Engelleme neden kalktı ? Yönetimin Dikkatine !

Eskiden soru sorduğumuzda lüzumsuz üyeler yorum yaptığında engellerdik yorum yapmaya devam edemezdi. Şimdi neden bu kalktı? Yani ben mecbur muyum lüzumsuz vatandaşın hakaret içerikli yorumlarını okumaya? Neden engellediğimizde o kişi hala yorum yapabiliyor? Eskiden engellediğimizde yorum yapamıyordu ? Bu birinci sorum .

İkinci sorum ise; Neden bu sitede hiçbir şekilde otorite diye bir kavram yok ? yönetime sesleniyorum buradan , lütfen biraz başka siteleri örnek alın. Bir site kurmuşsunuz, saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde yönetmekten lütfen vazgeçin. Biraz kurallarınız olsun . Site tamamen geyik üzerine kurulu . Peki herkes boş geyik muhabbetlerine tahammül etmek zorunda mı? Madem site tamamen geyik üzerine, o zaman ne diye kategorilere ayırdınız ? Her kategoride geyiği anlarım da, kültür kategorisinde boş geyik muhabbetlerinin ne işi var ? Kültür kategorisinde neden boş geyiğe izin veriliyor ?

Üçüncü sorum; Önünüze geleni neden guru seçiyorsunuz? Anladık , mesaj sayısı fazla olup level atlayan herkesi guru seçiyorsunuz da, bu seçtiklerinizi neden site yönetimiyle alakalı haklar tanıyorsunuz ? Bakıyorum o kadar saçma sapan kişiler guru seçilmiş ki, kafalarına göre herkese hakaret etme, saldırma hakkı var ! Neden bu kişilere gerekli uyarıda bulunmuyorsunuz ? Hakarete hatta küfüre varacak kadar bel altı yorumlarıyla üyelere saldıran bu gurular, sonra hiçbir şey olmamış gibi yaptıkları onca hakaret içerikli yorumları kaldırabiliyor ! Neden bu hakkı tanıyorsunuz ?

SİTEYE BİRAZ KURAL GETİRİN !

Güncellemeler:
Gurunun nasıl olduğundan haberim var, her 10.000 cevap yazan kişi guru oluyor ok bunu anladık. Peki bu kişilere yönetim neden yorum kaldırma hakkını tanıyor ? Bu kişilere neden istediği gibi küfür etme hakkını tanıyor ? İstediği gibi küfür edip, sonra da istediği gibi yorum kaldırma hakkı neden tanılıyor ? Benim takıldığım nokta da bu zaten . herkesin guru olabileceği bir sitede, yönetim neden yorum kaldırma, küfür, hakaret etme hakları tanıyor bu kişilere ?

0|0
13|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrı bir "geyik" bölümü açılmasını ben de önermiştim. Kültür bölümünde "kanka-panpa-tanrısal kişiliğim aşkım oyş moyş mucuks" gibi lafları görmez olacaktık.

Aslında fazla düşünmeye gerek yok:

Yarı çıplak fotolar ve orta parmak gösteren fotolar kullananlar bile site yönetimine dahil ediliyor. Böyle bir ortamda şikayetler boş aslında. Haklıyken haksız olursunuz.

Yönetim bu sitede seviye istiyorsa, öncelikle moderatör kadrosunu yenilemeli. Cems34 gibi birkaç kişi hariç o göreve yakışan yok. Nonetheless oraya en isabetli isimlerden birisi olur bana kalsa.

Ciddi üyelere yetki verilse, kurallar tıkır tıkır işleyecektir. Ama yönetimin böyle bir derdi yok. Kuralları ne kadar esnetirsen, belden aşağı seviyesizliklere ne kadar izin verirsen üye sayısı da o kadar artar, bu da reklam gelirlerini arttırır.

2|1
    0|1
    • Anlatmak istediğim bu idi. Çok güzel özetlemişsiniz durumu, Teşekkürler.

• iyi kardesim seviye istiyorsunzda kime gore neye gore,herkesin kendine gore seviyesi var,seninki bana cok,baskasina baskasina gore seninki az olur,arkadasimizin ddigi gibi esnek olunmali fark olmali yoksa a dedimi ban b dersin yine ban oldumu basit bir siteden farki kalmaz

• Günlük hayatta karşınızdaki her insana oyş moyş elleşelim diyor musunuz? Seviyeden kasıt bu mesela.

