde hiç bir ilintisi yok.

Şimdi , soran sen ilk olarak bunlardan bir çözüm yaratabilirmisin söyle , okuyan diğer üyeler de kendi çözümlerini söylesinler...Ve biz de çözmeye talip olanla çözmemeye talip olanlara bakalım . ( bunun zeka ile olumlu ya da olumsuz bir bağı yok = Konunun tezi )

0|0
    0|0
    • dediklerine katılıyorum , kimsenin daha zeki olduğunu düşünmüyorum. Şartlar, moral ve istekler bu konuda etkili.

Kızlar Ne Diyor 1

• ezbere dayalı yaşar da kafanı kullanmayı denemezsen öyle olur tabii.. ki benim gördüğüm bugüne kadar, derslerde başarılı görünenlerin çevresine yaranma adına her haltı edebilecek karakter sahip olmaları gerçeği de var.. yani bu durumda onlardan çok şey beklememniz normaldir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• sayısal bölümlerde başarılı olmak üstün zeka gerektirmez,çalışmak ve makul seviyede zeka yeterlidir.mantıkla yapılabilecek dersler hariç

diğerleri dediğin derslerde başarısız olup ama zeki olanlarda zekasını çalışma ve sabırla birleştiremeyip umursamayanlardır.

0|0
    0|0
  • Merhaba süpersonik

Zeka, işlenmediği müddetçe bir hiçtir.

Zeka nasıl işlenir ? Okumakla. İlimle, düşünmekle.. Birikimle..

Allah herkese birşeyler başaracak zeka nasip etmiş.

Ve herkesin farklı farklı daha baskın olduğu yetenekleri var..

Bunu keşfetmek lazım..

Zeka herşey değildir. Gidin Tıp Fakültelerine.. Birçok doktorun ebleh olduğunu tespt edebillirsini

Onlar zeki olduğundan değil, çalışkan olduklarından, inek olduklarından oradalar.

Keşke hakikaten Zeki insanlar doktor olsa

0|0
    0|1
  • insanlar bir elin parmakları gibidir kimi matamatikte iyidir kimi edebiyatta kimi tarihte kimi sporda

0|0
    0|0
Yükleniyor...