Soru öznel bir yargı içermemekle birlikte sadece ks halkının yorumlarını öğrenmek amacıyla sorulmuştur..

az bir nüfusa sahip ( en azından Müslümanlardan az) Yahudilerin 200 e yakın Nobel ödülü alması(buna ABD'de örnek gösterilebilir), koca bir nüfusa sahip Müslümanların iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar Nobel ödülü alması hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim toplumumuz dini afyon gibi kullanmakta. Açıkçası müslümanlar dini kullanıp hazırı beklemekte. Allah isterse olur yaklaşımında oldukları için hicbir caba göstermiyorlar. Aslında ayakları olmayan bir çocuğu protez bacakla yürüten din değil bilimdir. Fakat bunu anlamak zor müslümanlarda.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• müslümanlığa karşı dünyanın tamamında bir piskolojik savas diyebılırız ülkemizde bile durum böle müslümanlığı yasamaya calısan herkes öcü gibi gösteriliyor,

müselamanlar terorist gibi gösteriiyor,

Malesef müslümanlar mazlum olan taraf sesi cıkmayan taraf cogunlukta olsalarda boyun egen taraf,

sonucta dinde zorlama

0|0
    0|0
  • Nobel Ödülünü verenlerin özüne bakarsak genelde Hristiyanlardan olusan bir kurula sahip ve Yahudilar bu tür dernekleri maddi anlamda destekledikeleri icin ödüllerin bu düsünce ve inanca sahip kisilere gitmesi pek yadirganmamali bana göre..

0|0
    0|0
    • yani sen Müslümanların aslında çok çaba sarfettiklerini savunuyosun...

• katilmiyorum king İslamiyetten sonrada bircok bulusa imzalarini atmislardir.Tarihte islamiyete karsi biraz önyargili olan Türk yazarlardan ötürü bu pek bilinmemekte..

• Tarih ile ilgili olan görüşlerim tek taraflı yazarların bilgisi değil. Farklı düşünceleri savunan yazarları da okudum ve benim düşüncem bu, seninkine de saygı duyarım

• Osmanlı zamanında Müslümanlar Çiftçilikle uğraşırken ermeni rumlar ve yahudiler ticaretle uğraşıyordu.Hatta gayrimüslimler için özel anlaşma maddeleri çıkıyordu.Bugün baktığımızda Dedemiz ya da büyük dedemiz kesin çiftçidir.Çok azımızın büyük dedeleri ticaretle uğraşmışlardır.

ABD ye göç eden çoğu yahudiler zaten bu topraklardan göç etmişlerdir.Hepsi Ticareti bilen dedelerinin torunlarıdır.Zamanında gitmişler itibar edinmişler.Bunda tarikatlaşmanın payıda var elbet.

ve Hollywood

Adam Sandler Liev Schreiber James Franco Jake Gyllenhaal Adam Levine Joseph Gordon Shia LaBeouf Ben Stiller Adrien Brody Jon Stewart

Özellikle Adam Sandler her filminde yahudi propagandası yapıyor.

Bana Müslüman bir Hollywood yıldızı söyleyebilirmisin.Bir elin parmağını geçmez.

Benim fikrim bu yönde.

0|0
    0|0
  • musluman bır bırey olarak once kendıme soyluyorum bunu bızler bılım ıle dını karıstırıyoruz peygamberımızın lafı ilim şamdada olsa gidipi alın bızler hep işimize geldığıne göe haraket ederiz gericilik tırnak içine gericiyiz ilim alanında kendımızı yetıstırmıyoruz sorgulayan bı toplum değil kopyalayan bı toplumuz ve hersey işimize göre nasıl gelıyorsa oyleyız lafta bırcok seyı yaparız ıcraatımız neredeyse sıfır kıtap okuma alışkanlığı afrıkadan bıle dusuk bı toplumuz ne beklıyoruz o halde?

0|1
    0|0
  • bizi çekemiyorlar:)

0|0
    0|0
  • tamamen taraflı..

0|0
    0|0
  • Alanında uzmanlaşmış , bilimle ilgilenen profesörler bile o statüdeyken '' bilimin açıklayamadığı noktalar var Allah yapmıştır kesin '' diyip kesiveriyorlar.

Bilimde Herhangi bir Başlangıç ve Sonucu Allaha bağlamak, işin kolay yoludur bana göre . Araştırmayı , gelişmeyi kısıtlayıcı etkenler.

0|0
    0|0
    • Ben körü körüne bir görüşe bağlı değilim...

Etmeyeceğim tabii ki... Neden edeyim cahilin biri böyle dedi diye?

• Muslumanlara odul verilmez kursun verilir yahudiler aklinizin alamayacagi kadar etkili dunyada

0|0
    0|0
  • meleklerin çükü var mı damı var mı yı tartışmaktan öteye geçemiyoruz ki..

0|0
    0|0
  • allah çalışana verir, bunun müslümanlıkla yahudilikle ne alakası var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir şeyler başarmamaları Müslüman oldukları için değil tembel bir millet olmamızdandır. saçmalamak için açılan daha ne sorular göreceğiz kimbilir ..

0|0
    0|0
    • tamam işte ben de aynı şeyden bahsediyorum sonuçta Müslümanların tembel bir millet olması da kötü bir şey değil midir bir geri kalınmışlık? tam da en iyi cevaptaki arkadaşın da dediği gibi, ona katılıyorum...

• yukarıdakiaffedilmeyen nickli arkadaş sana güzelce açıklamış bence az görünme sebeplerini.

sen bu soruda art niyetinin olmadığını belirtmek istiyorsan hristiyanlığıda eklemekli ve hak dinler arasındaki kıyası yapmalıydın. bu tarz sorarsan herkes benim gibi islamiyete kötü yorumlar almak için açılmış soru olarak düşünecek.(tabi art niyetin gerçekten yoksa )

• bu soruyu sitedekilere Müslümanları kötülemek amaçlı açmadım sadece böylesine nahoş bir durum hakkında ülkemizdeki Müslümanların ne yorum yapacağını merak ettim..acaba bu gerçekliği kabul ediyorlar mı? etmiyolar mı? sebebleri hakkında neler düşünüyolar? artık daha fazla tartışmasak diyorum bu konu yüzünden..

• Türkiye Cumhuriyetinin bakanı Müslüman ülkelerin gençleri, okuyan aydınları için 'Ara Eleman' demiş Nobel alsak ne yazar!

0|0
    0|1
    • Öyle demiş diye yine tembellik mi edeceksin ? Tek bir noktaya odaklanmış kuduz köpekler gibisiniz .Solcu ve sağcılara söylüyorum. Aklınız fikriniz her konuda siyasete girip çamur atma. Sonra neden gelişemiyoruz...

Yükleniyor...