Gerçi laf anlatmaya gerek yok. Kendi kardeşine-annesine yan gözle bakana kurşun yağdıracak olup da, başka kızlara ağzı salyalı bakanlarla dolu ülke sonuçta

Basit bir site zaten. 10-15 kişi ayakta tutuyor

Erkekler Ne Diyor 11

• Sorunu o kadar çok begendim ki, ne kadar sevindiğimi anlatamam.

Daha doğrusu bu sitede senin gibi düşünen bir 'kadın' olduğunu gördüm ya, hala varmış diyebildim ya.. Daha da bir şey isteyemem.

Sorun aslında nasıl kaldırılmadı kreş terk kisiliklerin olduğu yönetim tarfından şaştım kaldım.

Kendilerine eleştiri yapılmasına izin vermez çünkü bu çöplük.

Modlarını elestirirsin elestirdigin yorumu kaldırırlar. Yönetime isyan edersin hafif iğneleyici bir dille sorunu kaldırırlar gibi gibi..

Aşağıda bazı mod olmayı hak etmemiş gosterisli kişilikler kendi çaplarında bir şeyler yazarak sana laf oturtmaya çalışmış, önce sen nasıl Guru olunduğunu öğren, daha sonra eleştiri yap gibi ucuz bahanelerin arkasına sığınmışlar.

Gulunesi kişilikler. Her zaman da öyle kalacaklar..

Bu siteye senin gibi, benim gibi anlam yükleyip daha iyi olmasını düşünen bir takım insanlar var.

Ve biz gibiler, diğer gırgır şamatanın insanları tarafından komik görülürüz.

Yok çok fazla değer veriyorsun bu sanal ortama da, yok asosyalin tekisin de .. yok şöyle de böyle.

Komik insanlar.

İstediğimiz tek şey buraya akıtılan zaman karşısında geçen zamanın BOKTAN bir takım şeylere gitmemesi.

Az kültür ve saygı olunması. Burayi yöneten sitenin saygı değer(!) kültürlü(!) ve bilgili(!) "baloncuklarin" az kaliteden geçirilmesi.

7/24 burada olduğu için, her soruya o b'ktan acinasi basmakalıp fikirlerini 3 5 kelimeyle "sözde özetleyen" bir insan olduğu için seçilmesi.

Daha birçok "onları yuceltecek özellik" sıralanabilir..

Sorun çok güzel. Kalite ve saygı arayan bir bilincin sorusu. Bu çok hoş.

Fakat üzülerek söylüyorum ki, hu yazdigimiz tüm şeyler.. Senin, benim, ve JosefK gibi kişilerin yazdığı tüm şeyler, "boşa sallanan kırık cümleler". Boş ya boş..

sitenin yöneticileri adam akıllı değil ki en baştan, dediklerimiz belli bir mantikli sayılabilecek zihniyetin içinden geçip uygulamaya konulsun..

Modlarin kalitesizliginden anlayabilirsiniz bu lağımın eşdeğer ucuzluğunu.

Sen, ben, o, şu burayi değiştirmeyecek. Ben bunu anladım.

7 8 aydır bu kanalizasyonda sürünüyorum. Cemss34 hariç her modun 10 soruya yazdığı cümlelerin toplamını ben bir soruya akıtıyorum.

Her bir defasinda senin yazdıklarına benzer şeyleri dile getiriyordum.

İsyanlar, sikayetler, memnuniyetsizliği gösteren yorumlar vs. vs.

Bu mekani elinde çeviren üst düzey(!) yöneticilerin işine gelmez bizim gibiler. Bizim laflarimız onlar için bir köpeğin ağzından akan salyayla aynı nitelikte.

Asilayamazsin buraya bir şey. Aktaramazsın kaliteyi bu "sözde" soru-cevap verme platformuna.

1|1
    0|1
    • Ve şunu da söylemeden geçmeyelim..

Bu soruyu soran birini tanımak isterdim ben sahsen..

• Ow çok sert olmuş ama katılıyorum sana fazlasıyla düzeysiz yorumlar yapılmaya başlandı..

1|0
    0|0
  • Sadece 2'ye katılıyorum.

1-Gizli soruya herkes yanıt verebilir. Normal bir şey. Kim olduğunun da belli olmaması açısından gerekli. Gereksiz atar.

3-Yetkisi olmayan bir sürü guru ve yetkisi olan lakin guru olmayan bir sürü üye görebilirsin. Gereksiz atar.

