Eğitim hayatınızda dershane desteği aldınız mı ? :)

Eğitim hayatınızda dershane desteği aldınız mı ? :)

Hangi dershaneye gittiniz ?

Buradan dershane yetkililerine ne söylemek istersiniz ? :D

0|0
15|16

En İyi Erkek Görüşü

• 2007 Konya - Birey, Alkollü dersaneye geldiğim için özür dilerim =/

2008 Konya - Sistem, Kavga çıkardığım için özür dilerim =/

2009 Konya - Form Kampüs, Size söyleyecek bir şeyim yok neyse ki =)

1|0
    0|1
    • Sopalıksın :D bizim finalde de kavga çıkaraydın makbule geçerdi :D

• O zaten dayak yemiş gibi bir hali var :D dövmüş kadar oldun .b

• peki ^^ ne zaman istersen biliyorsun ^^ ayrıca çok teşekkür ederim, en güzel güller senin olsun ^^

Erkekler Ne Diyor 15

• valla hic dershaneye gıtmedım ;)

okul hayatı gayet basıttı zaten dersı derste dınle sınavdan once bir kere oku, gir sınava gazan mubarek ola :) dalga gecmeyın bu taktıkle ben unıv bıtırdım :)

hic ıhtıyac duymadım yaa dershaneler e artık özel okul dicekler okadar,

dershaneler kapanması yok adı degısecek artık ozel okul dıcekler okadar anlıcanız bosa endıse etmeın aynı sey sadece kuralına uydurma muhabbetı ;)

1|0
    1|0
  • almadım dershaneleri hiç sevmem eğitim siztemimizin gelişememesinin başlıca nedenidir dershane

1|0
    1|1
    • dersane neden değil, sonuçtur..

• selam söyle ablana :D

• Ve aleyküm selam ve rahmetullah :D

• Aldımda bir b.ka yaramadı :D

1|0
    1|1
  • Dershaneler gereksiz bence sadece 8. sınıfta gittim, onda da anadolu lisesi falan kazanamamıştım.Düz liseye gittim.Lise hayatım boyunca dershaneye hiç gitmedim buna rağmen ilk senemde makine mühendisliği kazandım.

1|0
    1|1
    • Vauw hangi üni ? :) bir de zekileri görünce piskolojimiz de bozuluyo 1 sene zor dayandım :D

• Yok be zekilikle alakası yok :)) Kendimi deşifre etmek istemiyorum :)) tanıdık falan çıkıyor sonra :D

• aldım ama bir katkısı olduğu söylenemez, lise son da gittim 1 kez sınav dershanesine, şuan üni. 4 deyim kpss kursu için bilgi dershanesine gidiyorum :D sonuc ne ? matematik yine anlamyıorum yapamıyorummmmmm :D

1|0
    1|1
  • ben gittim..aferin dersane yetkilileri üniversiteyi kazandım..

1|0
    0|1
  • Vallahi ben zamanında dershaneye yazılmıştım tam 3günümde üniversiteyi kazandığımı öğrendim bayağı bir şanslıydım yani :))

1|0
    1|1
    • 3.günümde derken torpil değil misafir öğrenci olarak yazıldım emin olamadım sonra öss sonuçlarına baktım kazanmışım kaydımı sildirdim :))

• derlerya içinden gelcek diye hakkaten öyle lisede 4 yıl dershaneye gittim hiç bir katkısı yok ki dershaneler kapatılması konusu var şuan da kapatılsada herkes eşit olcak çünkü kimse gitmicek abartılıyor bence bişeyde öğretilmiyor sadece öğrenci ben buraya parasını verdim son kuruşuna kadar karşılığını alırım hesabı yapıyor çalışıyor etüt alıyor sonrada dershane olmadan olmaz deniliyor geçin bunları

1|0
    1|1
  • dersanelere çok gittim.dershaneden hiç destek almadım, hep dershaneye destek oldum.

1|0
    0|1
  • Dershanelere maddi destek verdim. Derslere girmezdim. Son saat yoklama fişini arkadaşlarla aşırırdım. O zamanlar bununla övünüyorduk tabi.

1|0
    1|1
  • Aldım ama hala almamış gibi takılıyorum.Sen git 1.5 milyar para bayıl sonra derslerden kaç kahvelerde batak oyna hesap sana kalsın öde filan hep bu dersaneler gidere sebep olmuştur.

1|0
    1|1
  • gitmedim kaynaklarıyla beslendim. şimdikilerin dersaneye verdiği parayla ben kendi işimi kurardım.

