Sürekli pozitif olmak dezavantaj mı?

Sürekli pozitif olmak, gülmek sizce bir dezavantaj mı? Dışarıdan bakılınca yapmacık mı duruyor?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Kendisi için dezavantaj değil ama çevresindeki insanlar rahatsız olabilir :).Nereden biliyorsun diye sorma.Hayatımda gülümsememi bile kıskanan insanlar tanıdım.Mutlu olduğum için, postif olduğum zamanlar beni kendi karanlıklarına bir çok kere çekmek istediler.İnsanların mutsuzluğundan haz alan insanlar olduğu sürece bu bir dezavantaj oluyor.

0|1
    0|0
    • Ben öyle sürekli mutluluk olsun modunda değilimdir. Hatta genelde okul ortamında kendi istediklerim dışında insanlar benle konuşmaktan çekinir. Hoşlanmadığım davranışlarda kinaye yaparak kişiyi yerin dibine de sokarım. Ben kendimle ilgili durumlarda hep pozitifim. Etraftakiler hiçbir zaman mutsuz oldugumu bılmez. Hep gülerim

• Bir şey değil. Başınız sağolsun bu arada

• Ailesinin ve sevdiklerinide başı saolsun.Teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 5

• Yapa bilene iyi. Kendisini yormuyorsa gülümsemekte düsünmekte olan olsun. Ama kötüyü iyiye yorumlamak vardir bir hayir demek gibi

0|0
    0|1
  • Hayır, en olumsuz anda bile pozitif olmak düşünmek güzeldir.

0|1
    0|0
  • pozitif olmak güzel, olumlu düşünmek falan ama fazla aşırıya kaçmak biraz polyannaya dönüyor..

0|0
    0|0
    • Sorum yanlış anlaşıldı galiba :) Ben sürekli gülen birisiyimdir. İnsanlar mutsuz oldugumu bilmez. Ama onun dısında bırısınden rahatsız oldugum anda ortamdan uzaklastırırım o kısıyı. Kendımden asla tavız vermem kurallarım vardır. Sosyal anlamda bı polyannacılık yok sadece ruhsal anlamda sureklı gülerim ve çevreye sorunlarımı yansıtmam

• Hep negatifim bilemem

0|0
    0|0
    • Cevabın sonuna '':)'' nokta koyarak pozıtıf olmaya baslamalısın bence :) Gülmek güzel

• evet bence çok yapmacık duruyor. ve de gerçekçi bir düşünce yapısı değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Pozitif pozitif düşüne düşüne pozitron bombasına dönüştük patlamaya hazırız...Negatif girmesi lazım bence doğal olmak için...

0|0
    0|1
    • Sanırım anlaşılamadım. Ben maddi boyutta pozitif olmaktan bahsetmiyorum. Belirli kurallarım vardır ve onlar hiçe sayıldığında insanlara tepkimi çok sert bir şekilde belli ederim. Ben ruhsal anlamda pozitifimdir. Herhangi bir sorun dahi olsa sürekli gülmekten yanayımdır, insanlar bunu bilsin istemem. Yani pozitifliğim tamamen kendimle ilgili. Yoksa bir polyannacılık yok. İnsanlara tepkilerimi bariz belli eder ve söylerim

• avantaj avantaj..

0|0
    0|0
  • avntajdır niye dezavantaj olsun

0|0
    0|0
  • insan olduğu gibi görünmeli, mutsuzsa acıyı da son damlasına kadar yaşamalı. için kan ağlarken gülmek niye?

0|0
    0|0
    • İnsanların bana zarar verebileceği kısımları görmesini engellemek içindir belki de? Ya da üzgün insanlara gösterilen yapmacık sevgi seli olan ilgiyi sevmediğimdendir emin değilim...

Yükleniyor...