Benim böyle açıklama yapmam tamamen gereksiz. Hey gidi can sıkıntısı hey

3|0
    1|1
  • waayyy isyann baş kaldırdı haklısın aslında yönetımın sesımızı duyması gerekır...

otorıte olmamsı normal sanal ortam kımsenın ağzını bağlayamasın bırde? anladın demek ıstedığımı

1|0
    0|0
    • valla arkadaşım isim belirtmeyim reklama girmesin Baş harfi KK olan bir siteye de üyeyim aynı zaman da. Oranın üye sayısı buradan da fazla ve tanınan bir site. Ancak otoriteyi kuran kuruyor. O sitede asla kimse birbirine bırak küfür etmeyi, argo içerikli yorum bile yapamaz, anında siteden atılır. Sitenin hiçbir şekilde üye kaybetme kaygısı yok, hiçbir şekilde kurallardan taviz verilmiyor. Geyik kategorileri dışında hiçbir başlıkta asla geyik yapılmaz. Yönetim buna izin vermiyor.

• Yani demem o ki; otoriteyi kuran kuruyor. Bu siteye üye olmadan önce, oranın aşırı katı kurallarına sinir olurdum. Ancak bu siteden sonra o siteye kurban olayım dedim yemin ederim . Burada bırak hakareti, millet resmen küfür ederek yorum yapıyor. Seviye fazlasıyla düşük, sitenin kalitesini düşürüyor.

• malesef o var küfür edrek bırşey dedığını zanneden cahil çok var küfür akılsızın lafıdır bence uretecek kelıme bulamayınca hemen küfüre başvururlar neden başkaları yuzunde rahatsız olayımkı sıte yonetımıde belkı aynı kafadandır? yap ya reklam yap ne olacak (:

• 1. ve 3. ye ktılıyorum

1|0
    0|0
  • User sın yerini bil .

Uzatma ban gelir bide gizli yapmış çakal :D

2|0
    3|0
    • inan siteye bayılmıyorum, ban gelse ne yazar ;)

• Üzücü bir durum. Üslubunuz on sekiz yaşında ki bir ergenden inanın farklı değil, oysa ki 30 yaşındaymışsınız. Sadece yaş olarak büyümüş olmanız, kendinizi geliştirememiş olmanız o kadar üzücü .. İşte bahsettiğim bu idi. Site senin gibilerden oluşuyor, zaten bu siteye üye olmam, hatta şu soruyu böyle bir siteye sormam bile hata :) Neyse iyi günler size .

• Hala cevap veriyorsun gitmemişsin.

Kendinden başkasına da tahammülün yok.

İyimiş :D

• cok sacma biz burda sorulari sorunlari tartisabilyorz,bisiy soruyorsun istedigin yaniti almayin kisiyi susturmaya calisiyorsun,baskasinin dusuncesini yasaklamaya calsiyorsun,olumsuz sorulari neden sayginiz yok neden kabullenemiyorusnz,ben sitenin bu halini sevdim zirt birt herseye karismiyor

0|0
    0|0
    • Önce Türkçeye katletmeden yazarsanız sevinirim, İmla kurallarına biraz dikkat edin. Eleştirilmekten, seviyeli tartışmaktan hiçbir şekilde bir rahatsızlığım olmaz. Ancak hakaret, argo, küfür bunlar eleştiri kavramının bayağı ötesindedir . Bu eleştirmek değildir, kişisel saldırıdır, sözle tacizdir .

• ben gayserliyim benimki bana yeter,benim turkcemden bile bisiyler cikardigina gore snein derdin burda kisilere karsi kendi otoriteni kulllanmak istemendir,herkes arkadaslariyla hayatlarinda nasil konusuyorsa samimi burda da oyle konusuyor,kimse kimseye kufur etmiyor ben gormedim ama bazilari cikip sen niye oyle dedin niye boyle konustun diye kendilerini site sahibinden ustun gorebiliyorlar,buda benim bakis acim,sanirim bu dusuncelerimden bile kendinize saldiri taciz manasi cikartabilirsiniz

• yönetimin işine karışma sana mı soracak ?

2|0
    1|0
  • Sayıca "en iyi cevap" sayısı çok olanlara özel bir sıfat verilmesi lazım. Yani, verdiği cevapların seviyesi ve beğenilirliğinin daha ön planda olması lazım. Bu bir tavsiyedir.

1|0
    0|0
  • GURU ne ? Bende istiyorum guru guru nasıl olcak_

0|0
    0|0
  • Benim için önemsiz. Hani kızlar, erkekler ve ilişkileri.. ve kültür.. önemsiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Yazdıklarını okudum da...

Sanki siteyi fethetmiş de, bilgileriyle bizi aydınlatacak bir eda-tavır ile işlemişsin kelimeleri. Lakin siteye dair gram bilgin olmadığı son paragrafında baya baya belli oluyor. "Önünüze geleni GURU seçmek?!?!?!?!" Böyle bir şeyin seçilip değil, kazanılarak sahip olunduğunu bilmeyen birinin 1 ve 2. paragrafında söylediklerini de dolayısıyla dikkate almam.