1|0
    0|1
  • Hiç dershaneye gitmedim

Fakat 28 yaşına geldim artık aramayın beni demek istiyorum

2|0
    1|1
    • Hala mı arıyorlar oha yaa ben onlar yüzünden hat değiştirdim :))

• Arada kafam bozuk oluyor anlamıyor beni sövüp kapatıyorum yok böyle yalakalık

• aldım ama %90 kendı çabamla oldu herşey dersaneden fayda gördüm desem çok doğru olmaz

1|0
    0|1
  • Aldığım sene kazanamamıştım:) sonra kendim çalışarak üniversiteye girdim çokta gerek yok bence.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 15

• Hiç hayatımda ek ders bile almdan okulda gördüğüm eğitimle ve evde çalıştıklarıma fakülteyi bitirdim.Türkiyede akrabalarımı bu ders hane modasına kapılmışları dinlediğimde şaşıryorum.Komşunun kızı ders haneye gitmiş neden benim çocuğum gitmesin? Bir bakıyorum ders haneler 10 miljar, 5 milyar vs vs.Moda gibi bir şey olmuş.Onların çocukları gitti benimkide gitmeli.Bunu diyen insanlar bana gece gündüz paramız yok diye ağlayan 2 çocuğunu ders haneye yollayan çocukları iphone 5 alan borcun içinde yüzen insanlardır.Ne zaman ata sözlerine kulak verecekler? Misal ayağını yorgana göre uzat ata sözünü ne zaman hayatlarına uygulayacaklar?Biz hep öyle yapıyordukta.

1|0
    2|0
  • Ailemde eğitimci olduğu için ve ek olarak da dersanede de eğitim verdikleri için sürekli içindeydik durumun.

Çok iyi hatırlıyorum bu Seviye Belirlemek için sınavlar oluyordu. 4. sınıftaydım henüz. Öylesine, aile baskısıyla girdiğim dersanede %80 burs kazanmıştım. Bizimkiler de öğretmen olduğu için dersane müdürü falan görüşmeye çağırdı.

O günden sonra, yani 4. sınıftan rahat liseye kadar dersanelerdeydim sürekli. Para verip gittiğimi hatırlamam. Keza üni'ye hazırlanırken, son senemde de burslu dersaneye gitmiştim.

Bi' faydasını gördün mü diye soracak olursan... Ben farkında olmadan aklımda kalan birikimler oldu haliyle. Ben daha çok organizasyonlardan hoşlanıyordum. Çevre okullardan gelen kişilerle tanış oluyorduk, satranç turnuvalarımız, gezilerimiz vs. oluyordu. Hoş vakit geçirdim, inkar edemem.

Biraz tuhaf olacak ama en sevdiğim dersane kurumu da Fethullah Gülen'in ki oldu. Ortamı diğer dersanelere kıyasla çok daha eğlenceli, bi' o kadar da verimliydi. Bir kere anlamadığım noktayı seksen kere de olsa, hocalarla rahatlıkla paylaşıyordum. Tabiri caizse ablalar diye hitap ettiğimiz kişilerle. Diğer dersanelerde bu pek mümkün değildi. 2 kez anlatıp, anlamasan dahi pratik yaparak pekiştirmeni söylerlerdi.

Ben üzüldü açıkçası dersane sisteminin son bulmasına. Hem hocalara ek gelir oluyordu, hem de öğrenciler, okulda ki yetersiz sistemden dolayı, bilgilerini tazelemek ve daha da arttırmak için dersanelere gidiyordu. Gerçekten kötü oldu. Şimdi butik dersler gündeme gelecek. Onların da saati epey pahalı oluyor ve herkes karşılayabilecek maddi imkana sahip değil.

1|0
    3|0
  • Almadım evde çalışarak kazandım dersanelerin sadece deneme sınavlarına girdim o da sanırım toplam 3-4 kez

2|0
    0|1
  • Gittim. Gİtmeden üniversiteyi kazanamazdım.

2|0
    1|1
  • Hayır almadım.. Sanatla ilgilenirken göz dershane görmüyor.

1|0
    0|1
  • Dershaneye 2 ay zor dayandım sonra özel hoca tuttum kimya için :D

1|0
    1|0
  • 1|0
    0|1
  • almadım ama alsaydım iyi bir yere gelebilirdim

1|0
    0|1
  • Dershane özel ders gibiyse bir ara vardi ögretmen sen biliyon niye güvenmeyip buraya geliyon demisti

1|0
    1|1
  • Aldım yararlı olabilirdi. Ama ben pek bir alakasızdım derslerle.Hocalarım oyle olduğumu görünce doğal olarak ilgilenmiyordu.Fatih dersanesine gitmiştm.Oks sınavı için :)

1|0
    1|0
  • gittim fem dershanesi

1|0
    1|1
  • benimki bedavaya geliyodu..asdfd

1|0
    1|1
  • 8.sınıfta uğur dershanelerine, 12.sınıfta da fem e gittim

1|0
    1|0
  • Hayır almadım.