Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Annelerin en çok korktuğu şey çocuklarının ölmesiymiş. Engelli annelerinin ise çocuklarından önce ölmek..

Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı alalım..

Güncellemeler:
Böyle bir soruya bu kadar cevap geleceğini tahmin etmeliydim. Bu sitede ancak cinsellik soruları ve aşk soruları ilgi toplar zaten ya neyse. Cevaplayan herkese teşekkürler.

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Çok can acıtan bir söz kesinlikle. Hangi anne yavrusunun ölmesini ve buna tanık olmayı ister ki.

İşte engellli annelerinin en büyük handikapı bu. Benden sonra çocuğuma kim bakacak ?

Teyzemin hem zihinsel hem de bedensel engelli bir kızı vardı ve teyzem ölsün diye dua ediyordu. Bu onun kötü anne olmasından değil "ben ölürsem bu çocuğa kimse bakmaz" korkusundandı. Anımsayınca içim ürperdi yine, bütün gün sadece yatıp acayip çığlıklar atan bir kız çocuğu.

Ağzına verilen yemeği bile yutmaktan aciz, hiç bir ihtiyacını söyleyemeyen ve etraftaki herkesin öcü gözüyle baktığı bir çocuk.

20 yaşında vefat ettiğinde teyzem hem o acıyla tutuşuyor hem de şükrediyordu benden sonraya kalmadı diye...

1|2
    0|0
    • aynen benim kardeşim de engelli. Birçok kişiye göre engel sayılmayacak bişey bile belki ama benim annem ölümden döndüğü zaman daha doğrusu ameliyata girdiği zaman sadece diğerleri kendilerini kurtarır ama siz enverime iyi bakın ona sahip çıkın demişti. anne yüreği işte.

• allah hepsinin yardımcısı olsun .

• Amin teşekkür ederim bu arada

Erkekler Ne Diyor 12

• ama sen gene üzüyorsun beni :( annelik bunu gerektirir.allah herkesin yardımcısı olsun.bu konuları düşününce hiçbirşeye inancım kalmıyor

0|0
    0|0
    • üzmek değil amacım. ama biraz düşündürmek istedim insanları...

• bu zamana kadar düşünmeyenler bunu da face de paylaşıp sosyal mesajını verir geçer gider.ama haklısın çok ta iyi yapıyorsun bir bakıma.

• en azından bir kişinin düşünüp şükretmesine vesile olsak o da yeterli.

• :( Allah yardımcı olsun hepsine

0|0
    0|0
  • çok doğru bence

0|0
    0|0
  • Çoğu kadın için geçerlidir bence. Babalar için de durum çok farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • yorum yok bu söze

0|0
    0|0
  • yettım kız..ofkelenme hemen..

* çok dogru soylenmıs..annelerın en belırgın yönüdür fedakar olmaları..

0|0
    0|0
  • güncellemeye cevap : gençlik işte

0|0
    0|0
  • doğrudur öyle zaten

0|0
    0|0
  • öyle bir yerden sordun ki yaşamadan bilemeyiz

0|0
    0|0
  • bu söz çok güzel bence

0|0
    0|0
  • Onun parmagina diken batsa benimki acir

0|0
    0|0
  • katılıyorum diyebilirm sadece katılmayan var mı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• birincisi anneler evlat acısı görmek istemiyorlar

diğer engelli anneleri ise evladından önce ölmek istemiyor çünkü onun kadar iyi bakacak biri olur mu diye düşünüyor yavrusunu başkasına emanet etmek istemiyor

ALLAH herkesin cemi cümlemizi evlatlarını korusun ve ŞAFİ adının hürmetine şifa versin Amin

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı ve güzel bir düşünce bence.

0|0
    0|0
  • Daha çok anneliği bilen bir kadının cevaplayabileceği hassas bir konu. Allah kimseyi evladından, çocukları annelerinden ayırmasın diyebilirim sadece. Ama çok dokunaklı bir söz..

0|0
    0|0
    • senden böyle bir yorum çıkar mıydı şaşırdım sabahki yazdıklarından sonra.

• Siyaset tartışmalarında olan şeyler bunlar. Hoşçakalın :)

• siz de hoş kalın.

• Bence dogru engelli cocuktan once olurse cocuguna ondan iyi kim bakabilr ki

0|0
    0|0
  • herşeyi anlatıyo söz içim cız etti yeminnen :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...