Başarı lanet olası tek seçeneğim.

Evet ama geçmişe bakıyorum hep başarısızlık... 23 yaşındayım... Sadece elimde olan başarı önlisans diploması ve dgs aöf 3. sınıf kamu yönetimi okumak. Ama insanlar bu yaşlarda neler yapıyorlar... Adam Satrançta dünya birincisi oluyor. kimisi dünya starı oluyor. Yani halimiz vaktim yerinde ama neden başarısızım? Kendime her gün soruyorum ama sizce başarıyı nasıl yakalarım. Karar veremiyorum.

1|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Başlık ilgimi çekti. Güzeldi..

Araya satrancı katman da daha güzel yapmış yazını benim açımdan.

Örnek aldığın kişiler.. Kıskandığın şu kişiler..

Dünya çapında başarının sırrı 10.000 saat çalışmaya bakıyor diyorlar. Küçüklükten beri bu karda eğilim gostermis kişiler onlar. Örneğin satranç birincisi olan kişi. Belki de 7 yaşından beri satranç oynuyordu?

Şu acinasi ve sefaletle sürünen toplumun gozune, geçmişi silik ve az buçuk şansın da yardımıyla sisirilmis hayatları sokuyorlar.

Sonucu bu ışte. Ben neden bir b'k değilim, ben şu değilim, ben bu değilim. Ben şunu yapamam ben bu olamam.

Modayla yikanmis beyinler gibiyiz. Burnumuza estetik yaptirmak.için, güzelliği estetik sanan zihniyetler gibiyiz. Acinasi halimiz var.

Bunun tek sorumlusu boktan bir ergenin şişirilmiş hayatı. Örnek almaya çalıştığını kişiler neden limit kişiler? Neden sokaktaki bakkal amcanın da hikayesini dinlemiyorsun?

Neden Steve Jobs, neden Jose Moourinho ?

Boş ve bakılmaması gereken "uçuk" örnekler bunlar.

Sefaletle sürünen toplumunda da ezmek.için şişirilerek bilinç altına kazanmaya calisilan "bak elalem ne yapıyor, sen bir b'k degilsin" komploları.

Neyse ne.

Bir şey olabilirsin. Ben sende bunu görüyorum.

Bir şeyler olabilirsin.. Ben bu yazıda onu hissediyorum.

Ve bir şeyleri degistirebilirsin, ben içinde sakli o potansiyelin farkındayım.

Herkesin farkındayım.

İnat ve hirsla. bir şeyler yapabileceğinin..

0|3
    0|0
    • T9 yazisina daha alışamadım. Arada saçma sapan kelimeler oluşmuş. Kafam güzel değil, yanlış anlamayın.

• Ne diyecegimi bilemedim..

Nereden başlayıp, ne söyleyebileceğimi bilemedim..

(:

Haklısınız sanırım.

• aynı duygu bende var istedigim çok şey var ama çalışamıyorum o motivasyonu yakalayıp çalışmak istiyorum ama maalesef olmuyor olmuyor aptal gibi hissediyorum kendimi

Kızlar Ne Diyor 4

• başarı dediğin şey ilk seferde kazanılan bir sonuç değildir.Başarı denemeler silsilesinin bir sonucudur ne kadar başarısız denemen varsa alacağın sonuç okadar değerli ve başarılı olacaktır.Burda önemli olan kararlı olman ve pesetmemen.Birde herkes aynı konu üzerinde başarı gösterecek değil mesela senin verdiğin örnekten gidersek ; satrancı çok severim izlemesinide severim ama iyi bir oyuncu değilim ama bu benim her konuda başarısız olduğumu göstermiyor.Yaşın eğer profilindeki gibiyse henüz çok gençsin kendini ve yeteneklerini keşffetmemiş olabilirsin bu bir süreçtir acele etme önce kendini keffetmekle başla işe belki yanlış konu üzerinde çalışıyorsundur kimbilir ;)

gecelerinyargıcı88 bence senin için iyi bir örnek.

0|1
    0|0
  • Sen bu şekılde kndını eleştirerek bir adım atmış oldun bile :)

0|0
    0|0
  • kendine güven

0|0
    0|0
  • Şahsen onları kendime örnek almıyorum.. Lise bitti atandım mesleğimi seviorum maasım güzel cok sükür.. Üniversiteye de devam ediorum hem okuyorum hem çalışıyorum yani... Kariyer acısından bölüm degistirme imkanım var belki ama insan sahip olduklarıyla mutlu olmasını bilmeli bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 97 kilo kendi içine kapanık çekingen bir adamdım liseden mezun olduğumda üniversiteyide kazanamamıştım polis okulunu kazandım sağ gözümde uzağı net göremediğim için 0.75 gibi küçücük derece yüzünden okuldan çıkarıldım hayata küsmüştüm yıkıldım ölmek istedim ertesi yıl üniversite sınavına girdim 2 yıllık maliye kazandım iyi kötü 2 yıllık okulu bitirdim ama yılmadım biliyormusun aynaya baktım dedimki diğerlerinin benden bir fazlası yok istersem başarabilceğimi biliyordum dgs sınavına girdim ve türkiye 204. oldum ve hemde zayıfladım 70 kiloya düştüm ve hayalim olan İstanbul üniversitesine yerleştim ve istanbulda hem çalıştım hem okudum kendimi geliştirdim ve mezun oldum ve hayat bana bir sürü kapılar açtı şimdi bambaşka bir hayatım var. ^^İnanmak başarmanın yarısıdır^^ yeterki sen iste diyorum sana.

1|0
    0|0
    • tebrik ederim umarım bu başarılı hayatınız bir çok kişiye örnek olur.Siz gibi insanlarla gurur duyuyorum,iyiki varsınız iyiki insanların örnek alacağı güzel hayatlı insanlar var.

• çok teşekkür ederim cesus beni çok onore etmişsin çok saol

• sahte bir dünya var şu an günümüzde seviyesiz özenti bir toplumda yaşıyoruz aslına bakarsan bunca şaçmalığın arasında ayakta kalabilmek bile büyük başarı..

• Kardeşim o birinci oldu diye senindemi olman gerekiyor sende başka şeylere yönel sesin güzelse sesini geliştir el yeteneğin varsa enstürman çal bunları yapamayacak değilsin özgüvenin yok sadece.

0|0
    0|0
  • önlisansı herkes okuyor önemli olan ne okuduğun bence:D

0|0
    0|0
  • özgüven ve şans faktörü

0|0
    0|0
Yükleniyor...