Hepsini geçtim, bir önerin, tavsiyen var ise bile bunu gizliden değil, açık kimliğinle belirtebilirsin.

Geyik muhabbetinin "Kültür" kategorisinde yer aldığını söyleyen biri, aynı hassaslığı da kendini ifade ederken göstermeli diye düşünmekteyim.

Ben dikkate almadım. Keza yönetim de almayacaktır.

En azından sen kuralları tam layığıyla öğrenene kadar.

3|1
    3|0
    • Aynen katılıyorum Madam +

• Sitede kural mi vardi? :) ilahi guldurdu yorumunuz dogrusu :) guru nasil oldugundan haberim varzira icerikte de belirttim bunu.ancak guru olmak demek , her istedigine bel alti kufur etme hakkina Sahip olmak demek mi ? İstedigi gibi kufurlu yorum yapip, sonra da o yorumu istedigi gibi silmek ? yonetim neden bu kisilere bu hakki taniyor?! Guru nasil oldugunu biliyorum , iste rahatsiz oldugum nokta da bu.

• Sorunu gizli sormuşsan engellediğin kişiler cevap yazabilir; kim olduğun belli olmaz böylece.

Guru demek, 10,000 cevap yazmış insan demektir. Sitenin istediği kişilere verdiği hak falan değil.

Burası eğlence sitesi. Yani ciddi sorularda olur elbet ama insanların ne tarz soru açtığına karışamayız kurallar çerçevesinde. Beğenmediğimizi cevaplamayız olur biter.

Cevapları modlar kaldırıyor; gurular değil. Eğer haksız yere kaldırmışsa yorum geri gelir zaten; karar mercii biz değiliz.

1|0
    2|0
    • Gurunun nasil oldugundam haberim var. yukaridaki yorumama yazdim. 10.000 cevap yazmis herkes olabiliyor ok onu anladim. benim rahatsiz oldugum nokta da bu zaten. her 10.000 cevap yazmis kisi guru oldu diye, yonetim neden o kisiye yorum kaldirma hakki taniyor. dun bir tanesi ; gsordugum bir soruda gerek bana gerekse baska uyeye hakaret, argo ve kufur icerikli saatlerce yorym yapti. sonra da tum yorumlarini kaldirdi. olmasi gereken bu mudur ?!site gurulara bu hakki neden taniyor?!

• canım benim gurular yorum kaldıramaz. o kişi moderatör arkadaşına kaldır demiştir o da kaldırmıştır. Öyle küfür edilince veya kişisel saldırı olunca hemen caps al; yönetime mesajla şikayet et. ayrıca yandaki şikayet et butonunu da kullan. kimsenin böyle bir hakkı yok tabiki.

• guru seçilmiyor önce bunu öğren. 10000 puanı geçen guru oluyor. seçilenler mod

gizli yapman faydasız gizlileri görebilen üyeler var.

engellemek gereksiz bence. soran kişi engelleyip laf söylüyorsa cevap yazana hak vermiyor. ki bu ezikliktir.yönetime mesaj at kötü yorumalrda ya da mod bir arkadaşı listene ekle. modların pek gezdiği söylenemez.

0|0
    2|0
    • işine geldiğin gibi anlama soruyu . Gurunun nası olduğundan haberim var. Zaten rahatsız olduğum nokta da bu benım. Her 10.000 cevap yazan kişi guru oldu diye, niye bu kişilere istediği gibi küfür etme hakkı tanılıyor diyorum ben ?!

• öyle bir hakları yok

• Yokariki üyenin profiline baktim engelle var. Senin demek istedin baska sey mi yoksa ...

Nolduda baska sitelerle kiyasliyon onuda anlamadim

Guru onlar secmiyor emegin oluyor soru + cevap = xper eder > level gecmek buda = Guru

2|0
    2|0
  • Engelleme kalktı mı ? Senden duyuyorum. Zaten sürekli onu bunu engelleyen biri değilim eleştirileri severim.

0|0
    2|0
  • Senin guru dan hiç birşeyden haberin yok. Neyin kafasını yaşıyorsun sen ya ? GURU kim ? MODERATÖR veya SÜPER MODERATÖR kim ? Her guru kaldırmaz sadece modlar anladın mı ?

0|0
    2|1
    • Şu itici üslubuna öncelikle biraz dikkat et. Ben bir şeyin kafasını yaşamıyorum, ben sitenin seviyesizliğinden rahatsızlığımı ifade ediyorum sadece. her guru kaldıramaz demişsiniz; Dün gurulardan biri sorduğum soruda gerek bana gerekse başka üyelere hakaret içerikli yorumlar yapıp, sorumu resmen sabote etti. Hakaret içerikli yorumlarına tam 4 saat devam etti. Sonra da yine aynı üslubuyla yani küfür ederek yorumları sileceğini söyleyip, küfürünü edip sildi !

• peki yönetim o kişinin saatlerce küfür ederek yorum yaptığını göre göre, neden hiçbir şekilde bir uyarıda dahi yapma gereği bulunmuyor ? o şahıs 4 saat boyunca sorumu sabote etti, defalarca yönetime mesaj attım, hiçbir şekilde ilgilenmedi. O kişi hakaret içerikli yorumlarına devam etti. Yönetim neden engellemedi bu durumu?

• Hakaret içerikli yazılarını kaldırmasaydı anında linkini atıp gönderebilirdin. Yönetime dediğim bişey yok zaten onların böyle ilgisizlikleri tutuyor benim dediğim şey guruların mümkünatı yok onları kaldırmayacagı. Yönetimin sana aniden dönmesi gerekiyordu. Sen mesaj atınca yönetim belki yoktu geldiğinde yorumları görmeyince ilgilenmemiş olabilir. Ya da okunduysa o mesajlar yönetime diyecek birşey yok.

• 40.000 kişilik bir sitede (online)giren sayısı 200- 300 iken kurallarla burayı resmileştirmek yerine çekici hale getirmek amaç sanırım

0|0
    2|0
  • Bin defa dedim dediklerinizi dinletemedim... Bkz. link

1|0
    0|0
    • Ha bir de Guru seçilmiyor kişi kasıyor deli gibi, cevap, mesaj, soru vs. diyerek Xper puanı kazanıyor... 10.000 ve üzeri ise o puan Guru oluyor kişi otomatik olarak... Ben iki yılda zor oldum mesela...

• guruların normal üyeden farkı yok. kim dediyse seni kandırmış. sadece modların silme kaldırma gibi hakları var.

0|0
    0|0
  • ben kimseyi engellemiyorum ama dediklerinde yüzde yüz haklısın

1|0
    1|0
  • Her guru moderatör olmuyor öncelikle guru olmayıp mod olanlarda var, guru olup mod olmayan da..Ayrıca gizli sorduğun soruya herkes cevap verebilir engellediklerinde dahil.

Hakaret etme hakkı tanımak ne demektir yahu nasıl bir saçmalamak bu ?

Sitede bazı güvenlik açıklıkları olduğu doğru ve sorularımıza mesajlarımıza hemen cevap veremedikleri de doğru.Bunun için yapacak bir şey yok bin tane soru açıldı görmüşlerdir illaki yapılacaktır birşeyler..

0|0
    0|0
    • Valla arkadaşım dün kültür kategorisine gayet ciddi bir soru sordum. Moderatör mü artık bilmiyorum ancak guru idi. Hem bana hem de başka bir üyeye bayağı bildiğiniz hakaret ederek saldırdı. Bu saldırması rahat dört saat sürdü. Defalarca yönetime mesaj attım, mesajlarım okundu. Yani okundu olarak görüyordum. Hiçbir şekilde ilgilenmediler. Bu saatlerce hakaret eden guru, küfür ederek yorumlarını kaldıracağını söyledi. Küfürünü etti ve kaldırdı tüm yorumlarını.

• Bu kişi mod mu bilmiyorum, ama avatarında guru yazıyordu. Şayet mod ise, inanın bu çok daha üzücü bir durum. Yani mod hakaret edip yorumunu kaldırabiliyorsa, diğer üyeler ne yapmaz ?! Diliyorum ki bu kişi mod değildir.

• Mod olup olmadığını nickinin yanındaki balondan anlayabilirsin.Balon varsa moddur yoksa değildir..

Başka bir mod arkadaştan rica edip soruyu ya da yorumları kaldırmasını isteyebilirdin.Muhtemelen bahsettiğin kişi mod değildi.

• engelleme duruyor ya başka bir hesap açıp yorum atıyor olmasın sana

0|0
    0|0
    • engelleme evet duruyor. engelliyorum ama hala yorum yapabiliyor . Eskiden öyle değildi, engellediğim kişi yorum yapamazdı. Şimdi engellediğim kişi yorum yapmaya rahatlıkla devam ediyor

• Ateşli abla.

3|2
    4|1
Yükleniyor...